Procesor

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
usagi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 249
Rejestracja: 2010-02-27, 02:29
Lokalizacja: Pożdżenice

Procesor

Post autor: usagi »

To znowu ja i kolejna kwestia techniczna. Mianowicie chciałbym się zapytać, czy procesor jaki już posiadam, czyli intel i5 - 760 LGA 1156, 2.8 GHz, 8MB cache jest na dzisiejsze standardy tak słabym procesorem, aby trzeba go było sprzedać i kupić coś nowszego? Procesor jest nowy, nieużywany. Nie korzystam z jakichś bardzo zaawansowanych programów ani nie jestem nałogowym graczem ( Chciałbym tylko ( o ile to możliwe ), aby Diablo 3 chodziło na full detalach w rozdzielczości Full HD ). Nie wiadomo też, czy ktoś go teraz kupi. Jakie wyjście jest wg Was najbardziej opłacalne?
Usagi
Grzechu
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 565
Rejestracja: 2009-02-12, 18:44
Lokalizacja: Poznań

Re: Procesor

Post autor: Grzechu »

i5 bez problemu uciągnie Diablo III.
"Kiedy ginie Inkwizytor, czarne płaszcze ruszają do tańca."
Zapraszam na forum o laptopach. (Notebooki, netbooki, tablety)
usagi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 249
Rejestracja: 2010-02-27, 02:29
Lokalizacja: Pożdżenice

Re: Procesor

Post autor: usagi »

Ale czy jest to w miarę przyszłościowe rozwiązanie? Tzn. chodzi mi o to, czy nie pakuję do komputera złożonego z nowych części archaicznego procesora, który co prawda poradzi sobie z Diablo 3, ale nie pociągnie w przyszłości innych rzeczy. wiem, że sprzęt komputerowy nie jest wieczny, ale chciałbym, żeby ten procesor trochę mi posłużył. Jak myślicie?
Usagi
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Procesor

Post autor: Patryk »

usagi pisze:To znowu ja i kolejna kwestia techniczna.
Załóż jeden wątek o tytule np. "Rozbudowa blaszaka" i w nim pytaj, bo mnożenie wątków typu "Procesor", "Monitor", "Głośniki", "Dysk" (te już były - teraz pewnie czas na "Pamięć","CD-ROM","Obudowa") nie jest zbyt mile widziane.
usagi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 249
Rejestracja: 2010-02-27, 02:29
Lokalizacja: Pożdżenice

Re: Procesor

Post autor: usagi »

Patryk pisze:Załóż jeden wątek o tytule np. "Rozbudowa blaszaka"
Pomyślałem o tym dopiero, gdy założyłem temat Procesor. Przepraszam i obiecuję, że się to więcej nie powtórzy. :niepewny:
Usagi
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Procesor

Post autor: Jo_gurt »

Procesor ten jest wystarczająco dobry do DIablo 3 i na 1-2 najbliższe lata (więcej do prac biurowych).
I tak znacznie większe znaczenie będzie miała karta graficzna.
ODPOWIEDZ