Słuchawki stereo BLUETOOTH

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
usagi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 249
Rejestracja: 2010-02-27, 02:29
Lokalizacja: Pożdżenice

Słuchawki stereo BLUETOOTH

Post autor: usagi »

Poszukuję słuchawek stereo BLUETOOTH. Jednak ze względu na ceny oraz stosunkowo mały wybór trudno jest znaleźć coś odpowiedniego. Czy ktoś z Was posiada może tego typu produkt? Zależy mi na tym, aby owe słuchawki bezproblemowo łączyły się zarówno z telefonem, jak i komputerem stacjonarnym ( za pomocą odpowiedniego nadajnika ) oraz laptopem. Macie może jakieś propozycje? Cena tak do 300 zł. Dobrze by było jakby nie straszyły chińskim plastikiem. Myślicie, że to opłacalny zakup? Interesują mnie TYLKO słuchawki obejmujące całą małżowinę uszną ( żadnych dokanałowych ani dousznych ! )
Usagi
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Słuchawki stereo BLUETOOTH

Post autor: key »

Jabra HALO lub HALO2.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Słuchawki stereo BLUETOOTH

Post autor: Patryk »

usagi pisze:Myślicie, że to opłacalny zakup?
To pieniądze wyrzucone w błoto jeśli masz choć trochę lepszy słuch od kogoś, komu słoń na ucho nadepnął.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Słuchawki stereo BLUETOOTH

Post autor: key »

Na czym opierasz ta wypowiedz?
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Słuchawki stereo BLUETOOTH

Post autor: Patryk »

key pisze:Na czym opierasz ta wypowiedz?
Na własnych doświadczeniach i straconych kilkuset zł (na odsprzedaży badziewia marki Jabra, Creative i Motorola).
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Słuchawki stereo BLUETOOTH

Post autor: key »

Podasz konkretne modele? ;)

A2DP nie jest zbyt wyrafinowany i na pewno daleko mu do HiFi, ale na testerze spektralnym calkiem niezle sie bije. W wiekszosci przypadkow te same sluchawki podlaczone analogowo nie daja lepszej jakosci.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Słuchawki stereo BLUETOOTH

Post autor: Patryk »

key pisze:Podasz konkretne modele?
Proszę bardzo.
Jabra Sport, Motorola S805, i ostatnie: http://allegro.pl/jak-nowe-sluchawki-bl ... 18396.html (moja aukcja).

[ Dodano: 2012-09-22, 17:45 ]
key pisze:W wiekszosci przypadkow te same sluchawki podlaczone analogowo nie daja lepszej jakosci.
Ale już tanie kablowe Sennheisery za 100 zł wraz z porządnym sprzętem je napędzającym (czytaj: nie chińskim tabletem czy lowendowym telefonem) graja o niebo lepiej.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Słuchawki stereo BLUETOOTH

Post autor: key »

Sorry - ale nic po czym oczekiwal bym jakosci HiFi - nawet po kablu. Zreszta szukajac HiFi nie osmielil bym sie odejsc od kabla.

Sam A2DP jest protokolem komprymujacym i o tym nie mozna zapomniec. Tu juz uzytkownik musi podjac decyzje czy sie na to godzi, imho nie jest duzo gorszy od MP3.

Jakies 2 lata temu bawilem sie modulami Parrot do RSI, laicy nie potrafili odgadnac, czy polaczenie miedzy zrodlem a ADC jest bezposrednie czy puszczone po BT. Najslabszym ogniem w calym lancuchu byly sluchawki.

BTTT: Sam uzywam od dluzszego czasu Halo i uwazam ze stosunek cena/jakosc jest w porzadku.
Patryk pisze:Ale już tanie kablowe Sennheisery za 100 zł
Nie wiem, nie znalazlem zadnych lepszych sluchawek w tej kwocie. Podejrzewam zreszta ze nie jestes w stanie wyslyszec roznicy miedzy dobrze zrobionym linkiem A2DP a kablem - jesli link wlozysz w tym samym miejscu (w sprzecie powyzej byl lancuch CD -(I2S)-> BT -(A2DP)-> BT -(I2S)-> ADC).
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Słuchawki stereo BLUETOOTH

Post autor: Patryk »

No to inaczej - aby kupić słuchawki Bluetooth dające jakość porównywalną z kablem trzeba wydać co najmniej 6x więcej pieniędzy.
300 zł wystarczy na takie badziewie jakie wymieniłem wcześniej.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Słuchawki stereo BLUETOOTH

Post autor: krystianb »

Ja powiem jedno pies jest pogrzebany na drugim końcu BT, do tej pory znalazłem tylko jeden soft który pozwalał na kontrolę bitrate, reszta próbowała przepchać muzykę chyba 128kbps... a już najgorsza ze wszystkich jest implementacja a2dp zrobiona przez m$ pod win7 to już trageeeeddiiiaaaa.
Nie wiem jak to wygląda pod androidem, ale pod WM trzeba pogrzebać w rejestrze, żeby cugle zdjąć. Po kombinacjach dźwięk jest całkiem znośny, kupowałem w ciemno. Posiadam sony dr-bt22, IMO dostałem więcej niż się spodziewałem, no mogłyby odrobinę mniej szumieć.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
usagi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 249
Rejestracja: 2010-02-27, 02:29
Lokalizacja: Pożdżenice

Re: Słuchawki stereo BLUETOOTH

Post autor: usagi »

Wolałbym jednak uniknąć kabli. Przyznam, że raczej nie mam zbyt wydelikaconego słuchu. Myślałem o Creative WP-350 lub Creative WP-450, ale wciąż nie mogę się zdecydować. Po prostu nie lubię kablowego sprzętu. Wolę mieć wszystko bezprzewodowe, o ile to możliwe, oczywiście. :D
Usagi
ODPOWIEDZ