AV domyślnie po wł. TV

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

AV domyślnie po wł. TV

Post autor: Andrzejz78 »

Nieuchronnie zbliża się ta chwila gdy będę musiał kupić trzy dekodery DVBT do swoich TV (chyba że zmienię odbiorniki ;) ) Aby uprościć siobie życie z dwoma pilotami i niewygodną obsługa wpadłem na pomysł aby w ustawieniach serwisowych zmienić to że jak się włączy tv pilotem od razu było AV a nie jak do tej pory jakiś program a później ręcze AV
Celowo nie podaję konkretnego modelu telewizora bo to chwilowo tylko teoria
Czy ktoś spotkał się z takim pomysłem i czy to jest możliwe do wykonania?
marek_30
Stały użytkownik forum
Posty: 103
Rejestracja: 2009-06-02, 07:31
Lokalizacja: P-sz

Re: AV domyślnie po wł. TV

Post autor: marek_30 »

Andrzejz78 pisze:Czy ktoś spotkał się z takim pomysłem i czy to jest możliwe do wykonania?
Tak jest wykonalne, ale zależy od marki telewizora. Ja właśnie tak mam ustawiony mój stary telewizor Sanyo. W instrukcji do tego telewizora były kody. Wpisanie kodu powoduje, że telewizor po włączeniu ustawia się na żądany numer programu. Korzystałem z tych kodów.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AV domyślnie po wł. TV

Post autor: key »

Podanie napiecia > 4.5V na pin 8 wtyczki SCART przelacza TV na AV, a nawet go budzi z standby. Przynajmniej w teorii - potrzebujesz pelny kabel SCART, dekoder generujacy ten sygnal i TV ktory go rozpoznaje.
Ostatnio zmieniony 2012-09-27, 13:43 przez key, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: AV domyślnie po wł. TV

Post autor: Andrzejz78 »

key pisze:Podanie napiecia > 4.5V na pin 8 wtyczki SCART przelacza TV na AV, a nawet go budzi z standby
To bardzo interesujące Mam trzy tv: Panasonic Funaj i Elemis(oryginał) i może na którymś ta funkcja jest aktywna
Najlepiej żeby dekoder budził tv ze standby
ODPOWIEDZ