Router do ZTE MF821

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
FranCesc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-10-21, 15:10
Lokalizacja: Koszalin

Router do ZTE MF821

Post autor: FranCesc »

Jaki router będzie współpracował z modemem ZTE MF821?

Szukając informacji na stronach producentów nie znalazłem niczego co oficjalnie by działało z w/w modemem. Na allegro sprzedają routery Dovado jako działające z MF821 (na stronie producenta nie ma takiego info jednak na liście jest - myślę - podobny MF820D) jednak są trochę za drogie. Tutaj http://allegro.pl/router-sapido-gr-1733 ... 45120.html z kolei podają, że router "może" działać z MF821...
macgor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-11-14, 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: macgor »

AirLive n450r :)
szajbna
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2007-06-22, 20:54
Lokalizacja: okolice Bielska

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: szajbna »

TL-MR3220 działa u mnie.
gburek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2010-10-03, 15:59
Lokalizacja: Ozorków

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: gburek »

Cześć Też miałem kupować Dovado Tiny , ale ze względów finansowych wybrałem TL-MR 3420 i wcale nie żałuje. Całość chodzi bardzo poprawnie , zero zawieszeń , bezproblemowo łączy się z LTE ( mieszkam 8 km od nadajnika) transfery osiągane: max 22 MB/s średnio ok 17 MB/s. Zaoszczędzone pieniądze zainwestowałem w antene panelową. Pozdrawiam
czarny108
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-12-22, 21:28

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: czarny108 »

gburek pisze:Cześć Też miałem kupować Dovado Tiny , ale ze względów finansowych wybrałem TL-MR 3420 i wcale nie żałuje. Całość chodzi bardzo poprawnie , zero zawieszeń , bezproblemowo łączy się z LTE ( mieszkam 8 km od nadajnika) transfery osiągane: max 22 MB/s średnio ok 17 MB/s. Zaoszczędzone pieniądze zainwestowałem w antene panelową. Pozdrawiam
Mam pytanie do Ciebie... którą wersję routera masz? V1, czy v2?
Pytam, bo podobno v1 nie obsługuje tego modemu, a taką wersję niestety mam ja i zastanawiam się, czy nie trzeba będzie go wymienić

Pozdrawiam
gburek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2010-10-03, 15:59
Lokalizacja: Ozorków

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: gburek »

Wersja mojego TP to 1.3 , kupiłem na Allegro , sprzedający skonfigurował mi router pod iplus i pod ten router , także wystarczyło tylko podłączyć do ...gniazdka :)
czarny108
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-12-22, 21:28

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: czarny108 »

gburek pisze:Wersja mojego TP to 1.3

Dzięki za odpowiedź. Mój to 1.2, dzisiaj kupiłem ZTF821, router rozpoznał go. Ale na razie na starej karcie SIM, bo nowa USIM jest jeszcze nieaktywna. Ciekawe, czy będzie wspierał LTE...

Dzięki pozdrawiam
LTEuser
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-10-29, 20:36
Lokalizacja: Waw

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: LTEuser »

czarny108 pisze:Dzięki za odpowiedź. Mój to 1.2, dzisiaj kupiłem ZTF821, router rozpoznał go. Ale na razie na starej karcie SIM, bo nowa USIM jest jeszcze nieaktywna. Ciekawe, czy będzie wspierał LTE...
napisalem w innym watku , ale wspomne tutsj, ze z tym modemem mr3040 dziala w LTE
wolniej ale dziala
http://www.speedtest.net/result/2332472610.png

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2012-11-26, 17:47 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2012-11-26, 17:47 przez LTEuser, łącznie zmieniany 1 raz.
takelick
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-11-21, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: takelick »

macgor pisze:AirLive n450r :)
Czy to pewna informacja? Sam jestem zainetersowany tym routerem a na stronie producenta nie ma w wykazie współpracujących modemów ZTE MF821.
szajbna
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2007-06-22, 20:54
Lokalizacja: okolice Bielska

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: szajbna »

Modemu ZTE MF 821 brak na liście kompatybilnych modemów pracujących z N450R
Oficjalna odpowiedz którą otrzymałem z firmy Airlive
Trochę zamieszałem bo dopisałem słowo "plus" jako sieć modemu
Oni to odebrali chyba jako inny model, ale i tak ich odpowiedz dla mnie nie jest jednonacznabo modemu nie ma w wykazie.

Kod: Zaznacz cały

Dear Sir,
Thanks for your mail.
 
N450R supports the dongle ZTE 821 , but not ZTE 821 Plus.
ZTE 821 Plus is a different 3G modem from ZTE 821. 
ZTE 821  Plus might be customized for dial scrip. 
 
There are many dongles available in the market therefore compatibility might be concerned. 
To prevent the problem, 
we will like to suggest you of referring the dongles in the compatibility list for N450R.
http://fs.airlive.com/firmware/AirLive_N450R_Modem_Compatibility_List.pdf
 
Best Regards,                                                        
Airlive Tech Support Team
Zapomniałem jeszcze dodać że jeden ze sprzedawców na alledrogo przesłał mi informację że router obsługuję ZTE 821 także w technologi LTE
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26161
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: wojteks »

szajbna pisze:N450R supports the dongle ZTE 821 , but not ZTE 821 Plus.
Z tego zdania jednoznacznie wynika że router współpracuje z tym modemem, nie pracuje z wersją Plus (tutaj Ty wprowadziłeś zamieszanie).
Nie pomagam na PW!
szajbna
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2007-06-22, 20:54
Lokalizacja: okolice Bielska

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: szajbna »

Wiem że ja wprowadziłem zamieszanie z plusikiem.
Dziwi mnie tylko to że twierdzą że współpracuje ale jednocześnie
odsyłają do listy na której go nie ma. W sumie fajnie jak ktoś
by to potwierdził że ma taką konfigurację i że jest ok.
takelick
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-11-21, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: takelick »

A ja dostałem dzisiaj odpowiedź z odsyłaczem do wykazu modemów w którym nie ma mf821
otti
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-12-02, 10:34
Lokalizacja: Lębork

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: otti »

Czy może mi ktoś pomóc w połączeniu Rutera TL-MR3220 TP-link z modemem ZTE MF821.Router ma wersje 3.14.2 Builid 120822 Rel.57775n MR3220 v2 . Modem jest wpisany na liście producenta jako obsługiwany.Działa w sieci Plus. Na innych modemach np E180 działa. Mam jeszcze modem Huawei E3276 ale tego nie ma na liście modemów współpracujących z routerem.Przy podłączeniu samego rutera sygnał LTE mam 4 kreski na 5 możliwych. Pisałem na support TP-Link kilka dni wcześniej i na razie nie mam żadnej odpowiedzi.
macgor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-11-14, 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: macgor »

Witam,

Potwierdzam jeszcze raz. AirLive n450r działa z MF821. Posiadam ten router i korzystam od pary tygodni. Jest rewelacyjny jak dla mnie. Łącze się z LTE i w mojej lokalizacji osiągam do 30MB downloadu i do 8MB uploadu.
W panelu administracyjnym routera też jest wykaz wspieranych modemów i o dziwo MF821 się na niej znajduje (fakt ze na stronie producenta na tej liście nie istnieje - może nie zaktualizowana:).

ALE UWAGA!!

Aby wszystko ruszyło musiałem wgrać Firmware Version 1.00e06, ponieważ z najnowszym R1.00e09 modem MF821 nie zadziałał. Fakt zgłosiłem do producenta i otrzymałem info, że się tym zajmą:)

POZDRO
takelick
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-11-21, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: takelick »

Hmm, a jaki masz sygnał u siebie. Prędkość niezbyt rewelacyjna. U mnie siła sygnału 58% (-77dBm) i na 1043 osiągam do 27MB downloadu.

Ale dobra wiadomość to taka, że ten modem współpracuje z tym routerem (sam planuję go kupić)
allainn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-11-13, 20:21
Lokalizacja: gdańsk

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: allainn »

mam już trzeci router od tp-linka i z każdym problem przy polaczeniu zte mf821
1.pierwszy był mr3040, wgrany najnowszy firmware, wszystko poszło ok i połączył się ale problem nastąpił w chwili gdy włożyłem wtyczke microusb. Stracił zasięg, najlepsze jest to że bez znaczenia czy kabel jest podłączony do ładowarki czy nie. W sumie dali baterie ale na niej długo nie da rady. Taki sam objaw był w drugim routerze więc trudno mówić o uszkodzonym egzemplarzu.
2. Kolejnym był jego starszy braciszek mr3020, połaczył się ale lącze nie było stabilne, nie udało mi się dojść czemu traci zasięg.
3. no i na koniec mr3220 ten wogle sie nie połączył
wszystkie miały być kompatybilne z mf821, maila zwrotnego od supportu tp-linka nie dostałem.
Na moje nieszczęście mam jeszcze dwa tp-linki 4300 i gdyby nie fakt że są jeszcze w pudełku i dałem za nie 350 za sztuke to bym rzucił tym tp-szmalcem przez okno.
odradzam szczerze!!!

dzisiaj dostałem zapewnienie od jednego ze sprzedawców że sapido GR-1733 będzie działał na 100%, jak dojdzie to napisze czy dziala.

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2012-12-05, 20:01 ]
Bez wulgaryzmów proszę!
Ostatnio zmieniony 2012-12-05, 20:01 przez allainn, łącznie zmieniany 1 raz.
takelick
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-11-21, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: takelick »

Nie ma do tych twoich TP-Linków openwrt?
Awatar użytkownika
kris_kjk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-27, 23:23
Lokalizacja: UE

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: kris_kjk »

Tak się składa, że TP-Link ma naprawdę bardzo dobre routery za niewielkie pieniądze, mam dwa różne modele i zero problemów. TP-Linki mają swoje ograniczenia (te tańsze), np. niektóre obsługują prędkość do ok. 21Mb/s, wymagają podpięcia modemu USB przez aktywny hub, mają za mało pamięci do wgrania bardziej rozbudowanego alternatywnego oprogramowania (podstawowe wersje spokojnie się mieszczą), itp. Decydując się na router, na konkretny model dobieramy go rozważając np. zasięg WiFi, mobilność, ilość i prędkość portów, wbudowaną pamięć, możliwość wgrania alternatywnego softu, wbudowane fabrycznie funkcje, pamięć, prędkość i technologię (3G, LTE) którą musi obsłużyć.

@allainn czy sprawdzałeś tego MF821 podpiętego bezpośrednio do komputera, bo jest możliwość, ze to on sprawia problemy, a nie wymienione przez Ciebie routery ?
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: jarek999 »

allainn pisze: 1.pierwszy był mr3040, wgrany najnowszy firmware, wszystko poszło ok i połączył się ale problem nastąpił w chwili gdy włożyłem wtyczke microusb. Stracił zasięg, najlepsze jest to że bez znaczenia czy kabel jest podłączony do ładowarki czy nie. W sumie dali baterie ale na niej długo nie da rady. Taki sam objaw był w drugim routerze więc trudno mówić o uszkodzonym egzemplarzu.
2. Kolejnym był jego starszy braciszek mr3020, połaczył się ale lącze nie było stabilne, nie udało mi się dojść czemu traci zasięg.
3. no i na koniec mr3220 ten wogle sie nie połączył
wszystkie miały być kompatybilne z mf821, maila zwrotnego od supportu tp-linka nie dostałem.
Na moje nieszczęście mam jeszcze dwa tp-linki 4300 i gdyby nie fakt że są jeszcze w pudełku i dałem za nie 350
Chytrzysz i masz do wszystkich pretensje, TL to dobre, wydajne routery, tanie (jest pewna granica kosztów i np. w żadnym z nich, łącznie z najnowszymi modelami nie ma zasilacza w zestawie który mógłby zasilić router i prądożerny modem LTE, niektóre jak np. 3220,3420 mają dodatkowo mało wydajne przetwornice 12/5V ale wszystko to można obejść stosując aktywny HUB USB który po instalacji Open-Wrt GargoylePL by obsy i tak może nam się przydać do podłączenia dodatkowego sprzętu np. drukarki, dysku...). Z wyżej ww zestawu najlepszym na start jako router 3-4G jest MR-3020 za to modele WDR-3600/4300 po zastosowaniu aktywnego HUB-a świetnie się nadają do obsługi modemów LTE (to wydajne jednostki z procesorem 560MHz i 128MB RAM i dostępne za cenę już od ok.210zł w sklepach internetowych + aktywny HUB za ok. 50zł i mamy uniwersalny, wydajny router do którego wrzucamy GargoylePL które jest dostępne na nowe TL http://ecco.selfip.net/gargoyle-pl/atti ... nt/ar71xx/ i z którym nawet ustawić będzie nam wszystko łatwiej). Po co tu zrzędzić gdy produkty konkurencji które posiadają dobry full zestaw kosztują od 400zł (produkty Fritza i Drayteka kosztują już x2). Jeżeli ktoś jest skłonny wydać 400 z hakiem na router obsługujący tylko połączenie 3-4G jest świetny Dovado Tiny. :cfaniak:
jareq
allainn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-11-13, 20:21
Lokalizacja: gdańsk

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: allainn »

@allainn czy sprawdzałeś tego MF821 podpiętego bezpośrednio do komputera, bo jest możliwość, ze to on sprawia problemy, a nie wymienione przez Ciebie routery ?[/quote]

z modemami na pewno wszystko ok

Chytrzysz i masz do wszystkich pretensje- trudno mi się z Tobą zgodzić, poświęciłem pare dni biegając od sklepu do sklepu najpierw aby uzyskać pomoc w dobraniu sprzętu a później aby go kupić.
Niestety ale rzadko w którym sklepie sprzedawca zna się na tym co sprzedaje. Po drugie co jest bardzo irytujące, sklepy mają po kilkadziesiąt routerów w ofercie a jak chcesz kupić to się okazuje że na zapleczu pustki, pojedyncze sztuki i to tylko niektórych modeli.
Co do chytrzenia, hymm no na tą chwile nie stać mnie na zakup pięciu routerów cisco z serii 2900. Przygotowany byłem na wydatek rzędu 3-3,5 tys na pięć zestawów. Wszystko co potrzebuje to aby wpiąć mf821 w coś co da mocny sygnał. Polecono mi abym mf821 wpiął do mr3020 ten do 4300 jako rozsiewający.
Zestaw ma działać na statku gdzie jest kupe blachy.
Teraz zastanawiam się czy nie lepiej dać ten sapido (mam nadzieje że poradzi sobie z modemem) plus 2-3 AP?
Moja wiedza odnośnie routerów jest bardzo ograniczona, wcześniej miałem z tym tyle wspólnego że stał sobie gdzieś w domu.
Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś udzieli mi wskazówek co mam zrobić aby wszystko hulało.
macgor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-11-14, 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: macgor »

takelick pisze:Hmm, a jaki masz sygnał u siebie. Prędkość niezbyt rewelacyjna. U mnie siła sygnału 58% (-77dBm) i na 1043 osiągam do 27MB downloadu.

Ale dobra wiadomość to taka, że ten modem współpracuje z tym routerem (sam planuję go kupić)
Mam LTE 40% syg. Fakt, że łącze się z masztem ogległym o 4,5km, a po drodze same lasy:/
posiadam 2 anteny zewnetrzne pozioma i pionowa tak koło 17dbi + 15m kabla (duże straty na kablu).
Jeśli chodzi o sam n450r to jestem zadwolony w 100%.
SASAS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-12-18, 11:18
Lokalizacja: Wołomin

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: SASAS »

Potrzebuję routera który obsłuży ZTE MF821 w zasięgu LTE.
TP- link 3420 v2

czy

SAPIDO GR 1733

Skłaniam się ku SAPIDO, ale nie ma konkretnej informacji czy współpracuje z tym modemem.
I tu moje pytanie: czy sapido 1733 go obsłuży?.
allainn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-11-13, 20:21
Lokalizacja: gdańsk

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: allainn »

zdecydowanie sapido
używam go i jestem zadowolony w przeciwieństwie do tp-badziewia.
ma mocne anteny i rozsiewa lepiej niż dwa razy droższy TL-WDR4300.
po tygodniu dostałem tel ze sklepu gdzie kupiłem mr3040 że producent uwzględnił moją reklamację. Routery były w pełni sprawne, więc nic innego jak brak kompatybilności z mf821. na stronie tp-badziewie cały czas podają że ten modem jest obsługiwany, czyli kłamią i naciągają ludzi.
maila zwrotnego od supportu z firmy tp-badziewie do tej pory nie otrzymałem, pewnie siedzi tam pięciu chińczyków z google translatorem.
jeśli wymagasz coś więcej od routera niż zasięg w mieszkaniu to na pewno nie tp-badziewie.
Awatar użytkownika
kris_kjk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-27, 23:23
Lokalizacja: UE

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: kris_kjk »

allainn pisze:z modemami na pewno wszystko ok
allainn pisze:Przygotowany byłem na wydatek rzędu 3-3,5 tys na pięć zestawów. Wszystko co potrzebuje to aby wpiąć mf821 w coś co da mocny sygnał. Polecono mi abym mf821 wpiął do mr3020 ten do 4300 jako rozsiewający.
Zestaw ma działać na statku gdzie jest kupe blachy.
Kupiłeś jedne z najtańszych modemów LTE, które potrafią "kaprysić", w połączeniu z najtańszymi routerami 3G - MR3020 i MR3040 (brak anten zewnętrznych) jednymi z najtańszych i najsłabszych (jeśli chodzi o zasięg, wydajność zasilania), do jednych z najtrudniejszych warunków (blaszany statek). Nie ma się co dziwić, że powstać mógł problem. Akurat te TP-Linki działają poprawnie w połączeniu z modemami mającymi niski pobór prądu przez USB (lub z innymi przy zastosowaniu aktywnego HUB-a USB), ale mile widziane jest aby modem miał dobry zasięg (np. antena zewnętrzna). Modem, który ma dobry zasięg, poza poprawą transferu jest szybciej rozpoznawany przez router, szybko się łączy z siecią, a raz nawiązane połączenie jest stabilne.
allainn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-11-13, 20:21
Lokalizacja: gdańsk

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: allainn »

kris_kjk pisze:Kupiłeś jedne z najtańszych modemów LTE, które potrafią "kaprysić", w połączeniu z najtańszymi routerami 3G - MR3020 i MR3040
ten modem z sapido spisuje się tak jak powinien, prędkość ściągania do 80mb/s.
mr3020/40 - to pokiego grzyba producent podaje że są w pełni kompatybilne skoro sobie nie radzą?!
rozsiewającym miał być 4300 obecnie ich najlepszy router (sapido ma mocniejszy sygnał, jedynie na minus brak 5ghz).
LTEuser
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-10-29, 20:36
Lokalizacja: Waw

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: LTEuser »

allainn pisze: po tygodniu dostałem tel ze sklepu gdzie kupiłem mr3040 że producent uwzględnił moją reklamację. Routery były w pełni sprawne, więc nic innego jak brak kompatybilności z mf821. na stronie tp-badziewie cały czas podają że ten modem jest obsługiwany, czyli kłamią i naciągają ludzi.
ja drugi miesiac uzywam 821 z 3040 i śmiga , predkosc 20-30
pelek23
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 175
Rejestracja: 2010-06-20, 16:08
Lokalizacja: maciejowice

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: pelek23 »

Ja polecam mr3420 v2, z mf821 działa znakomicie bez żadnego huba usb, do btsa mam 12 km, po drodze same lasy, prędkości ok 40 Mb/s, parę razy w nocy złapał ok 60 Mb/s, jak za taką kasę nie ma nic lepszego, polecam oszczędnym ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26161
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: wojteks »

pelek23 pisze:do btsa mam 12 km
Pokaż linka z lokalizacją do btsearch bo aż wierzyć się nie che w te 12km.
Nie pomagam na PW!
pelek23
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 175
Rejestracja: 2010-06-20, 16:08
Lokalizacja: maciejowice

Re: Router do ZTE MF821

Post autor: pelek23 »

A bardzo proszę, szczerze to jest nawet ponad 12 km :)

http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/51.74559 ... 26758/z/12

Moja miejscowość Kraski tuż przy samej Wiśle, bts lte w miejscowości Łaskarzew
ODPOWIEDZ