Problem z udostępnianiem łącza :/

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SytyCzub
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-09-05, 18:21

Problem z udostępnianiem łącza :/

Post autor: SytyCzub »

Witam!

Otóż mam pewien problem, a raczej pytanie :)
Mam w domu dwa komputery. Jeden z nich jest podłączony do sieci wifi, która udostępnia mi internet. Internet ten poza podłączeniem się do sieci bezprzewodowej wymaga autoryzacji. Dokonuje się tego poprzez włączenie małego programu, który loguje nas za pomocą loginu i hasła.
W czym jest mój problem?
Otóż chciałbym udostępnić połączenie internetowe drugiemu komputerowi. Nie chce rozdzielać łącza, gdyż jeden komputer (ten podłączony do internetu) chodzi prawie zawsze, a zależy mi jedynie na udostępnieniu internetu. Gdy w kreatorze sieci domowej (oba komputery mają Win XP Prof) ustawiam udostępnianie mojego łącza internetowego zostaję automatycznie wylogowany z sieci, a potem nie mogę się zalogować ponownie, dopóki nie wyłącze udostępniania łącza. Nie wiem jak skutecznie udostępnić łącze drugiemu komputerowi :/
Jedyny sposób jaki mi (przez jakiś czas) pomagał to program WinProxy. Konfigurowałem oba komputery wg zaleceń i czasem działało, a czasem nie :/ Raz musialem konfigurować serwer proxy w przeglądarkach www i innych aplikacjach, a raz drugi komputer łączył się bezpośredni (tzn. bez konfiguracji proxy)
Nie mam nic przeciwko temu programowi, ale nie rozumiem jego działania:/ Raz działa tak, a drugi raz inaczej:/
Najchętniej zastosowałbym prostsze rozwiązanie:)

a schemat mojej sieci wygląda tak:
Obrazek

Serdecznie proszę o pomoc :)
WsiUr... NowatUr ^^
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Problem z udostępnianiem łącza :/

Post autor: MaxFM »

Najlepsze (chyba) rozwiazanie to apclient + router
Awatar użytkownika
SytyCzub
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-09-05, 18:21

Re: Problem z udostępnianiem łącza :/

Post autor: SytyCzub »

Obawiam się, że router może sie nie sprawdzić przez to nieszczęsce logowanie sie do sieci :/
WsiUr... NowatUr ^^
Iborkim
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-08-02, 06:51

Re: Problem z udostępnianiem łącza :/

Post autor: Iborkim »

Ja to robiłem programikiem "WinRoute Pro" działa wyśmienicie .
ODPOWIEDZ