TL-MR3420 + ADu 500a

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rosiaktnt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-12-08, 15:26
Lokalizacja: Łódź

TL-MR3420 + ADu 500a

Post autor: rosiaktnt »

Witam.
Posiadam router TL-MR3420 i modem adu 500a po ściągnięciu softu który wyłącza sprawdzanie pinu nie widzi go i nie wiem co dalej robić bo jest opcja dodania modemu manualnie tylko nie wiem jak. Proszę o pomoc.
mantesinf
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2010-08-03, 19:37
Lokalizacja: W.J.

Re: TL-MR3420 + ADu 500a

Post autor: mantesinf »

w ustawieniach routera jak masz zakładkę Network i wysuwa się 2 zakładka 3g to przepisz tam dane do routera z Total Connection Manager takie jak numer połączenia (#777), nazwa użytkownika ([email protected] jeśli dobrze pamiętam) i hasło (orange). Jeżeli to nie pomoże to będziesz zdany na kolegów z forum i OpenWRT GargoylePL. Nie jestem pewien swojego sposobu ale może pomoże.
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: TL-MR3420 + ADu 500a

Post autor: al-czerniawski »

rosiaktnt pisze:nie widzi go
A modem był traktowany programem med.exe?
Czy może soft tego routera radzi sobie sam z przełączaniem modemu?
mantesinf
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2010-08-03, 19:37
Lokalizacja: W.J.

Re: TL-MR3420 + ADu 500a

Post autor: mantesinf »

al-czerniawski pisze:A modem był traktowany programem med.exe?
Jaki konkretnie masz program na myśli?? bo to co napisałeś to tylko nazwa pliku wykonywalnego... czyli aplikacja, a nie nazwa programu.

Ale z tego co pamiętam to gdzieś czytałem na tym forum że ten modem najbardziej prawidłowo działa na OpenWRT GargoylePL. Musisz kolego poszukać i uzbroić się w cierpliwość że znajdziesz :)
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: TL-MR3420 + ADu 500a

Post autor: al-czerniawski »

mantesinf pisze:Jaki konkretnie masz program na myśli?? bo to co napisałeś to tylko nazwa pliku wykonywalnego... czyli aplikacja, a nie nazwa programu.
Na myśli mam dokładnie MED.exe umożliwiający linuksowi zobaczenie modemów AnyDaty jako modem a nie jako napęd CD. Sprawa była wielokrotnie poruszana na forum. Ma to też związek z modeswitch, który być może zawiera alternatywny soft.
Dlatego dopytywałem.

Przypomnę: w konfiguracji routera jako login/hasło można też wklepać cdma/cdma. Łatwiejsze to do zapamiętania i działa także w Sferii.
mantesinf
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2010-08-03, 19:37
Lokalizacja: W.J.

Re: TL-MR3420 + ADu 500a

Post autor: mantesinf »

al-czerniawski pisze:Na myśli mam dokładnie MED.exe umożliwiający linuksowi zobaczenie modemów AnyDaty jako modem a nie jako napęd CD. Sprawa była wielokrotnie poruszana na forum. Ma to też związek z modeswitch, który być może zawiera alternatywny soft.
A to przepraszam... co do spraw linuksowych to ja się dużo nie mieszałem :D
ODPOWIEDZ