tl-mr3420 + e173-u2 niski transfer

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dinus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2013-01-16, 19:35
Lokalizacja: Kraków

tl-mr3420 + e173-u2 niski transfer

Post autor: dinus »

Witam,

Używam ten zestaw od jakiegoś czasu. Przed zakupem tp-linka przestudiowałem masę opinii na jego temat, wiele skrajnych ocen, ale postanowiłem, że zobaczę co to urządzenie może mi zaproponować. Używam go tylko do rozdzielenia sygnału WiFi na laptopa i 1 PC. Przeszedłem męczącą drogę, żeby wyeliminować liczne zwisy, rozłączania e-173-u2 poprzez instalacje różnych wersji firmware, openwrt, huba aktywnego, a zakończyłem zwykłym przedłużaczem usb.Działa takie rozwiązanie stabilnie. Natomiast mam jeszcze problemik ze spadkiem transferu. Kiedy podłączę e173 bezpośrednio pod usb pc czy laptopa wyciągam z niego tyle, ile powinno być 7,2 Mb/s, natomiast przez tp-linka max jaki idzie to około 2,5Mb/s. Taki transfer jest na laptopie oddalonym od routera o jakieś 3m, bez żadnych ścian. Podobne wyniki wychodzą jak podłączę laptopa z routerem kablem sieciowym.

Z czego to może wynikać? Czy może mieć to związek z wydajnością prądową usb w tp-linku? Nie mam pomysłu jak to rozwiązać. Gdyby okazało się, że to problem usb to mogę pomyśleć o wymianie tego routera na inny, ale na jaki? Nie mam dużych wymagań. Interesuje mnie tylko rozdzielenie sygnału na pc i laptop.

Pozdrawiam
d
joker77
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2011-09-09, 08:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: tl-mr3420 + e173-u2 niski transfer

Post autor: joker77 »

7,2 mbits - jestem pod wrażeniem mnie się nigdy nie udało więcej niż 5,5mbits osiągnąć ale 100% możliwości modemu no no.
A jak sprawdzałeś wydajność ?
Pamiętaj że ogólna wydajność zależy od wielu czynników, począwszy od łącza podpiętego do bts, liczby urządzeń korzystających, kategorii urządzeń, warunków atmosferycznych i zapewne coś jeszcze by się dało dodać do tej listy.
Twoje wyniki są jak najbardziej poprawne. Chcesz mieć lepsze kup lepsze urządzenie, wyższej kategorii, dodatkową antenę kierunkową, posiadam kilka mr3420 i maksymalny transfer jaki udało mi się na nim osiągnąć to około 16/10 mbits (3G Plus, Orange, T-Mobile, LTE Plus).
Modemy E173-u2, E398, E-160, E-220, GT-B3800, E-1750.
dinus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2013-01-16, 19:35
Lokalizacja: Kraków

Re: tl-mr3420 + e173-u2 niski transfer

Post autor: dinus »

Przepraszam, masz rację, nie ma tych 7,2 Mb/s. To aplikacja PLAY pokazuje te 7,2 Mb/s. :zdziwko:

Faktyczny transfer wychodzi na poziomie 3,5 Mb/s. W takim razie czy wymiana modemu na szybszy np. Huawei E3131 wpłynie znacząco na poprawę, przyśpieszenie transferu?

Dziękuję i pozdrawiam
d
joker77
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2011-09-09, 08:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: tl-mr3420 + e173-u2 niski transfer

Post autor: joker77 »

E3131 - ma wyższą kategorie więc teoretycznie tak winno być szybciej ale to i tak zależy od pozostałych czynników. Jeśli nie sprawdzisz osobiście to nikt inny nie powie ci czy w tej konkretnej lokalizacji będzie szybciej. A wynik 3,5mbits w Play to jeśli mnie pamięć nie myli wynik świetny, wręcz idealny. W mr3420 modem podpiąłeś bezpośrednio pod gniazdo czy na przedłużaczu?
dinus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2013-01-16, 19:35
Lokalizacja: Kraków

Re: tl-mr3420 + e173-u2 niski transfer

Post autor: dinus »

joker77 pisze:E3131 - ma wyższą kategorie więc teoretycznie tak winno być szybciej ale to i tak zależy od pozostałych czynników. Jeśli nie sprawdzisz osobiście to nikt inny nie powie ci czy w tej konkretnej lokalizacji będzie szybciej. A wynik 3,5mbits w Play to jeśli mnie pamięć nie myli wynik świetny, wręcz idealny. W mr3420 modem podpiąłeś bezpośrednio pod gniazdo czy na przedłużaczu?
Przy bezpośredni podłączeniu E173 do gniazda mr3420 miałem mnóstwo problemów, częste zwisy, rozłączenia. Teraz mam przedłużacz usb 1m i działa to stabilnie.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
d
ODPOWIEDZ