Konfiguracja internetu z plusa na tablecie

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Marczel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-02-01, 17:46
Lokalizacja: Łódź

Konfiguracja internetu z plusa na tablecie

Post autor: Marczel »

Witam! Jeżeli umieszczam post w złym dziale bardzo przepraszam, przeniosę :)
Potrzebuję porady;
posiadam modem huawei e3276 do internetu w Plusie, oraz tablet Prestigio PMP7100D. Nie potrafię skonfigurować tablet tak, aby uzyskać w nim internet. Podłączam modem do urządzenia, wyskakuje mi błąd z "kartą SD". Czy ktoś ma jakieś sugestie?
Pozdrawiam,
Marcel
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19202
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Konfiguracja internetu z plusa na tablecie

Post autor: matek451 »

Obawiam się, że nie uda Ci się połączyć. Ten modem jest jednym z najnowszych i tablet może być niezgodny z nim. Ja mam podobnie z E3131 w T-Mobile, też nie łączy w tablecie. Natomiast stary E173 jest kompatybilny i łatwo łączy z netem. Ogólnie jest problem ze współpracą tabletów z najnowszymi modemami.
Marczel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-02-01, 17:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Konfiguracja internetu z plusa na tablecie

Post autor: Marczel »

Czyli najlepiej zakupić router?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19202
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Konfiguracja internetu z plusa na tablecie

Post autor: matek451 »

Tak , tylko z tym może być kolejny problem. Z tym modemem współpracuje niewiele routerów. W oficjalnym wykazie posiadają go routery DOVADO. Są drogie, powyżej 400 zł, choć ostatnio pojawiły się używane Dovado Tiny za ok. 230 zł. Cyfrowy Polsat proponuje Edimaxa LT 6408n, który ponoć na najnowszym sofcie obsługuje ten modem. Kupisz go za ok. 160 zł.
ODPOWIEDZ