Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wojtas33
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-09-14, 15:05

Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: wojtas33 »

Witam,

Notebook Fujitsu Siemens Amilo Pro, Option Globetrotter Combo Edge (firmware 3.2), najnowszy GT Manager. Wszystko chodzi ok, ale od czasu do czasu "zacina się" Internet.

Np. ładuje się strona i wyskakuje okienko Firefoxa, że nie mógł znaleźć jakiego wpisu w książce telefnicznej dla tego połączenia (?). Tak jakby zrywało połączenie na chwilę. Wyskakuje potem błąd że nie można było załadować strony. Wciśnięcie F5 (czy "spóbuj ponownie") z reguły pomoga i strona się wczytuje poprawnie. GT Manager pokazuje, że cały czas jest połączony z siecią.

Jest też drugi dziwny objaw. Podczas ładowania się stron przeglądarka potrafi się "zablokować" (nie można przełączać kart czy umieścić kursora w pasku adresu). Trwa to nawet do 10 sekund, po czym wszystko się odblokowuje i jest ok. Chyba też blokuje się HDD, bo ja zaczyna dalej ładować stronę, to słychać, jakby dysk ruszył.

Zasięg jest na poziomie 75%, więc to chyba nie to. Na 100% to problem z kartą, bo wcześniej, jak jej nie miałem, takie coś się nie zdarzało.

Proszę o pomoc.

EDIT:
...obcięło tytuł postu.

Chodzi o iPlusa.

--
Wojtek
GG 4449
Ostatnio zmieniony 2006-09-19, 10:27 przez wojtas33, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: zDaleKi »

wojtas33 pisze:...obcięło tytuł postu.

Chodzi o iPlusa.

W.
Obcięło, bo temat był za długi.
A na marginesie sklejam dwa posty pod sobą w jeden. Jest taka opcja zmień (EDIT) :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
wojtas33
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-09-14, 15:05

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: wojtas33 »

Dzieki wielkie ;) Pozostaje tylko czekac na pomoc w zwiazku z moim problemem.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się&qu

Post autor: bob »

wojtas33 pisze:Na 100% to problem z kartą, bo wcześniej, jak jej nie miałem, takie coś się nie zdarzało.
Możesz powiedzieć ,że na 90% kiedy wsadzisz ją do innego laptopa i będzie to samo. :wink:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się&qu

Post autor: zDaleKi »

wojtas33 pisze:Np. ładuje się strona i wyskakuje okienko Firefoxa, że nie mógł znaleźć jakiego wpisu w książce telefnicznej [...]

Jest też drugi dziwny objaw. Podczas ładowania się stron przeglądarka potrafi się "zablokować" (nie można przełączać kart czy umieścić kursora w pasku adresu). Trwa to nawet do 10 sekund,
Tak mi teraz przyszło do głowy.
Nie masz w systemie jakiegoś robaka, wirusa, trojana?
Bo niektóre objawy trochę dziwne.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
wojtas33
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-09-14, 15:05

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: wojtas33 »

Żadnych wirusów ani trojanów.
To mi wygląda jakby ta blokada występowała na poziomie sprzętowym a nie windows, ale nie mam pojęcia jak to sprawdzić.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: zDaleKi »

wojtas33 pisze:Żadnych wirusów ani trojanów
A czym to sprawdzałeś? Gdyż objaw "ładuje się strona i wyskakuje okienko Firefoxa, że nie mógł znaleźć jakiego wpisu w książce telefnicznej" raczej nie jest normalne dla tego programu.

Może masz rootkita, który ukrywa wirusa lub trojana?
Sprawdź system np. programem GMER http://www.gmer.net/
czy nie masz rootkitów i sprawdź innym antywirusem.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
wojtas33
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-09-14, 15:05

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: wojtas33 »

BliSki pisze: A czym to sprawdzałeś? Gdyż objaw "ładuje się strona i wyskakuje okienko Firefoxa, że nie mógł znaleźć jakiego wpisu w książce telefnicznej" raczej nie jest normalne dla tego programu.
Też mi się tak wydaje. Ale nie potrafię namierzyć źródła tego komunikatu. Chyba jakby Firefox tracił połaczenie z siecią i wtedy to wyrzuca.

Sprawdziłem GMERem i w zakładce rootkit wyświetlił mi TYP - ADS, Nazwa - .... Co to oznacza i co z tym Zrobić?

Wojtek
Alberto3
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-09-22, 19:58

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się&qu

Post autor: Alberto3 »

Witam

mam taka sama karte i miałem ten sam problem. Dzieje sie to po wgraniu firmware 3.2 . Przed tem przy 2.2 tego nie było. Modem sie zacina , pomaga tylko restart. U mnie pomoglo wpisanie w Panelu Sterowania w opcji modemu w zawawnsownych - dodatkowe polecnia inicjujące - ciągu znaków - AT+CGDCONT=1,"IP","www.plusgsm.pl"
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: bob »

A co się dzieje gdy wyciągniesz modem z kompa i wsadzisz z powrotem otworzysz hyperterminal (ustawisz w nim port modemu np. com 5) i wpiszesz AT&V ?
wojtas33
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-09-14, 15:05

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: wojtas33 »

bob pisze:A co się dzieje gdy wyciągniesz modem z kompa i wsadzisz z powrotem otworzysz hyperterminal (ustawisz w nim port modemu np. com 5) i wpiszesz AT&V ?
Nie wiem czy dobrze robię... Nowe połączenie, wybieram tam modem z listy, ok. Potem krzyczy że ma nieprawidłowy numer telefonu. Anuluj. Potem kopiuję tekst komendy ze schowka i wyświetlają mi się takie coś jak niżej:

*MCSQ: 27,99
*MCSQ: 26,99
*MCSQ: 25,99
*MCSQ: 24,99
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: bob »

Nie wybieraj modemu z listy tylko port com na którym jest np. com5 i dalej ręcznie AT&V ( nie kopiuj, wklej )
wojtas33
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-09-14, 15:05

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: wojtas33 »

Te rzedy cyfr sie caly czas wyswietlaly ;) ale udalo mi sie wbic miedzy nie te cala komende i chyba dostalem jej wynik +CME ERROR: 3
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: bob »

Przy AT&V mój modem pokazuje konfigurację np. zapamiętane APN`y .
Tu widocznie Twój modem nie obsługuje tej komendy.
wojtas33
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-09-14, 15:05

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: wojtas33 »

Sprobowałem jeszcze jednego. Zamknąłem GT managera i łącze się przez ikonę którą sobie sam stworzył (tak jak przez Dialup). Zauważyłem ze komp chodzi szybciej, transfery jakby tez ciut lepsze (?), ale problem pozostał - modem się zawiesza, a po wyciągnięciu/włożeniu wszystko jest ok.
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: lkmc »

Zawieszanie sie modemu spowodowane jest problemami z zasilaniem, co potwierdzaja tez problemy z zatrzymywaniem sie dysku. Niestety jest to sprzet bardzo wrazliwy na tym punkcie, a producenci komputerow jeszcze sie do konca nie przystosowali do stawianych im wymagan.
Swego czasu doswiadczalem identycznych problemow z dell'em i modemem SE, pomogla dopiero wymiana modulu przetwornicy, niestety na krotko :(
Nowa tez bardzo szybko padla, najwyrazniej nie bylo to idealne zestawienie
:(
Sprawdz czy zachowuje sie tak samo na zasilaczu i baterii, ewentualnie mozna sprobowac wylaczyc obsluge ACPI, z tym ze nie kazdy system chce pozniej wstac :?
N6220 & moto c975
JaJachu
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2007-04-15, 08:19
Lokalizacja: z okolic Poznania

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: JaJachu »

witam
mija szwagierka ma ten sam problem ale co do firefoxa to czasami u mnie na neo tez sie na chwile zawiesza,
ale tak jak kolega napisał zrywa sie połączenie chociaż MM pokazuje że zasięg jest , wszystko pokazuje OK, ale strony nie chce odświezyć, pisałem o tym na forum IDG i próbowałem juz chyba wszystkiego, modem był oddawany 2 razy raz go niby wymienili a za drugim razem napisali że jest wszystko OK, stwierdzili ze moze jakis antywir albo inny prog. blokuje ale nie zrobiłem format i to samo , zasięg tez ok 70 %, co do sprzetu ma taki fujitsu siemens amilo pro v2030 , moze cos z wejściem maja te laptopy ,
jakbyś znalazł rozwiązanie daj znać GG 207583, jeszcze zobacze na innym laptopie i dam znać
michalq1983
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-04-10, 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: michalq1983 »

Mam laptopa fujitsu siemens amilo L1310(win xp home) i modem option globetrotter edge
Problem jest podobny czyli zawieszanie sie modemu.

W GMM zasieg jest na poziomie 70-80% nawet gdy modem sie "zawiesi" tzn aplikacja tak pokazuje.

W aplikacji plusa przy zawieszeniu zasieg spada do 0.

Problem wystepuje ze sterownikami z plytki iplusa a takze na sterownikach od producenta

Po "zawieszeniu" modemu dioda nie mruga (teoretycznie odlaczone zasilanie od modemu - portu)

Czasami przy probie "Bezpiecznego usuniecia sprzetu" jest komunikat "Karta inteligenta jeszcze uzywa tego sprzetu" ewentualnie "Urzadzenie jest uzywane przez program "

Modem jest teoretycznie sprawny - wymieniony na nowy.

Wybieram sie na gwarancje z laptopem, ale w karcie gwarancyjnej jest magiczny zapis ze nie odpowiadaja za kompatybilnosc z innymi urzadzeniami ....

Ma moze ktos pomysl jak to rozwiazac bez zabawy z serwisem ?
JaJachu
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2007-04-15, 08:19
Lokalizacja: z okolic Poznania

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: JaJachu »

sprawdzałem na fujitsu siemen modem sonyericson CG85 czy jakos tak, na karcie szwagierki i na karcie kumpla która była z modem sony nadal pojawiał sie problem który opisałem wyżej nie mam juz pomysłów na ten sprzęt ,
nie wiem czy cos nie będzie po stronie laptopa, ale jak to udowodnić w serwisie i czy <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> to uznaja jeżeli jest taki zapis jak napisał kolega wyżej ,

uporał sie może ktos z takim problemem
michalq1983
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-04-10, 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: michalq1983 »

Prawdopodobnie przyczyną takiego zachowania karty był program Odyssey Client for Fujitsu Siemens Computers. Podczas instalacji programu byl komunikat ze nie nie wspolpracuje z Option Globetrotter Card.

Jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> wczesniej opisany problem u mnie nie wystepuje
iPlus, Option Globetrotter EDGE
zbik1967
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-14, 19:23
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: zbik1967 »

Witam! Ja mam trochę podobny problem z modemem Option GT3+. Otóż początkowo używałem aplikacji Bussines Evrywhere i działał poprawnie, ale za namową sprzedawcy modemu zainstalowałem gtmm w najnowszej wersji. I tu zaczęły dziać się dziwne rzeczy, otóż po kilku minutach, nie więcej niż 20 zawiesza się komputer i ekran robi się czarny, a diody na modemie wariują. Pisałem o tym w wątku obok, ale ten jest zbliżony. Uzywam notebooka FujitsuSiemens Amilo z prockiem AMD. Wcześniej (jak również teraz) używałem bez żadnego problemu modemu SE GC75. NIe mam jakiegoś przygotowania w kwestiach technicznych niestety i nie wiem co może być przyczyną, a kontakt ze sprzedawcą mam raczej epizodyczny. Czy ktoś wiec co to za chochlik siedzi w moim gtmm-ie?
JaJachu
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2007-04-15, 08:19
Lokalizacja: z okolic Poznania

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: JaJachu »

komunikatu żadnego nie było ,
wczoraj oddala na gwarancji i zasugerowała wymiane modemu na inny model zobaczymy co zrobią,
a internet podłaczyłem jej <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> pod nokie 6610i działa bez zarzutu zero rozłączania.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: Jaco »

Czy możesz wyłączyć PIN na swojej karcie.Jeśli jest to karta USIM 3G to można go w zwykłym fonie wyłączyć.Następnie odinstaluj MM i wszystko co z nim związane lub odinstaluj sam modem w managerze urządzeń.Wymnij go z gniazda. Nie instaluj GTMM.Zrób restart i po ponownie włóż modem.Ściągnij wcześniej same sterowniki do modemu pod Windows.Nie ściągaj GTMM.Zainstaluj modem podając mu stery które pobrałeś.U mnie pojawił się komunikat że nie mają podpisu cyfrowego i czy dalej instalować.Kilkam dalej.Tak było z każdym nowo znalezionym urządzeniem.Później zrób dial-up według instrukcji z forum.Powinno działać bez problemów.
Powinieneś wypróbować jeszcze aplikację @pogara.U mnie działała bez zarzutu z GT Combo EDGE i GT MAX.
zbik1967
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-14, 19:23
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: zbik1967 »

Jaco pisze:Później zrób dial-up według instrukcji z forum.Powinno działać bez problemów.

Nie wiem czy ten post jest do mnie, ale zrobię jak kolega napisał. Tylko jeśli można prosić o jakiś link do topicu o tworzeniu połączenia dial-up, to forum jest rozległe i dla mnie większość pojęć jest nowa (ale staram się!), trudno jest się zorientować co tyczy sie właśnie tego o co mi chodzi.
Dziekuję!
Jeszcze a propos karty, moja jest z Idei pamięta czasy Licencji GPRS (dokładnie z 12.2004) więc chyba wyłączenie PIN-u tylko przez operatora.


Poprawa cytowania, BliSki
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: Jaco »

zbik1967 pisze:Tylko jeśli można prosić o jakiś link do topicu o tworzeniu połączenia dial-up
Tu masz link; http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=19005#19005
Tak dotyczyło to ciebie @zbik1967.Jeśli nie podasz PINa to się nie połączysz.PIN możesz podać przez Hiperterminal. Możesz też wykorzystać aplikację @pogara ją znajdziesz tutaj ; http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... highlight=
Przeczytaj ją i będziesz wiedział o co chodzi. Do hiperterminala popatrz tutaj;
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=21069#21069
zbik1967
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-14, 19:23
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: zbik1967 »

Jaco pisze:Jeśli nie podasz PINa to się nie połączysz.PIN możesz podać przez Hiperterminal.
Jak do tej pory zawsze podawałem PIN, tak wymagał Wireless Manager SE i jak uzywałem Bussines Evrywhere też musiałem podawać. Dziękuję, jak wrócę z pracy poczytam podane wątki, chociaż to o podawaniu do hyperterminala też jest dla mnie w tej chwili skomplikowane.
DZIĘKUJĘ i pozdrawiam!


Poprawa cytowania- Jaco
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: Jaco »

zbik1967 pisze:Jak do tej pory zawsze podawałem PIN, tak wymagał Wireless Manager SE i jak uzywałem Bussines Evrywhere też musiałem podawać.
Prawdo podobnie PIN można wyłączyć na karcie SIM 3G.Ty takowej nie posiadasz z wiadomego powodu :lol: .A podanie pinu naprawdę nie jest skomplikowane. Powodzenia. :lol:
JaJachu
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2007-04-15, 08:19
Lokalizacja: z okolic Poznania

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: JaJachu »

Jaco
PIN-u u mnie nie idzie wyłaczyć, a przy próbie połaczenia sie przez program @pogara pokazuje jakis bład i nie można nic zrobić,
<font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> modem oddany na reklamacji z zasugerowaną wymiana modemu na inny model , zobaczymy co będzie ,
a zastępcze połączenie zrobiłem przez IRDE i nokie 6610i i działa bez zarzutu , żadnego rozłączania,
już sam nie wiem co to może byc tymbardziej ze modem juz raz wymienili na taki sam, najlepiej że szwagierka napisała pisemko u umniejszenie abonamentu bo miała modem 2 razy na reklamacji 2 tygodnie i odpisali że po ich stronie było wszystko ok usługi telekomunikacyjne zapewnili ale reklacje uznali (przez 2 miechy po 25 zł. mniej), ale oglnie tak napisali jakby sprzęt ich nie obchodził.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: Jaco »

@JaJachu
Myślę że tylko go sprawdzili pod względem samego połączenia.Włożyli do jakiegoś już dobrze sprawdzonego modelu lapka.Wgrali GTMM i zrobili połączenie.Jak połączyło to klaskane było że udało im sie go naprawić.To że na IRDA zasuwa bez prolemu w 100% wyklucza wadliwość karty SIM i zasięgu.Zostaje kwestia modemu i być może samego Windowsa.Ale tu już ci ja nie pomogę za bardzo. :(
zbik1967
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-14, 19:23
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: zbik1967 »

A co myslicie o tym sofcie: GTMM_450626PE_TMHu.zip? Czy ktoś już używał tego gtmm-a? Właśnie śćiagam za namową pana, który sprzedał mi modem.
Ponoć współpracuje również z Vista.
ODPOWIEDZ