Nowa taryfa Heyah i 6GB za 30zl

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Nowa taryfa Heyah i 6GB za 30zl

Post autor: hubert »

Witam
Jakoś tak cicho w dziale niusowym o nowej propozycji heyah i o całkiem interesujących pakietach danych.
Co o tym sądzicie i jak to się przedstawia na tle konkurencji?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa taryfa Heyah i 6GB za 30zl

Post autor: ja.michal »

W newsach cicho, ale na forumowej wiki już dawno jest wszystko. ;)
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Nowa taryfa Heyah i 6GB za 30zl

Post autor: adamos22 »

Jeśli chodzi o samą ofertę, to wszystko zależy od potrzeb i zastosowań. Ogólnie wypada całkiem korzystnie, ale jak ktoś ma większe potrzeby to obecnie Plusa na kartę nic nie pobija.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa taryfa Heyah i 6GB za 30zl

Post autor: ja.michal »

adamos22, fakt, Plus ma pakiet nocny, ale T-Mobile/Heyah możesz włączać pakiety faktycznie ile chcesz i kiedy chcesz. Możesz zużyć całe 6 GB w jedną dobę i wykupić następne.
Pakiet złotówek + bonus w Plusie to 15 GB przy doładowaniu za 100 zł. Rozliczanie co 300 kB.
W T-Mobile/Heyah masz za to 19 GB (3x pakiet 6GB i 1x pakiet 1 GB). Rozliczanie co 100 kB.

Tak jak napisałeś adamos22, wszystko zależy od potrzeb.
Awatar użytkownika
kris_kjk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-27, 23:23
Lokalizacja: UE

Re: Nowa taryfa Heyah i 6GB za 30zl

Post autor: kris_kjk »

ja.michal pisze:W T-Mobile/Heyah masz za to 19 GB (3x pakiet 6GB i 1x pakiet 1 GB). Rozliczanie co 100 kB.
Ale te pakiety trzeba aktywować kolejno, nie sumują się. Dodatkowo każdy pakiet (poza 250MB - ważny jeden dzień) ma bardzo krótki czas ważności - 30 dni (nie wykorzystany przepada), doładowania to jedno, a każdy pakiet trzeba dodatkowo aktywować.

Oferta T-Mobile: (kompresja regulowana), stabilność działania, ilość GB za ok. 100 zł byłaby jedną z najlepszych, ale brak sumowania pakietów i max. czas ważności pakietu 30 dni - praktycznie ją dyskwalifikują. Zero elastyczności, kupimy pakiet 6GB, mało korzystamy, reszta przepadnie, zaczniemy więcej korzystać np. jeden plik 7GB, to w trakcie pobierania musimy dokupić kolejny. Nie wiem jak z przycinaniem prędkości przez operatora.

Orange (Free na kartę) - ilość GB za ok. 100 zł i ważność konta 5 m-cy, doładowania się sumują. Byłoby też nieźle, gdyby nie to, że transfer jest niestabilny, potrafi rwać, zamrażać co kilka, kilkaset MB, by innym razem chodzić dłuższy czas bez problemów. Minusem jest też duża kompresja bez możliwości regulacji. Mam wrażenie, że czy 900 czy też 2100MHz i bez względu z którego BTS-a korzystam operator przycina do ok. 4Mb/s ? wcześniej tego nie było, tak widać.
Rożne bonusy, kumulacje, dodatki, które warto aktywować.

Play - 15GB za 125 zł na 120 dni oferując tylko 1Mb/s, chcąc mieć do 4MB/s trzeba uaktywniać pakiet co m-c za 10 zł. Największą zaletą jest stabilność sieci, prędkość zbliżona do MAX osiągamy praktycznie 24/h, 7 dni w tygodniu.
Stabilne 1Mb/s z możliwością zwiększenia do 4Mb/s stabilnej max. prędkości za takie pieniądze były magnesem 2 - 3 lata temu, obecnie minimum to do 4Mb/s z możliwością zwiększenia do 10Mb/s z zachowaniem dotychczasowej stabilności i zwiększenie ilości GB/100zł doładowania. Bez zmian operator z takim internetem może zacznie się żegnać lub już to robi z klientami.

Plus (od niedawna dopiero mam zasięg) - nie sprawdzałem jeszcze, Aero2 działa OK.

Zastanawiam się którego operatora bez abonamentu na kartę wybrać, do E3131 (pewnie wkrótce coś z możliwością LTE) przy 2 - 10 GB/m-c średniego wykorzystania.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa taryfa Heyah i 6GB za 30zl

Post autor: ja.michal »

kris_kjk pisze: Ale te pakiety trzeba aktywować kolejno, nie sumują się. Dodatkowo każdy pakiet (poza 250MB - ważny jeden dzień) ma bardzo krótki czas ważności - 30 dni (nie wykorzystany przepada), doładowania to jedno, a każdy pakiet trzeba dodatkowo aktywować.
Oczywiście.
kris_kjk pisze:Oferta T-Mobile: (kompresja regulowana), stabilność działania, ilość GB za ok. 100 zł byłaby jedną z najlepszych, ale brak sumowania pakietów i max. czas ważności pakietu 30 dni - praktycznie ją dyskwalifikują.
Wiesz, tak jak w abonamencie. Też możesz nie wykorzystać GB a płacisz abonament.

Z punktu widzenia jakość i prędkość wybrałbym T-Mobile. Ze względu jakości do ceny wybrałbym Play (m.in. dla nocnego, faktycznie, nielimitowanego transferu).


Prawda jest taka, że jak chcemy dużo i tanio to pozostaje nam jedynie abonament.
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: Nowa taryfa Heyah i 6GB za 30zl

Post autor: hubert »

Jutro kupuje starterek, doladowanko za 30zl i zobaczymy jak to bedzie chodzic.
Aktualizacja: no cóż, chodzi, i to ładnie chodzi, ale zobaczymy jak długo.
Swoja droga musze dodac ze jak wazne jest delikatne i precyzyjne wycelowanie anteny kierunkowej, juz myslalem ze nie uda sie wycisnac wiecej niz 0,5mb/s a wystarczylo stuknac antenke o centymetr i jest przeszlo 3mb/s.
ODPOWIEDZ