orange free problem

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szpak18
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-02-17, 09:55
Lokalizacja: z ziemi

orange free problem

Post autor: szpak18 »

Witam, jakieś dwa tygodnie temu na tej aukcji kupiłem starter z internetem wszystko do soboty chodziło dobrze, w sobotę zaczęły się jakieś dziwne problemy mianowicie strony internetowe wczytują się w miare normalnie i szybko ale o pobraniu nawet najmniejszego pliku mogę zapomnieć (transfer nie przekracza kilku kilobajtów a czasami nawet to tylko bajty na sekunde poza tym pobieranie jest co chwile przerywane), żaden filmik na youtube nie chce się załadować i nie mam pojęcia co może być nie tak, zasięg mam w miare dobry (dwie kreski HSDPA) korzystam z modemu huawei e160, windows 8, transfer też jeszcze mam dostępny, prosze o pomoc
mati92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2013-03-02, 22:49
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: orange free problem

Post autor: mati92 »

Było już omawiane na forum. Orange w ofercie na kartę przycina internet. Jeżeli to nie jest Orange free na kartę to normalne w abonamencie jest inaczej. Było tak z pakietem wakacyjnym 6 GB za 6 zł i w pakiecie 15 GB w grudniu ubiegłego roku. Może to też być problem z nadajnikiem albo duże obciążenie. Sprawdź jak masz taką możliwość na abonamencie Orange.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: orange free problem

Post autor: Orange Ekspert »

W jakiej lokalizacji korzystasz z internetu?
szpak18
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-02-17, 09:55
Lokalizacja: z ziemi

Re: orange free problem

Post autor: szpak18 »

korzystam w okolicach Kłodawy w WLKP
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: orange free problem

Post autor: Orange Ekspert »

Nie wiem jak bliskie są to okolicy, ale jeśli chodzi o miejscowość, którą podałeś to rzeczywiście w ostatnim czasie występowały utrudnienia w działaniu sieci w tej okolicy. Czy ten problem nadal u Ciebie występuje?
szpak18
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-02-17, 09:55
Lokalizacja: z ziemi

Re: orange free problem

Post autor: szpak18 »

Według Top_netinfo korzystam z nadajnika w kłodawie, odległość to około 6 - 7 kilometrów, a problem jest cały czas od soboty, a czy wiadomo kiedy wszystko będzie chodziło normalnie?
dexter18

Re: orange free problem

Post autor: dexter18 »

Według Top_netinfo korzystam z nadajnika w kłodawie, odległość to około 6 - 7 kilometrów, a problem jest cały czas od soboty, a czy wiadomo kiedy wszystko będzie chodziło normalnie?
Jak naprawią. Możesz podać CID oraz LAC nadajnika ?
szpak18
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-02-17, 09:55
Lokalizacja: z ziemi

Re: orange free problem

Post autor: szpak18 »

CID 42189,9 W
LAC 40501
a po co Ci to jeśli można wiedzieć?
dexter18

Re: orange free problem

Post autor: dexter18 »

Kłodawa, Wielkopolskieul. Przedecka 9 - maszt posterunku energetycznego. Tu masz swój BTS.
ODPOWIEDZ