Orange FREE + Huawei E1752C - problem.

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kevin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-02-17, 18:05
Lokalizacja: Anonimowo

Orange FREE + Huawei E1752C - problem.

Post autor: Kevin »

Cześć.
Chciałem dać dostep jednemu z członków rodziny internet - dokładniej mojej babci.
Jako iż mam modem Huawei E1752C - zakupilem do niego kartę sim za 10zł, na której przeszdłem na taryfę Orange FREE. Kolejnie na jej laptopie, zainstalowałem sterowniki oraz wszystko co potrzebne. Niestety, podczas próby połączenia nie wyszukuje sieci Orange FREE, tylko same sieci Wi-Fi. Mógłby ktoś mi z tym pomóc? Czy to jest wina karty? Czy po zakupie np. takiej karty -> http://allegro.pl/internet-na-karte-ora ... 04112.html wszystko będzie śmigać? Poprzednio używałem w tym modemie również internetu Orange Free lecz wtedy miałem go na abonament i płaciłem co miesiąc - niestety babcia nie ma takich funduszy.
Ochotnika który mi pomoże rozwiązać nagrodzę! Zapraszam do pomocy. :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange FREE + Huawei E1752C - problem.

Post autor: ja.michal »

Aplikację do łączenia się zainstalowałeś na komputerze? Karta aktywna? Zasięg znajduje? Z tego co piszesz wyszukujesz sieci w managerze chyba kary sieciowej komputera, a nie aplikacji do modemu.

Skoro nie ma pieniędzy na opłacanie abonamentu to najlepszym rozwiązaniem będzie Aero2 czyli darmowy internet - 20 zł depozyt + 7 zł za przesyłkę. Darmowy internet do grudnia 2016 r. Myślę, że 512 kb/s download i 256 kb/s upload jest ok do podstawowych spraw w sieci.
Oczywiście trzeba sprawdzić czy jest zasięg Aero2 w okolicy. Modem ma simlocka?
Kevin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-02-17, 18:05
Lokalizacja: Anonimowo

Re: Orange FREE + Huawei E1752C - problem.

Post autor: Kevin »

Próbuje połączyć się poprzez program Orange FREE, a nie przez menedżer połącczeń.
AERO2 będzie działało z tym modemem? Bo nie wiem czy warto kupywać, bo byłbym wstanie kupować jej tą karty z pamięciami z Orange przez allegro ale nie wiem czy to będzie działać, a nie chciałbym wydawać pieniędzy w błoto.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange FREE + Huawei E1752C - problem.

Post autor: ja.michal »

Aero2 się nie kupuje. Ona jest za darmo. Te 20 zł to depozyt. Zamawiasz ją przez stronę Aero2. Jeśli są jakieś karty Aero2 na allegro to są sprzedawane nielegalnie bo nie można tej SIM sprzedawać.
Modem powinien mieć wsparcie UMTS900. Jeśli ma simlocka to powinno dać się zdjąć kodem za darmo.

Proponuję wywalić całkowicie aplikację Orange i zainstalować Mobile Partnera od Huawei.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange FREE + Huawei E1752C - problem.

Post autor: Orange Ekspert »

Sprawdzałeś kartę w telefonie? Czy tam bez problemu możesz się połączyć z internetem?

Pozdrawiam
Tomek
ODPOWIEDZ