Modem 3g do Galaxy Tab Pro

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
belfernia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2013-03-13, 12:22
Lokalizacja: Warmiak

Modem 3g do Galaxy Tab Pro

Post autor: belfernia »

Dzień dobry.
Kilkanaście dni temu dostałem Samsung Galaxy Tab Pro w wersji wi-fi. Tablet sam w sobie jest super, jednak szybko okazało się, że przydałby się dostęp do internetu poprzez modem 3G/4G. Mam w domu Huawei E3131a, którego używam do łączenia się z Aero2. Problem polega na tym, że modem ten nie działa po podłączeniu do Taba. Wiem, że Samsung celowo powyłączał możliwość podłączania modemów zewnętrznych, ale sprawdzałem w necie i widziałem, że ludzie jakoś obchodzą ten problem na swoich, starszych urządzeniach. Próbowałem tych samych sposobów, ale nic na razie mi nie wyszło poza zrootowaniem tabletu.
Po zainstalowaniu widżetu PPP (jakoś on dziwnie działa) w ustawieniach mogę podać APN "darmowy" ale poza chyba wykryciem modemu nie dzieje się nic więcej.
Zainstalowałem też Mobile Data Swipe gdzie po włączeniu ustawień dotyczących przesyłania danych mobilnych wyświetla mi się wyglądające jak systemowe okienko do włączania przesyłu danych, roamingu, APN i wyboru operatora, jednak przy próbie zmiany ustawień lub dodania APN aplikacja się wyłącza.

Czy jest jakiś inny sposób na takie połączenie ze sobą tego taba i modemu żeby działały sprawnie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ