Instalacja Aero2 przez modem w smartfonie

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mateo192
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-06-24, 20:38
Lokalizacja: Wrocław

Instalacja Aero2 przez modem w smartfonie

Post autor: Mateo192 »

Witam,
chciał bym korzystań z darmowego internetu w moim smarfonie (motorola moto g). Ten model nie ma opcji dual sim. Dlatego aby umożliwić korzystanie z darmowego internetu zakupiłem taki oto adapter:
Obrazek

Wstępne połączenie przebiega pomyślnie. Modem Huawei E3131 mruga na niebiesko, co jest oznaką, że łapie połączenie. Jednak wcześniej korzystałem z niego (tego modemu) na laptopie, tam było wgrane oprogramowanie Mobile Partner pod Windowsa. Podejrzewam, że potrzeba wgrać nowe oprogramowanie do modemu pod androida (choć pewny nie jestem). Jest ktoś w stanie pomóc, potrzebował bym takie oprogramowanie pod androida, albo inne alternatywne rozwiązanie mojego problemu. Serdecznie pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Instalacja Aero2 przez modem w smartfonie

Post autor: matek451 »

Kup mobilny router z obsługa twojego modemu E-3131 i po problemie, ewentualnie mobilny router z wbudowanym modemem i obsługą UMTS900. Tak jak chcesz nie da rady.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Instalacja Aero2 przez modem w smartfonie

Post autor: key »

To ze modem swieci na niebiesko, oznacza ze jest zasilany – nie mniej nie wiecej.

Jestes pewien, ze kupiles odpowiednia przejsciowke? Micro USB wystepuje w dwoch wersjach – host i device. Roznica jest w podlaczeniu pinu 4 - moze byc otwarty, zwarty do masy lub VCC. W zaleznosci od tego Android zachowuje sie roznie.

Drivery powinny byc wgrane, jesli modem jest na liscie kompatybilnosci twojego androida to nie powinno byc problem go uruchomic. Jesli nie to mozesz miec szczescie – wiekszosc modemow tej samej firmy reaguje bardzo podobnie. Mobile partner nie jest ci do niczego potrzebny.
Nie pomagam na PW.
Mateo192
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-06-24, 20:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: Instalacja Aero2 przez modem w smartfonie

Post autor: Mateo192 »

matek451 pisze:Kup mobilny router z obsługa twojego modemu E-3131 i po problemie, ewentualnie mobilny router z wbudowanym modemem i obsługą UMTS900. Tak jak chcesz nie da rady.
Można by tak zrobić, tylko taki modem ma swój określony zasięg i wychodzi na to, że trzeba było by zabierać go ze sobą w podróż. Szukałem na Allegro adapterów dual sim, są takie ale z kolei nie obsługują Aero2...
To ze modem swieci na niebiesko, oznacza ze jest zasilany – nie mniej nie wiecej.
Kiedy modem jest zasilany, występują dwa mrugnięcia w kolorze zielonym co 3 sekundy.
Kiedy występuje jedno niebieskie mrugnięcie co 3 sekundy - tak jak u mnie. Oznacza to, że modem USB rejestruje się do sieci HSPA+ /3G.
Jestes pewien, ze kupiles odpowiednia przejsciowke? Micro USB wystepuje w dwoch wersjach – host i device. Roznica jest w podlaczeniu pinu 4 - moze byc otwarty, zwarty do masy lub VCC. W zaleznosci od tego Android zachowuje sie roznie.
Ciekawe... na Allegro sprzedawcy nie podają takiej segregacji. Zapodaj te dwa rodzaje przejściówek, chętnie kupię tą, której nie mam, może to coś da.
Drivery powinny byc wgrane, jesli modem jest na liscie kompatybilnosci twojego androida to nie powinno byc problem go uruchomic.
Driver jest i był, ale pod Windowsa. Napisałem do producenta o driver pod androida, zobaczymy co odpiszą.
Mobile partner nie jest ci do niczego potrzebny.
Bez niego nie połączę się z Aero. Ustawienie samego APN-u niewiele wnosi, aczkolwiek świeci się na zielono...

PS. Znalazłem w ustawieniach smartfona zakładkę "Modem i przenośny hotpost", jest tam opcja "Modem USB / nie podłączono USB" cała opcja jest na szaro, nie można w nią wejść, zedytować ani nic. Cóż to może oznaczać. Smarfon nie wykrywa modemu, czy android?
_________________
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Instalacja Aero2 przez modem w smartfonie

Post autor: wojteks »

Mateo192 pisze:Oznacza to, że modem USB rejestruje się do sieci HSPA+ /3G.
Owszem ale do tego żeby modem się zalogował do sieci wystarcza mu tylko zasilanie czyli finalnie jest tylko zasilany a nie ma transmisji po USB.
Mateo192 pisze:Bez niego nie połączę się z Aero
Do łączenia się są inne narzędzia niż MP.
Mateo192 pisze:Smarfon nie wykrywa modemu, czy android?
Skoro smartfon jest na androidzie to nie ważne co go nie wykrywa, sprawdź jakie modemy są kompatybilne z moto g u producenta smartfona bo może się okazać że w PL kompatybilnego modemu nie kupisz (ani nigdzie na świecie). Jeżeli już tak koniecznie musisz mieć Aero2 to kup router mobilny i po WiFi podłacz smartfona, nie będzie problemu z kompatybilnością i nic nie będzie z niego wystawać.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Instalacja Aero2 przez modem w smartfonie

Post autor: matek451 »

Routery MiFi to urządzenia z zasady przeznaczone do mobilnego korzystania czyli nosisz go w kieszeni, ma mały zasięg WiFi nie ma LAN za to dysponują baterią i niektóre pracują nawet na niej 8 godzin. Telefon z wystającym modemem, wybacz mało praktyczne i estetyczne. Sam kupiłem tablet z modemem LTE a telefo( Lenovo A820) to dual sim z UMTS900 do Aero2. Dlatego nie warto kombinować z tym modemem tylko kupić MiFi. Używany już za 100 zł.
ODPOWIEDZ