Poziom sygnału Play i Plus

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Poziom sygnału Play i Plus

Post autor: kmy »

Do dziś korzystałem z Plusa. Z dwóch technologii: LTE i DC-HSPA+ (czasem LTE się rozłączało, wówczas używałem DC-HSPA+).
Dziś zakupiłem nową ofertę PLAY. Po zmianie karty w modemie uzyskałem połączenie z siecią PLAY w technologii DC-HSPA+. LTE w Play jeszcze nie ma, podobno pod koniec września mają włączyć.
Sprzęt: anteny Cybertecha 2szt. 15dBi 1800MHz (używam tych samych na 1800 i na 2100)
modem E398 z dystrybucji Plusa, router WDR3600 z softem Gargoyle_pl 1.6.0.5
z dodatkiem monitorującym połączenie modemu (dane sieci, technologi, nadajnika, poziom sygnału)
Nadajniki w Sierpcu - około 10,5 km m. Mochowo.
No i teraz porównanie dla UMTS2100 (wymuszone na modemie):
poziom sygnału w Plusie około 32% (od 29 do 34) DC-HSPA+
poziom sygnału w Play około 54% (od 51 do 58) DC-HSPA+
o tej porze (godz. 16 z minutami) transfery na poziomie:
Plus DL/UL 8,4/3,5Mb/s
Play DL/UL 16,3/4,2Mb/s

Transfer to transfer, zależy od obciążenia nadajnika, ale poziom sygnału w Play zdecydowanie wyższy. Wszystko to samo, tylko inna karta SIM w modemie a taka różnica w poziomie sygnału.
Macie podobne porównania?
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Poziom sygnału Play i Plus

Post autor: atento »

:cwaniak:

Temat podobny do jakiejś reklamy PLAY :hyhy:


Drogi Panie moje porównanie jest proste PLAY brak zasięgu dopiero 50 metrów od domu łapie szczątkowe 3G, za to PLus pełny zasięg, T-mobie/orange pełny zasięg. LTE plus LTE orange/t-mobile.

To tak wyglada z 15 stacji 3g innych 2 play z 2 stacje LTE 2 play, tylko z play za daleko i 0 zasięgu, jak już tak patrzę dalej w okolice play to 40 stacji LTE innych 6 play nie chce mi się liczyć ile jest 3G ale różnica jeszcze większa. Więc z czym do ludu playu drogi? Mobilnie bez zasięgu?
Dziękuję koniec antyreklamy PLAY.


Pisałem kiedyś do rzecznika play, że jak postawią w mojej okolicy 3g to będzie furora w wakacje pełno ludu brak innych operatorów w okolicy...Postawili plusa ludzie nabrali tyle abonamentów, że głowa boli. do tej pory playa nie ma za to wszystko inne jest i to w domu full zasięg ;)
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Poziom sygnału Play i Plus

Post autor: kmy »

atento, nie reklamuję Play, podałem konkretny jeden przypadek w konkretnej lokalizacji. Jeśli ktoś ma podobne warunki, tzn bardzo zbliżoną odległość od nadajnika, to mnie to interesuje czy faktycznie występują podobne różnice w poziomie sygnału.

Mam sam dwa inne abonamenty w Plusie właśnie dlatego, że mam 1 km od domu nadajnik GSM900 i UMTS900 Plusa, a tym samym zasięg 3G w telefonach w domu na 5 kresek. Abonament internetowy też w Plusie mam już ponad 2 lata z iplusopobieraczem 12h i też wybrałem go dlatego, że wówczas to była jedyna osiągalna w mojej lokalizacji oferta.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Poziom sygnału Play i Plus

Post autor: atento »

Chodzi o to, że temat jest bez sensu, musiał byś zwiedzić sporo miejsc by takie porównanie robić. U mnie t-mobile z 6km mam 15Mbps down na HSPA+ 28Mbps na HSPA+DC bez anteny, play z antena ledwo 2Mbps i co mam to porównywać u siebie? kto to potwierdzi?
Podjadę 5 km dalej i kto wie może play będzie szybsze 2x od innych. Nic to nie dowodzi, tylko tyle, że to bez sens ;)
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Poziom sygnału Play i Plus

Post autor: kmy »

atento pisze:że temat jest bez sensu
To się w nim nie udzielaj
atento pisze:musiał byś zwiedzić sporo miejsc by takie porównanie robić
Dlatego szukam na forum osób, które maja zbliżone do moich warunków i mogą to potwierdzić lub zaprzeczyć
atento pisze:U mnie t-mobile z 6km mam 15Mbps down na HSPA+ 28Mbps na HSPA+DC bez anteny, play z antena ledwo 2Mbps
Nie interesuje mnie transfer tylko poziom sygnału.

Masz tak samo daleko do dwóch nadajników rożnych operatorów w tym samym kierunku i możesz porównać poziom sygnału w tej samej technologii?

Ja mam i to mnie interesuje.

A może jest ktoś na forum kto ma wiedzę o mocy nadajników polskich operatorów? Czy są rożne czy zbliżone?
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: Poziom sygnału Play i Plus

Post autor: Piotrek24 »

Kiedy jeszcze używałem panel Cybertecha 17 dBi na UMTS 2100 to również miałem różne poziomy sygnału z tych samych lokalizacji. I tak przykładowo z 12 km z Plusa dało się normalnie korzystać poziom sygnału oscylował około 30% (w TNI) i transfery nie były złe nawet, to przykładowo w Play miałem poziom sygnału 6% i mniej a czasami w ogóle i rzadko kiedy dało się połączyć z siecią. Podobna sprawa była z Orange i T- Mobile.
kafelek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-09-03, 17:14
Lokalizacja: Koszalin

Re: Poziom sygnału Play i Plus

Post autor: kafelek »

Wiadomo, że Play korzysta z sieci Plusa, który udostępnia im nadajnik.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Poziom sygnału Play i Plus

Post autor: wojteks »

kafelek pisze: że Play korzysta z sieci Plusa, który udostępnia im nadajnik.
W taryfach internetowych Play modem musi być zalogowany do "nadajnika" Play.

Co innego taryfy głosowe, tam jest roaming do Plusa/Orange/T-Mobile.
Nie pomagam na PW!
juliaw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-10-03, 10:48
Lokalizacja: Gdansk

Re: Poziom sygnału Play i Plus

Post autor: juliaw »

kafelek pisze:Wiadomo, że Play korzysta z sieci Plusa, który udostępnia im nadajnik.
Niom :cwaniak: i nie tylko plusa, mi łapie też orange i t-mobile. Podkupili nadajniki i tyle, ale to dobrze bo zasięg jest lepszy. Problemem jest tylko automatyczne wyszukiwanie sieci. Wtedy strasznie bateria siada gdy zasięg jest słaby i fon ciągle wyszukuje sieć.... :gwiazdki:
ODPOWIEDZ