Antena do internetu LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
HiddenDeath
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-08-28, 20:09
Lokalizacja: Kraków

Antena do internetu LTE

Post autor: HiddenDeath »

Witam,

Potrzebuję zakupić antenę. Korzystam z usług Orange. Prędkości które teraz osiągam są w zupełności zadowalające dla mnie (60Mb/s download, 20Mb/s upload), jednak przy większym zużyciu sieci (jednoczesne oglądanie YT, filmu oraz granie - wielodzietna rodzina) internet potrafi dostawać "zmuł" co jakiś czas, ping w grze nieco skacze. Chciałbym to w miarę możliwości ustabilizować. Do tego czasem potrzebuję w czasie grania uploadować pliki na serwer, może dwie anteny mogłyby tutaj pomóc.

Moja lokalizacja to: Kraków 30-394, Skotnicka 116 (obrzeża Krakowa)

Załączam screena z btsearch.pl - http://imgur.com/KjZ4P2a
Jestem prawie pewny że podłączam się do BTSa oznaczonego numerem 1, jest on zlokalizowany na wieży ciśnień oddalonej o niecały kilometr w linii prostej ode mnie. Widoczność z balkonu na którym chcę mieć wystawioną antenę bez przeszkód. Z numerem 2 dzielą mnie budynki.

Obecnie router jest na oknie w pokoju który ma balkon na którym chcę mieć antenę, lecz [router] jest w środku, więc sygnał przechodzi przez jedną (w dodatku lekko na skos). 2 piętro jeśli ma to znaczenie.

Siła sygnału waha się między -63dBm a -68dBm, modem ma wyłączone wifi (łączy się po lanie z innym routerem odpowiedzialnym za wifi).
Mój budżet to ok. 150zł, ale osobiście się na tym w ogóle nie znam, więc jeśli za ok. 220zł dostanę znacznie lepszy sprzęt, to go kupię.
Dokładne dane dotyczące połączenia może mi się uda zdobyć jutro (nie mam LTE w telefonie).

Podsumowując: Jaka antena? Jedna czy dwie?

Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Antena do internetu LTE

Post autor: wojteks »

HiddenDeath pisze: Jedna czy dwie?
Do LTE stosujemy 2 anteny lub jedną podwójną.
HiddenDeath pisze:Siła sygnału waha się między -63dBm a -68dBm,
Wystaw router na parapet/za okno i sprawdź poziom sygnału.
Nie pomagam na PW!
HiddenDeath
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-08-28, 20:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Antena do internetu LTE

Post autor: HiddenDeath »

Siła sygnału -51dBm za oknem, router ma bezpośrednią widoczność, aczkolwiek warunki atmosferyczne są nienajlepsze.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Antena do internetu LTE

Post autor: wojteks »

HiddenDeath pisze:Siła sygnału -51dBm za oknem,
No to z dodatkowymi antenami byłbym ostrożny bo łatwo przesterować sygnał i będzie więcej problemów niż pożytku z tego, co najwyżej jakieś minimalna antenka żeby przenieść punkt odbioru za okno na stałe.
Nie pomagam na PW!
HiddenDeath
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-08-28, 20:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Antena do internetu LTE

Post autor: HiddenDeath »

Zawsze mogę przez internet zamówić i jakby było przesterowanie to ją do 14 dni oddać. Jaką antenę byś polecił w tej sytuacji?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Antena do internetu LTE

Post autor: wojteks »

HiddenDeath pisze:Jaką antenę byś polecił w tej sytuacji?
Żadnej ale jeżeli już musisz mieć to taką http://www.cybertech.com.pl/p116,antena ... -mimo.html
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ