WDR4300 się wiesza, szukam czegoś prostszego.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ramonramirez
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2015-06-16, 10:54
Lokalizacja: WRO

WDR4300 się wiesza, szukam czegoś prostszego.

Post autor: ramonramirez »

Nowy router TP-Link WDR4300 z Gargoyle przy większym obciążeniu (streaming lub p2p) spowalnia praktycznie aż do stanu zawieszenia.

Problem opisałem już jakiś czas temu na Forum TP-Link i już nie mam siły się z tym routerem szarpać — dość powiedzieć, że gdy wyłączyłem w nim WiFi i podpiąłem do niego Apple Airport Express po skrętce jako główny router WiFi, mam nie tylko stabilną sieć w domu, ale zasięg WiFi z tej małej niepozornej 7-letniej kostki Apple jest dużo lepszy, niż z tego TP-Linka z trzema groźnie wystającymi antenkami (wreszcie mam internet w łazience na dole! :hyhy: )

Używałbym samego Airporta z modemem LTE, ale Airport nie obsługuje modemów USB.

Tak więc, mój zestaw to: Modem Huawei E3372, WDR4300 (WiFi off), Airport Express — i to trochę jak strzelanie z armaty do muchy.

Szukam prostego, niedrogiego routera zamiast tego nieszczęsnego WDR4300, może nawet nie mieć WiFi, byle stabilnie obsługiwał modem USB Huawei E3372 hi-link i bezproblemowo podawał sieć do Airport Express po skrętce — będę wdzięczny za sugestie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: WDR4300 się wiesza, szukam czegoś prostszego.

Post autor: wojteks »

ramonramirez pisze:byle stabilnie obsługiwał modem USB Huawei E3372 hi-link
Dlaczego upierasz się przy modemie USB w większości przypadków to problematyczne połączenie. Lepszym rozwiązaniem jest router z wbudowanym modemem LTE np. Huawei B593/B315
Nie pomagam na PW!
ramonramirez
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2015-06-16, 10:54
Lokalizacja: WRO

Re: WDR4300 się wiesza, szukam czegoś prostszego.

Post autor: ramonramirez »

wojteks pisze: Dlaczego upierasz się przy modemie USB w większości przypadków to problematyczne połączenie. Lepszym rozwiązaniem jest router z wbudowanym modemem LTE np. Huawei B593/B315
To pewnie i dobre rozwiązanie, ale modem już mam i działa bardzo dobrze z anteną zewnętrzną, nie chcę tego ruszać.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4022
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: WDR4300 się wiesza, szukam czegoś prostszego.

Post autor: radius »

viewtopic.php?f=11&t=43374&p=510283#p510283
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: WDR4300 się wiesza, szukam czegoś prostszego.

Post autor: wojteks »

ramonramirez pisze:i działa bardzo dobrze z anteną zewnętrzną, nie chcę tego ruszać
To źle, router też będzie działał dobrze z anteną zewnętrzną no ale skoro wolisz protezy i zabawę z firmware, HUBami itp. to się baw przy tym dobrze.
Nie pomagam na PW!
ramonramirez
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2015-06-16, 10:54
Lokalizacja: WRO

Re: WDR4300 się wiesza, szukam czegoś prostszego.

Post autor: ramonramirez »

wojteks pisze: To źle, router też będzie działał dobrze z anteną zewnętrzną no ale skoro wolisz protezy i zabawę z firmware, HUBami itp. to się baw przy tym dobrze.
Plusem posiadanego modemu USB jest, że mogę go wykorzystać z laptopem na wyjeździe, router z wbudowanym modemem nie będzie się do tego nadawał (rozmiar, zasilanie).

Airport Express zostaje, bo świetnie się spisuje do dystrybucji dźwięku w domu przez AirPlay.

Tak więc, zamiana na Huawei B593/B315, chociaż teoretycznie sensowna, w moim przypadku rozwiąże mniej problemów, niż przyniesie.

Ten zestaw, który mam, działa, po prostu chciałbym wymienić router USB/Ethernet na prostszy (i jeśli możliwe, tańszy), bo zupełnie nie wykorzystuję potencjału TP-Linka. Myślałem o tanim używanym routerze z USB za kilkadziesiąt złotych. I tak wąskim gardłem będzie Ethernet 100 Airport Expressa.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: WDR4300 się wiesza, szukam czegoś prostszego.

Post autor: matek451 »

Do kupienia były kiedyś za 99 zł Dovado Tiny, teraz na Allegro za 199 zł lub http://allegro.pl/dovado-tiny-router-4g ... 49117.html
ODPOWIEDZ