Internet WIFI w komputerze stacjonarnym

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Wojtip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2008-09-15, 15:58
Lokalizacja: Malbork

Internet WIFI w komputerze stacjonarnym

Post autor: Wojtip »

Witam mam pytanie.
Posiadam Router Huawei E5377TS-32 oraz usługę internetu z t-mobile.
Posiadam kilka urządzeń odbierających sygnał wifi działa to poprawnie.
Posiadam komputer stacjonarny z kartą sieciową LAN.
Chciałbym mieć internet w komputerze stacjonarnym.

Pytanie co lepiej aby uzyskać jak najlepszą przepustowość i prędkość. (ewentualne zmiany w sprzęcie to chciałbym sprzęt firmy Tp-LINK) - aby móc grać np w gry online.
1. kupić kartę sieciową WIFI do stacjonarnego 150 Mbps czy 300 Mbps? na USB czy PCI
2. Kupić Router WIFI z LAN przełożyć kartę i kabelkiem połączyć z komputerem stacjonarnym.

Co lepiej? Jaki sprzęt?
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet WIFI w komputerze stacjonarnym

Post autor: Blazer »

Nie wiem gdzie stoi ten router (jak daleko od komputera) i jakie masz USB (min. 2.0).
Ogólnie to najlepiej byłoby kupić jakąś kartę na USB w standardzie n-koszt ok.30-50zł.Inwestycja niewielka, a najpewniej okaże się że wszystko będzie OK.
Może być jakiś TP-Link/Asus lub inny (ważne żeby karta była w miarę firmowa).
Wiadomo po kablu byłoby najlepiej, ale moim zdaniem nie warto wywalać 200-300zł na router dla samego LAN'u.
Krak09
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2015-07-14, 20:22
Lokalizacja: Krakow

Re: Internet WIFI w komputerze stacjonarnym

Post autor: Krak09 »

Witam,

Najlepiej podłącz przez USB E5377 do komputera stacjonarnego na stałe i wówczas będziesz miał internet w komputerze stacjonarnym po USB oraz będziesz doładowywał baterie routera w czasie korzystania z komputera stacjonarnego. Dodatkowo możesz po WiFi podłączyć do 10 innych urządzeń do routera. Mam taki sam router podłączony tak jak pisze i pracuje OK u mnie. Przez USB router przesyła dane sporo szybciej niż przez WiFi.
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet WIFI w komputerze stacjonarnym

Post autor: Blazer »

@up
Na początek to autor musiałby mieć super szybkie łącze żeby móc wykorzystać tą prędkość USB (wersja min 2.0). Co z tego, że po USB prześle 30-40MB/s skoro łącze ma 20Mb/s (2,5MB/s). Ale oczywiście jeżeli modem (bez utraty jakości połączenia) może umiejscowić blisko komputera to na pewno warto spróbować.
Wojtip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2008-09-15, 15:58
Lokalizacja: Malbork

Re: Internet WIFI w komputerze stacjonarnym

Post autor: Wojtip »

To przez USB internet szybciej będzie działał niż po PCI?
Myślałem aby swój modem podłączyć kabelkiem USB2 (komp posiada także USB3),ale jak to zrobi? Coś nie chce mi działać po podłączeniu przez USB. Najlepiej aby się dało tak właśnie zrobić aby ten modem był na sztywno pod stacjonarnym i od razu działał jako Router do reszty urządzeń.
Krak09
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2015-07-14, 20:22
Lokalizacja: Krakow

Re: Internet WIFI w komputerze stacjonarnym

Post autor: Krak09 »

Po podłaczeniu E5377 przez USB do komputera powinno Ci sie automatycznie wykryć nowe urzadzenie i zainstalowac sterowniki oraz powinna pojawić się dodatkowa karta sieciowa Remote NDIS.
Wojtip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2008-09-15, 15:58
Lokalizacja: Malbork

Re: Internet WIFI w komputerze stacjonarnym

Post autor: Wojtip »

po usunięciu sterowników instaluje się jako Huawei mass storage usb device, oraz jako huawei te card storage usb device
Wojtip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2008-09-15, 15:58
Lokalizacja: Malbork

Re: Internet WIFI w komputerze stacjonarnym

Post autor: Wojtip »

Ok sprawa załatwiona. Należało wcisnąć na zainstalowany dysk i dopiero z niego zainstalował się modem.
Dziękuję za zainteresowanie tematem i rozwiązanie mojego problemu.
ODPOWIEDZ