LTE no limit Tmobile vs Plus

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
petrydz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-07-12, 10:50
Lokalizacja: Gdynia

LTE no limit Tmobile vs Plus

Post autor: petrydz »

Witam serdecznie,

Korzystam obecnie z promocji Darmowego LTE i będę chciał jak najdłużej z tego korzystać, ale pojawiają sie w sieci opinie, że być może promocja niebawem zniknie. W związku z tym rozglądam się za internetem mobilnym bez limitu z urządzeniem domowym.
Obecnie mam router mobilny Huawet 5372 i w pełni zdaje testy w domowym użytkowaniu, prędkości dochodzą do 30 MB/s w centrum Gdyni, także nie jest źle. Żadnej anteny nie mam podłączonej, także jest ok.
Teraz będę zmieniał miejsce zamieszkania niestety na Gdańsk, okolice Parku Oliwskiego i szukam ofert LTE.
Z Orange mam bardzo dużo wspólnego, w tej lokalizacji jest internet stacjorany VDSL do 80 mb/s, ale osiągalna prędkość to 40 mb/s, a wiem jak działa internet od PTK, także nie chce mieć z tym nic wspólnego.
W Orange miałbym za mniej więcej 50 zł internet 2w1, gdzie jest 150 GB do wykorzystania i router ZTE MF283+, ale są z nim problemy.
Jak wygląda sprawa z LTE od Plusa i Tmobile ? Jak z pakietami ?
Widzę, że na stronie PLUSA jest oferta za 39,90 i jest router Huawei B315 za 3 zł, także fajna oferta.
Możecie coś doradzić ?
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: LTE no limit Tmobile vs Plus

Post autor: barek16 »

Do 30 MB/s to nie dochodzą :-) raczej 30 Mbit/s~3,5 MB/s.
Moim zdaniem, jeżeli jest możliwość łącza po kabku- brać po kablu. Takie łącze jest zawsze bardziej stabilne. LTE zakupi 10 ludzi w okolicy i zamiast 30Mbps może być 3 Mbps.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: LTE no limit Tmobile vs Plus

Post autor: atento »

barek16 pisze:Do 30 MB/s to nie dochodzą :-)
Moim zdaniem, jeżeli jest możliwość łącza po kabku- brać po kablu. Takie łącze jest zawsze bardziej stabilne.
Zależy jak leży... Kilku znajomych ma operatora orange :) mają lagi w tych samych momentach i to w różnych miejscach Polski
Mimo to jak bym miał wybierać kabel a LTE brał bym kabel zawsze można sobie kupić modem za stówkę na awaryjne łącze



Co do internetu mobilengo bez limitu to takiego nie ma :) Każdy ma limity... Czeste problemy sieci, nie ma ideału
Hmm jedyna opcja z prawdziwym nolimit LTE to play i pakiety po 4zł wyszło by ponad 90zł mc i wieczne pilnowanie kiedy się pakiet kończy. Pakiet 24h działa do 3 dni
ODPOWIEDZ