Uzupełnienie sprzętu o wifi

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Uzupełnienie sprzętu o wifi

Post autor: Hermogenes »

Posiadam komputer stacjonarny .internet na modemie USB E3272 bez hi-link. Ostatnio znajomi przy wyprzedaży garażowej podarowali do mnie Tablet Pentagram 7,3 android 4.1.1 łączność Wifi (wiem że to chińska zabawka) .
Teraz pytanie czy jest jakieś czarodziejskie pudełko z własnym zasilaczem ,co by pozwoliło "ono" na podłączenie ww modemu i dawało sygnał po kablu USB lub LAN do PC a dodatkowo Wifi do Tablet"a (nie musi ich łączyć w sieć) ?Obie stacje nie muszą pracować w tym samym czasie ponieważ jest jeden obsługujący .Co Wy na to znacie taki sprzęt , który też może być z wyprzedaży garażowej.poz Hermogenes
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Uzupełnienie sprzętu o wifi

Post autor: key »

Potrzebujesz jakis router, n.p. TP-Link TL-MR3420 3G/4G
Nie pomagam na PW.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Uzupełnienie sprzętu o wifi

Post autor: Hermogenes »

Dobra router to biorę w ostateczności chodzi o coś prostszego wszedł modem USB z jednej strony wyszedł kabel USB z drugiej strony do PC ,a po drodze daje jeszcze w eter Wifi . dlatego zapytałem o czarodziejskie pudełko .poz Hermogenes
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Uzupełnienie sprzętu o wifi

Post autor: wojteks »

To właśnie router. Może być też MiFi czyli router mobilny ale wtedy nie używasz modemu tylko przekładasz SIM do routera.
Nie pomagam na PW!
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzupełnienie sprzętu o wifi

Post autor: Blazer »

Hermogenes pisze:Dobra router to biorę w ostateczności chodzi o coś prostszego wszedł modem USB z jednej strony wyszedł kabel USB z drugiej strony do PC ,a po drodze daje jeszcze w eter Wifi . dlatego zapytałem o czarodziejskie pudełko .poz Hermogenes
Tak jak kolega wyżej napisał router to jest najprostsze magiczne pudełko, a jeszcze prostsze to router z modemem (wtedy nie musisz wpinać nic w USB).
Podaj budżet na urządzenie, oraz sieć w jakiej masz internet, to może coś się dopasuje.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Uzupełnienie sprzętu o wifi

Post autor: Hermogenes »

To o wiele prościej wsadzić modem do portu mikro USB w tablecie tylko strasznie pożera akumulator,ale działa; może jakiś HUB na mikro male -mikro female -USB port .Szukałem na aledrogo i niente.choć nie wiem czy w takiej konfiguracji czegoś nie zwalę.Ktoś sprawdzał ??.poz Hermogenes

ps Wcześniej napisałem najlepiej z wyprzedaży garażowej sieć pomarańczowa ale chyba łącze si ę z T-Mobile na użyczonym
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uzupełnienie sprzętu o wifi

Post autor: matek451 »

Wsadzić modem możesz tylko po co ? Myślisz , że jakiś brandowany jako Pentagram chińczyk obsługuje modem LTE E3372? Raczej zapomnij, toto działa może z jakimś modemem 3G Pentagram, ostatnio kilka lat temu miałem podobny to działał z E173.
JarekMk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2011-03-26, 12:51
Lokalizacja: Malbork

Re: Uzupełnienie sprzętu o wifi

Post autor: JarekMk »

Cześć,
Mam do sprzedania Nexx WT-3020 za 50 zł z wysyłką - idealnie dla Ciebie, taniej nie wyjdzie nic.
Koledzy mogę potwierdzić czy sprzęt się nada.

Zapraszam na PW
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Uzupełnienie sprzętu o wifi

Post autor: jarek7714 »

key pisze:Potrzebujesz jakis router, n.p. TP-Link TL-MR3420 3G/4G
Zdecydowanie-NIE, to niewypały econo celujące w zapotrzebowanie rynku.
JarekMk pisze: Mam do sprzedania Nexx WT-3020 za 50 zł z wysyłką - idealnie dla Ciebie, taniej nie wyjdzie nic.
Koledzy mogę potwierdzić czy sprzęt się nada.
Sprzęt idealny w segmencie econo, niestety z zawartych informacji w poście, polecałbym zdecydowanie Dovado-i tutaj z konfiguracją kolega może mieć problem (wejść na Allegro wpisać w wyszukiwarkę Dovado i dobrać model wg posiadanego budżetu).
jareq
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Uzupełnienie sprzętu o wifi

Post autor: Hermogenes »

Muszę się wstrzymać kilka dni z decyzją na testy wejść na dach ,został uruchomiony nowy nadajnik podobno ma pełne spektrum usług " Kuklówka" więc trzeba będzie wyskubać z emerytury na antenę LTE .W każdym razie dzięki za poświęcony czas i wyrozumiałość .
Matek sprawdzałem na moim starym E169 działa w 3G zarejestrowałem programy pobrałem aktualizacje kupiłem kilka nowych aplikacji ( darmowych) ten Tablet ma mi zastąpić stary organizer tylko przez godziną bytności w sieci zjadło połowę energii zgromadzonej w baterii .poz Hermogenes


ps .Dlaczego często wyświetla się komunikat Wysłany formularz był nieprawidłowy .proszę spróbować ponownie?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uzupełnienie sprzętu o wifi

Post autor: matek451 »

Tak jak pisałem , tego typu tablety działają z E173 czy starszymi modemami 3G. Sam się przekonałeś, do takiego zastosowania jak u ciebie pewnie wystarczy.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Uzupełnienie sprzętu o wifi

Post autor: Hermogenes »

A co możesz powiedzieć o tym BTS w Kuklówce koło Radziejowic czy to są pozwolenia czy już usługi .poz.Hermogenes
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Uzupełnienie sprzętu o wifi

Post autor: Hermogenes »

Już sam sprawdziłem skierowałem antenę 900 Mhz na ten nadajnik i pojawiło się LTE Orange -87 dBm ( na wsi przyspiesza).
Jak się bardziej ociepli zakładam antenę dedykowaną może coś będzie z tego internetu.poz Hermogenes
ODPOWIEDZ