Lte - update

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mcc666
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2016-01-29, 08:44

Lte - update

Post autor: mcc666 »

Witam szanownych forumowiczow!

od wielu lat używam usługi LTE (najpierw od CP - bo byli jedyni - teraz od plusa) w domu poprzez:

1. Antena - http://yagi.pl/antena-dual-1800-p-1930.html
2. Router - B593s-22

Do BTSu mam ok 2200m - w sezonie letnim delikatnie widoczność przesłaniają liście. Router zawsze zeznaje pełny (5 kresek) zasięg. Z tego co pamiętam przy podłączeniu anteny do modemu aplikacja pokazywała około -50dBi

Przyznam, że z działania tego internetu jestem średnio zadowolony - upload ok 30Mbps w zasadzie całą dobę, download - no cóż - potrafi się wahać od 2Mbps (godziny szczytu) do 30Mbps (poz godzinami szczytu) a max co w ogóle kiedyś widziałem był ok 40Mbps. Ping w zakresie 30-45ms. Test auto z speedtest.net

Problemem jest to, że w/g mnie internet działa mało stabilnie (duże wahania prędkośći w sesji, zmienność czasu odpowiedzi) - co przekłada się na moje subiektywne odczucia prędkości działania internetu. Robilem tez test na SIMie Orange - ale z niewiadomych powodów zawiesza mi się dość często (rozłącza).

Zacząłem się zastanawiać nad rozwiązaniem bardziej profesjonalnym Dual homing - np. Plus + Tmobile (BTSy w innym kierunku) lub Plus+Orange lub Play (ten sam kierunek BTS). Oczywiście z rozkładaniem ruchu w zależności od parametrów łącza.

Mam w związku z tym 2 pytania:

1. Czy od czasu kiedy zakupowałem antenę pojawiła się jakaś lepsza (żeby osiągnąć maksymalnie dobre parametery up i downloadu), którą mógłbym użyć?
2. Czy możecie podowiedzieć jakieś sprawdzone routery, które
dają sobie radę w dual-homingu, są stabilne i obsłużą ruch na poziomie 100Mbps
mają możliwość podłączenia 2ch anten MIMO LTE (może być na zasadzie wbudowany modem + modem USB wkładany w router)
posiadają złącze rj45/GbE po stronie LANu
mają możliwość użycia zewnętrznej anteny WiFi (opcja)

Dzieki z góry za podpowiedzi!

Pzw,
MCC
ODPOWIEDZ