Jaki modem do orange free net

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
logout
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2016-01-31, 09:54

Jaki modem do orange free net

Post autor: logout »

Witam. Korzystam z orange free net na modemie Huawei E5251 lecz jest on troche słaby, poza tym nie obsługuje LTE, a mieszkam w Bolesławcu i jest tu LTE. Jaki modem polecacie?
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki modem do orange free net

Post autor: Blazer »

Huawei E3372
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki modem do orange free net

Post autor: dzejk »

huawei e3372s, bo wersja e3372h ma zablokowane wgrywanie modowanego softu i trzeba kombinować, a nie każdy lubi/zna się.
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki modem do orange free net

Post autor: Blazer »

Po co wgrywać modowany soft? Z tego co widzę autor raczej tego nie będzie robił skoro się pyta: "jaki modem".
Oczywiście jeżeli będzie miał wybór niech bierze "s", ale na allegro za 115zł są z"h" od ruskich. Mam i nie narzekam, a nawet dodam, że można w nich wybrać tryb pracy (np. tylko LTE 1800), a z tego co widzę standardowo "s-ki" tej opcji nie oferują.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki modem do orange free net

Post autor: dzejk »

wszystko zależy od softu - brandowane przez operatorów modemy mają z reguły to po blokowane.
logout
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2016-01-31, 09:54

Re: Jaki modem do orange free net

Post autor: logout »

wezmę tą wersję "s". w razie czego gdzie znajdę instrukcję do modowania softu? i w jakim celu się modyfikuje?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki modem do orange free net

Post autor: dzejk »

daleko szukać nie musisz, wystarczy zmienić dział forum na modemy :)
W modowanym masz odblokowanych wiele rzeczy, poczytaj.
gregorijw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-02-15, 22:01

Re: Jaki modem do orange free net

Post autor: gregorijw »

Witam jestem nowy. Mam podobny problem. Dotychczas miałem , no i mam jeszcze net z Orange CDMA ( modem Akcesstell 610) , prędkości różnie skaczą. Teraz chcę zerwać umowę i nie mam pomysły na nowe łącze. Poza Orange nic innego raczej u mnie nie ogarnie. Mieszkam w pobliżu Siedlec m. Gołąbek ul. Bajkowa. Najbliższy nadajnik w m. Domanice ok 4 km. Co polecacie. Obecnie zaproponowali mi MVH650 tej samej firmy, dwuzakresowy ale opinie ma kiepskie
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19231
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki modem do orange free net

Post autor: matek451 »

A po co ci router( MVH650) bez obsługi LTE i HSPA+DC na UMTS2100? Robią cię w konia, do kiedy stara umowa, złożyłeś jej wypowiedzenie?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki modem do orange free net

Post autor: ja.michal »

gregorijw, co tam ci telefon pokazuje (czy masz 3G)? Masz telefon w Orange lub T-Mobile, względnie Play z możliwością wybrania roamingu T-Mobile/Orange?

No i te prędkości na CDMA to jakie masz teraz? Może się okazać, że lepiej będzie na tym CDMA w tym rejonie. Masz antenę zewnętrzną? Jaki sygnał?

Alternatywa to CDMA z Nordisk (wolniejsze od Orange) i potencjalnie 3G 900 MHz od Orange/T-Mobile i Plusa/CP (bez anteny zewnętrznej raczej będzie ciężko).
ODPOWIEDZ