ASUS RT-AC51U zamiast MR3220 + E3272??

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

ASUS RT-AC51U zamiast MR3220 + E3272??

Post autor: zearid »

Witam.
Aktualnie posiadam do użytku zestaw MR3220 + E3272.
Jako, że często bywają problemy na linii modem --> router zastanawiam się nad wymianą na ASUS RT-AC51U.
Router był testowany tak z openwrt i jego mutacjami jak i z różnymi wersjami fw od TP-Linka.
Niestety często gubi połączenie i twierdzi, że modem nie jest podłączony.
Modem pracował najpierw jako no-hilink a później jako hilink. Nic to nie zmieniło. Przy hilink połączenie cały czas trwa i odłączając od routera a następnie podpinając pod PC internet nadal jest (własna podstawka z zewnętrznym zasilaniem).
Jako, że router od dawna już tak wariuje co jakiś czas :cisza: (wcześniej z E3131) przyszła pora na wymianę.
Fundusz jest dość ograniczony a i patrzyłem głównie za czymś dostępnym od ręki gdzieś blisko i padło na ASUS RT-AC51U.

Czy ktoś używa/używał go z internetem PLAY na modemie E3272 (aktualnie wersja hilink)?
Jakieś opinie? Jak stabilność, spadki prędkości/pingu?

Pozdrawiam
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: ASUS RT-AC51U zamiast MR3220 + E3272??

Post autor: dzejk »

e3272 jest dość prądożerny (w porównaniu do np. e3372) i wymaga dobrego zasilania na porcie usb. Do poprawnej pracy z tym tp-linkiem, powinien być zasilany z aktywnego huba - szczególnie, jak do nadajnika daleko.
Ponoć Asusy mają problem z LTE na oryginalnym firmware, więc trzeba wgrywać alternatywny soft (tomato, dd-wrt,open-wrt).
Wydajnościowo szału nie ma.
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: ASUS RT-AC51U zamiast MR3220 + E3272??

Post autor: zearid »

Modem ma własne zasilanie 5V 2.0A od dawna. Z tego co widziałem mój modem jest obsługiwany na asusie a ma wymuszone LTE z poziomu ustawień via WWW (hilink się kłania). Zastanawia mnie ogólnie stabilność i wifi
ODPOWIEDZ