Wybór modemu tylko DC-HSPA+

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adam_dolnoslaskie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-02-16, 10:46

Wybór modemu tylko DC-HSPA+

Post autor: adam_dolnoslaskie »

Witam,

Jak w temacie. Mam w chwili obecnej ZTE283+ gdzie mogę wybrać tylko LTE, Tylko WCDMA, automatycznie. Ja potrzebuję jeszcze jednej opcji "tylko DC-HSPA+". Wiecie, który modem ma taką funkcjonalność?

Pozdrawiam
Adam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Wybór modemu tylko DC-HSPA+

Post autor: ja.michal »

Musisz wymusić częstotliwość 2100 MHz w 3G, tylko tam jest HSPA+ DC. Inna sprawa, że na tym ZTE raczej nie da się wymusić konkretnej częstotliwości pracy.
adam_dolnoslaskie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-02-16, 10:46

Re: Wybór modemu tylko DC-HSPA+

Post autor: adam_dolnoslaskie »

Właśnie i najważniejsze pytanie - który modem a tak naprawdę jego oprogramowanie wymusza takie ustawienie. Najgorsze jest to, że jeżeli będzie to modem na USB i podłączę go pod router Netgear R7000 z Tomato to tak naprawdę oprogramowanie Tomato powinno móc wymusić pracę tylko na tym.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Wybór modemu tylko DC-HSPA+

Post autor: ja.michal »

Z modemami USB zależy jakimi. Np. w przypadku modemów Huawei w zwykłej wersji po ustawieniu częstotliwości na komputerze modem powinien ją trzymać. W wersji hilink można, w zależności od WebUI, można to zmieniać z poziomu modemu. Przy hilinkach mamy podwójny NAT (modem+router).
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Wybór modemu tylko DC-HSPA+

Post autor: dzejk »

najlepiej wspierane są modemy huawei, najlepiej brać coś z nowszych, np. e3372 - z modowanym firmware hilink lub komendami AT wymuszasz częstotliwość.
ODPOWIEDZ