Asus RP-N12 repeater fatalny internet

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jack182
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-01-05, 06:42
Lokalizacja: Nadarzyn

Asus RP-N12 repeater fatalny internet

Post autor: jack182 »

Korzystam z LTE w Orange przez Router Huawei B315 na FW Plusa. Do tego antena 2 x15dBi Cybertecha i parametry internetu rewelacja D:60, U:30, ale niestety wewnetrzne anteny nie dają trochę rady ze ścianami w budynku i skrajnych pomieszczeniach zdarza się zrywanie wi-fi.
Kupiłem Range Extender Asus RP-N12 i po szybkiej instalacji przez WPS wszystko wyglądało super do momentu gdy odpaliłem speedtest i tam poprostu masakra D:1, U:0,5 max. Po przełączeniu na router wszystko ok D:60, U:30. Przy ustawieniach przez WPS reapeater tworzy podsieć z dopiskiem -RPT, pobiera IP przez DHCP.
Zmieniłem ustawienia ręczne ustawiając tą samą nazwę sieci, ustawiłem stałe IP spoza DHCP i DNSy. Niestety nic to zmieniło w kwestii szybkości internetu:-(
Repeater pokazuje zasięg wi-fi na zielono czyli, że bardzo dobry.

Co może być powodem i co zmienić, żeby to poprawić?

Przed chwila zrobiłem jeszcze test pobierania z sieci lokalne z NAS i niestety jest dokładnie to samo, czyli nie internet słabo chodzi a wi-fi!
Pozdrawiam
Jack182
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Asus RP-N12 repeater fatalny internet

Post autor: krystianb »

jack182 pisze:Co może być powodem
Repeater.
jack182 pisze: żeby to poprawić?
Podłączyć kablem do routera i przestawić w tryb AP. Aha i koniecznie ustawić odległe kanały przy 40MHz 1 i ostatni dostępny.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
jack182
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-01-05, 06:42
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Asus RP-N12 repeater fatalny internet

Post autor: jack182 »

Z tym kablem to trochę mi się kłóci z zamysłem bez kabla, ale coś wymyślę.

Niestety nie znalazłem możliwości zmiany kanałów w trybie repeatera, być może przy AP się pojawi.

Mocno tez się zastanawiam czy nie kupić Netgeara 7000 i podłączyć do niego B315 tylko jako modem 4G.
Pozdrawiam
Jack182
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Asus RP-N12 repeater fatalny internet

Post autor: krystianb »

W trybie reeater musi się łączyć na tym samym kanale, chyba żeby miał 2 radia.

Jeśli inny router postawisz w tym samym miejscu co obecny to wątpię żeby różnicę dało się zauważyć. 20dBm jest ograniczone prawem, różnice raczej będą kosmetyczne, a 5GHz jest jeszcze bardziej tłumione.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ