Jaką antenę i sprzęt kupić

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agrestbobo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-02-22, 19:44

Jaką antenę i sprzęt kupić

Post autor: agrestbobo »

Witajcie, potrzebuję pomocy w sprawie kupna anteny do modemu Huawei B315s. Moja lokalizacja - Anastazewo gmina Powidz.
Mam internet mobilny z Plusa Power LTE 40GB z dynamicznym publicznym IP. Czy możecie ewentualnie polecić jakiś router z obsługą dynamicznego DNS-a?
W HSPA+ mam full zasięg jednak prędkość nie powala 5Mb/1Mb. Po przełączeniu na LTE - zasieg jedna kreska prędkości 1Mb/0,3Mb. Było to na poziomie 1 piętra. Mam zamiar umieścić antenę na dachu - ewentualnie na maszcie.
Jaką antenę kupić i na który nadajnik ją skierować?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4022
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Jaką antenę i sprzęt kupić

Post autor: radius »

Pobierz LTEWatch i w Frequency Band ustaw 800 oraz 1800 MHz i wstaw screen. Jednocześnie zrób test prędkości.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
agrestbobo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-02-22, 19:44

Re: Jaką antenę i sprzęt kupić

Post autor: agrestbobo »

Tyle, że mnie tam nie ma będę dopiero w weekend.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19230
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaką antenę i sprzęt kupić

Post autor: matek451 »

Zasięg i to problematyczny z BTS-a LTE800 Sferii w Powidzu. Można go poprawić anteną na 800-900MHz , skuteczną i o dużym zysku. Na wiele jednak nie licz, do BTS-a kawał drogi i zapewne mocno obciążony a wydmuszka LTE czyli Sferia na 5MHz z SISO oferuje już w teorii DL do 19Mb/s a w praktyce jak jest 5-10Mb/s to wszystko. Zasięg 3G w Plusie z BTS-a UMTS900Aero2 w Budzisławiu Kościelnym. Plus nie posiada internetu bez limitu na 3G. Klasyczny zły wybór operatora. W takiej lokalizacji trzeba było brać Orange.
agrestbobo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-02-22, 19:44

Re: Jaką antenę i sprzęt kupić

Post autor: agrestbobo »

Tyle że w Orange nie ma publicznego adresu :( Umowy z Plusem jeszcze nie podpisałem... Jest jakieś inne wyjście?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaką antenę i sprzęt kupić

Post autor: ja.michal »

agrestbobo pisze:Tyle że w Orange nie ma publicznego adresu :(
Jest. Trzeba uruchomić APN vpn. Dla klientów indywidualnych jest darmowy i dzięki temu mamy zewnętrzne dynamiczne IP.
agrestbobo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-02-22, 19:44

Re: Jaką antenę i sprzęt kupić

Post autor: agrestbobo »

Problem polega na tym, że aby to włączyć trzeba trafić na odpowiedniego konsultanta. Jeden mówi, że można inny że nie itd...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19230
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaką antenę i sprzęt kupić

Post autor: matek451 »

W Orange dla firm jest do kupienia statyczny IP z dostępem z zewnątrz. Dynamiczny udawało się dostać za darmo w ofertach dla indywidualnych( jest trochę na ten temat na tym Forum). Ogólnie lokalizacja trudna, jeśli chcesz Plusa to zakup anteny ATK-20 lub ATK-10/800-980 i testy wyjaśnią jakie uzyskasz prędkości. Zrób testy w pobliżu tego BTS-a w Powidzu. Na dziś zainstaluj na komputerze http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/c ... ltewatch_h Zaloguj się w nim na B315 , wymuś LTE800 i pokaż parametry sygnału LTE i Global Cell ID. Ewentualnie parametry tego sygnału LTE z informacji o urządzeniu na B315. Prawidłowe parametry http://tplink-forum.pl/faq-sieci-komput ... gnalu-lte/
Ostatnio zmieniony 2016-02-22, 23:14 przez matek451, łącznie zmieniany 1 raz.
agrestbobo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-02-22, 19:44

Re: Jaką antenę i sprzęt kupić

Post autor: agrestbobo »

matek451 dzięki za pokierowanie. Tak zrobię, ale linki coś obcięło :(
ODPOWIEDZ