Jaki najlepszy modem PC Card

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ilpalazzo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-09-20, 19:48
Lokalizacja: Poznań

Jaki najlepszy modem PC Card

Post autor: ilpalazzo »

Cześć,

Koledzy, mam pytanie jak w temacie. Chciałbym sobie sprawić mobilny internet do mojego wiernego Thinkpada T61. Nie chcę modemu USB bo prędzej czy później złamię albo modem albo gniazdo w laptopie, a gniazdo PC Card jest nieużywane. Nie zależy mi tak bardzo na wielkich prędkościach i z mobilnego internetu korzystam niezbyt często, dotychczas łączyłem się przez telefon ale dostałem do dyspozycji SIMa no więc dlaczego by sobie nie uprościć sprawy. Warunki to dobra praca pod Windows 7, mile widziana pod Linuxem no i oczywiście z Top NetInfo. Poradźcie proszę co wybrać.

Skądinąd, mocno kusi mnie projekt zmodowania Thinkpada i wstawienia do środka modemu na Mini PCI ale podobno skompletowanie części kosztuje trochę pieniędzy i zachodu.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki najlepszy modem PC Card

Post autor: ja.michal »

Chodzi o zewnętrzny modem ExpressCard? Obecnie już takich nie robią, na pewno nie będzie wsparcia dla LTE i zapewne będzie problem z UMTS900. Wszystko co znalazłem to max HSDPA 7,2 Mbps i tylko 2100 MHz (u nas). Do tego te modemy i tak wystają, a jak masz slot 54mm to i tak będzie go "urywać" bo modemy są an 34 mm i zostaje wtedy luz.

Jeśli ma być wygodnie to pomyśl jednak o wykorzystaniu mPCIe, a jak nie masz czasu i chęci to zostań przy USB, albo kup jakiś router mobilny i łącz się po WiFi.
ilpalazzo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-09-20, 19:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki najlepszy modem PC Card

Post autor: ilpalazzo »

Kolego, dzięki za opinię, rzeczywiście intensywnie myślę o mPCie, na razie wszystkie części poza anteną znalazłem na eBay. Prędzej czy później pewnie pójdę tą drogą ale na razie myśl o rozkręcaniu ThinkPada po raz piętnasty musi chwilę dojrzeć.

Slot mam 34 mm więc nie będzie luzu no i prędkość HSDPA mnie satysfakcjonuje a używane modemy są na rynku wtórnym w cenach dość niewygórowanych...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki najlepszy modem PC Card

Post autor: ja.michal »

Fakt, modemy ExpressCard są tanie, ale pytanie czy jest sens wyrzucać nawet te 20 zł na nie?

Jak już tyle razy rozkręcałeś tego ThinkPada to teraz po ciemku to zrobisz. :hyhy:

Jaki numer części tych anten do tego modelu?
ilpalazzo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-09-20, 19:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki najlepszy modem PC Card

Post autor: ilpalazzo »

Kolego, namówiłeś mnie. Wydałem już 120 zł (gniazdo SIM, modem, moduł BT) a jeszcze nie mam anteny. Przesłonkę na diody kontrolne pod matrycę z otworkami na WWAN i BT kupiłem na ebay.hk za całe 28,50 z wysyłką. Przyjdzie w kwietniu.

Antena to jest numer 39P4515 i raczej nie da się jej zdobyć taniej niż za stówkę.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki najlepszy modem PC Card

Post autor: ja.michal »

Faktycznie posucha z tymi antenami. :( Do serii X się znajdą, ale nie do T. Pozostaje pisać do sprzedawców części do IBM/Lenovo na eBayu czy mają anteny do tego modelu. Może gdzieś na magazynie "wala się" jakaś samotna paczka.
ODPOWIEDZ