Huawei 3372 LTE800

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
DamQs
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-03-19, 13:46

Huawei 3372 LTE800

Post autor: DamQs »

Witajcie :)

Kilka dni temu dowiedziałem się, że kilka kilometrów dalej powstał nadajnik LTE800 Mimo (prawdopodobnie). Chodzi o BTS w miejscowości Gostchorz. Sam mieszkam w Domanicach więc kawałek do tego wynalazku jest :hyhy: Aktualnie jestem połączony z tym BTSem i tak na prawde jest troche dziwnie. Zasięg często się bardzo zmienia co moim zdaniem nie wygląda normalnie bo różnice sa bardzo duże. Mój huawei 3372 pochodzi od T mobile, nie jest to wersja HiLink, internet CP, antena ATK 20 od cybertechu. Zastanawiam się nad zakupem innej antenki tylko pod to LTE 800 bo zasięg z 61% skacze nawet do 25% (tak pokazuje Top net info) kilka razy na minute. Takie skoki o ponad połowe nie są chyba naturalnym zjawiskiem. Jeśli chodzi o jakość połączenia jest różnie. Prawie codziennie przez jakąś godzine pingi zaczynają wariować ponad 500ms i tak co 5 sekund zmiana. 30/40 ms zaraz 500 i od nowa 30/40... Co mogę zrobić, żeby wycisnąć z tego BTSa ile tylko się da? Predkości mało mnie interesuja bardziej zależy mi na stabilnym pingu oraz zasięgu.

Posiadam jeszcze antenke niby 12 dbi typowy patyczek. Zastanawiałem się czy by jej nie podłączyć do drugiego wejścia w modemie 3372? Miałoby to jakiś sens? Atk 20 jak wiecie ma tylko jeden kabelek do modemu.
ODPOWIEDZ