Antena do internetu mobilnego

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rafor4
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2015-09-15, 18:01

Antena do internetu mobilnego

Post autor: rafor4 »

Ostatnio zakupiłem ofertę orange z routerem MF 283+ i pakietem współdzielonego internetu 20gb poza strefą domową i chciałbym to wykorzystać sezonowo na działce. Wiem, że ten MF 283+ to trochę przesada jednak w domu mam B315, a tego routera nie chce mi się sprzedawać. Zresztą kupowanie routera i modemu oddzielnie i tak nie zbiłoby bardzo kosztów. Wracając do tematu moja lokalizacja to: 51.440131 23.034236. Z tego co widzę orange ma tam bardzo słabą ofertę, ponieważ dostarcza tylko UMTS 900 w Zienkach (3.66km), jednak jak już mam ten pakiet współdzielony to mógłbym go wykorzystać zamiast doładowywać np. w T-mobile. Nadajnik ten raczej tam działa, ponieważ na działce 2 lata temu łapał mi zasięg 3g od orange niestety za słaby żeby korzystać z internetu dlatego też myślę o antenie. Więc końcowe pytanie jaką polecacie na pasmo UMTS 900? Jakie prędkości maksymalne w tym paśmie można uzyskać?

Co ciekawe orange na stronie zasięgu pisze, że oferuje LTE na zewnątrz budynków. Ktoś wie jak i gdzie? Czyżby te 12km z Urszulina?
Czy może Orange pokazuje zasięg z tego słupa T-Mobile w piasecznym? Orange też z tego korzysta?
ODPOWIEDZ