przyspieszenie dla www - program

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
fazi

przyspieszenie dla www - program

Post autor: fazi »

Jest taki program IPEXPRESS 2.2 który tłumaczy nazwy stron www na odpowiadajaące im adresy ip 0dzieki temu serwer DNS nie zajmuje sie tłumaczeniem i nie wysyła zapytania czy dobrze przetłumaczył ale od razu zajmuje się łaczeniem znacznie to przyspiesza - program normalnie jest b drogi cos ok 55$ w wersji free tłumaczy tylko 20 adresów z tego co mamy opis tego programu http://www.pcworld.pl/artykuly/8846_1.html
tam pi
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: przyspieszenie dla www - program

Post autor: zDaleKi »

fazi pisze:Jest taki program IPEXPRESS 2.2 który tłumaczy nazwy stron www na odpowiadajaące im adresy ip ...
Czyli ten programik jest zwyczajnym serwerem DNS.
Taką samą funkcję o ile pamiętam ma np FireWall OutPost 1.0 (darmowy).
Ale czy to tak dużo daje, to nie wiem.
IMHO więcej da postawienia jakiegoś proxy serwera (lokalnego),
np WinProxy o ile dobrze pamiętam, to wersja z ograniczeniami jest darmowa.
A przy okazji po instalacji tego programiku można dzielić neta do innego kompa ;)

I jeszcze jedno, aby działało proxy na lokalnym kompie, trzeba odpowiedni
ustawić przeglądarkę, aby używała lokalnego proxy!!
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ertes

Re: przyspieszenie dla www - program

Post autor: ertes »

Zauważyłem pewną ciekawą prawidłowosc
trzeba w win xp uruchomić menedzer zadań i wybrać sieć - skalowanie automatyczne
otóż jak przeglądam strony www to system otzrzymuje dane z neta ale mija pewien czas nim pojawi sie zawartosc tej strony na ekranie
wszystko robi sie w ramie tak mi sie wydaje ale ramu jest mało to rżnie po dysku

wydaje mi sie że jak dokupie wiecej ramu to procesor bedzie szybciej rozpakowawał pakiety www i skróci sie czas pomiedzy sciągnieciem strony a wyswietleniem jej na ekranie

na tym menedzerze widać jak najpierw odbiera dane a pochwili pokazują sie na ekranie ---- sory że sie powtarzam !!!!

taki z tego wniosek że może ten internet nie jest taki strasznie wolny tylko my czekamy aż procek je razpakuje i i wyswietli -------
i ten czas nan denerwuje :evil:
ODPOWIEDZ