Internet w iPlus a Tibia (lub inne gry przez internet)

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Zapo da masta

Internet w iPlus a Tibia (lub inne gry przez internet)

Post autor: Zapo da masta »

Witam.
Jestem posiadaczem (szczesliwym?? :/) internetu w iPlus przez modem Comander. Jak sprawdzam transfer na stronie do testowania lacza to pokazuje ze mam transfer od 15kB/s do 60kB/s. Podobny transfer mialem na zwyklym modemie i grajac w Tibie nie doswiadczalem czestych lagow (tak samo z innymi podobnymi grami przez internet) a teraz z internetem w iPlusie nie moge grac normalnie bo tak strasznie mi tnie!
Moze ktos wie czy to jest poprostu "plus" tego internetu czy wina np niestabilnego lacza i czy jak kupie sobie antene zewnetrzna to lagi mina.
Bardzo prosilbym o jakiekolwiek informacje.
tre

Re: Internet w iPlus a Tibia (lub inne gry przez internet)

Post autor: tre »

niestety niebedziesz dal rady grac w internecie korzystajac z polaczenia gprs lub edge winny jest temu wysoki ping jaki sie ma korzystajac z tych polaczen
(600-1200ms-to zupelnie normalny ping dla gpr-esu i edge) o ile mi wiadomo
to korzystajac z modemu dial-up ping jest w granicach 200ms

sam mam ta sama bolaczke bo jestem fanem diablo, i gram na bn korzystajac z komorki ale na umts-ie,ping jest tu troche lepszy w porownaniu
do gpr-esu ale zadna rewelacja bo na serwerze gry pokazuje od 230 do 700ms i sam chcialbym wiedziec czy antena pozwolila by mi go "zatrzymac" na tym nizszym poziomie bo przy tak skaczacym pingu gra sie naprawde niezaciekawie

jezeli zalezy ci na tym by grac przez internet a nie masz mozliwosci by miec linie adsl (np pod neostrade),to moze pomysl o isdn - bo na gpr-esie <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie pograsz chyba ze w pasjansa ;)
ODPOWIEDZ