Firefox, co zrobic?

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
DeltaFOX

Firefox, co zrobic?

Post autor: DeltaFOX »

Witam. Korzystam z iPlus łaczac sie przez GPRS(telefon). Do przegladania uzywam Firefoxa, ale gdy coraz dłuzej z niego korzystam to coraz bardzie mnie irytuje. Rzecz w tym, że gdy otwieram np. 2 stronki naraz to jedna nie załaduje sie w cale wyswietlajac przy tym stosowny komunikat, albo czesto tez konczy sie zerwaniem połaczenia. Czy jest na to jakaś rada? Moze jakichś dodatek do przegladarki pomógłby? Z góry dzieki za pomoc.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Firefox, co zrobic?

Post autor: zDaleKi »

Też od jakiegoś czasu testuje FireFoxa. Co prawda na stałym łączu nie na GPRSie
ale mam podobny problem, co jakiś czas wyświetla mi dziwny komunikat, że nie
może otworzyć strony. Co prawda raczej wiążę to z FireWallem chociaż dziwne
jest to, że 10 razy działa a za jedenastym nie chce ;)
W tym samym czasie IE działa normalnie.
Dodatkowo zauważyłem, że lista nieprzeczytanych postów na tej grupie dziwnie znika.
Tzn. Otwieram jedne temat i mam jeszcze inny nie przeczytany a jak wrócę do głównego
spisu tematów to tamten sam się juz odhaczył jako przeczytany. Takiego zjawiska nie było
przy IE. Nie wiem dlaczego tak się dzieje :(

Co do Twoich przypadłości z FF to zobacz czy u Ciebie też nie gryzie się w jakiś dziwny
sposób z FireWalem. Ja teraz zmieniłem niektóre ustawienia i zobaczę jaki będzie efekt.
Bo wygląda mi na to, że przy korzystaniu z FF jakoś dziwnie nie wiadomo
czemu jest jakiś problem z DNSami.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Gość

Re: Firefox, co zrobic?

Post autor: Gość »

A tam, przestałem sie bawić w tego firefoxa, przesiadłem sie na Opere i dopiero zauważyłem różnice, już nie mam problemu z stronkami, które nie chcą sie załadować, wszystko chodzi ok, nawet troche szybciej niż na firefox, dobre jest to że gdy cofam sie do porzedniej stronki to Opera robi to natychmiastowo a nie tak jak miało to miejsce w Firefox. Polecam Opere znaczenie lepiej sie sprawdza na wolniejszych łączach niz Płonacy Lis. :wink:
Gość

Re: Firefox, co zrobic?

Post autor: Gość »

Cóż. Sam korzystam z GPRS na GC79 i miałem podobny problem. Do Firefoxa polecam program Firetune. Ustawisz tam sobie wszystko i problem zniknie + kilka usprawnień. Możnabyło to zrobić ręcznie w Firefoxie, ale nie pamiętam jak.

Ad. Opery to często mam problemy z kompatybilnością z pewnymi stronami. Jest mniej wygodna niż Firefox (jak już się zainstaluje ten "tysiąc" wtyczek). Jednak to prawda, że jest trochę szybsza .

Polecam (Firefox) wtyczki: Adblock, Adblock Filterset.G Updater, All-In-One Sidebar, Fasterfox, FlastGet, MenuX, Mouse gestures, Nuke Image, Tabbrowser Preferences, TabClearSearch2. Sam ich używam i przesiadłem się z Opery, bo teraz Firefox jest duużo wygodniejszy.
pwlj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2005-11-27, 15:44

Re: Firefox, co zrobic?

Post autor: pwlj »

Cóż. Sam korzystam z GPRS na GC79 i miałem podobny problem. Do Firefoxa polecam program Firetune. Ustawisz tam sobie wszystko i problem zniknie + kilka usprawnień. Możnabyło to zrobić ręcznie w Firefoxie, ale nie pamiętam jak.

Ad. Opery to często mam problemy z kompatybilnością z pewnymi stronami. Jest mniej wygodna niż Firefox (jak już się zainstaluje ten "tysiąc" wtyczek). Jednak to prawda, że jest trochę szybsza .

Polecam (Firefox) wtyczki: Adblock, Adblock Filterset.G Updater, All-In-One Sidebar, Fasterfox, FlastGet, MenuX, Mouse gestures, Nuke Image, Tabbrowser Preferences, TabClearSearch2. Sam ich używam i przesiadłem się z Opery, bo teraz Firefox, jest duużo wygodniejszy niż Opera. Korzstam z Firefoxa w wersji 1.5 RC3.
ODPOWIEDZ