Czy kontrolują tych co mają internet gsm?

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
skalar13
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-02-11, 22:36
Lokalizacja: Adamowice

Czy kontrolują tych co mają internet gsm?

Post autor: skalar13 »

Może nie w tym dziale pytanie. Ale czy znacie kogoś komu by policja skontrolowała kompa i miał internet przez GSM? Bo moim zdaniem to oni dochodzą do tego od dostawcy internetu. Proszę o jakieś info bo u mnie to już wszyscy panikują.
Blue Connect + Nokia 6020 + oryginal CA-42 + antena kierunkowa Dipol = MAX 23kB/s
lidmar
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2005-11-23, 21:01
Lokalizacja: Siedlce

Re: Czy kontrolują tych co mają internet gsm?

Post autor: lidmar »

a co nabroiłeś ?
kisiel291
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2006-10-24, 15:46
Lokalizacja: Rydzykowo

Re: Czy kontrolują tych co mają internet gsm?

Post autor: kisiel291 »

pewnie ma simdatę ;) ..hehhe
E160 Play
batt21
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2006-10-31, 00:56
Lokalizacja: Wroclaw Karlowice

Re: Czy kontrolują tych co mają internet gsm?

Post autor: batt21 »

A czemu mieli by Cię kontrolowac.
napisz dokladniej o co chodzi ,ciekawy watek ,mysle ze sporo osób się podączy
--------------------------------
P II Coman. 2 xp.sp2
luki
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-10-18, 14:13
Lokalizacja: Tychy / Kraków

Re: Czy kontrolują tych co mają internet gsm?

Post autor: luki »

mysle ze jezeli ktos narozrabial to nazwa czy rodzaj dostawcy nie ma tu nic do rzeczy :) tak jest np z udostepnianiem poprzez sieci p2p: ktos np monitoruje serwer i listuje co kto udostepnia, taki dajmy na to wydawca muzyki (jak bylo w przypadku incydentu u nas w sieci z roczek temu :)) sklada doniesienie na policje, ze ten a ten IP udostepnial jego chronione prawem tresci, a to juz kwestia policji by odszukac dostawce i zarzadac danych osoby z danego IP.

Jesli sie okaze ze to ktorys z operatorow GSM, to nie bedzie wg mnie robilo roznicy, bo prawo jest takie samo dla wszystkich, beda musieli wspolpracowac z policja i udzielic danych osobowych.

Oby nie naszych :)

PS. a to co sie znow dzieje w sprawie rzekomych kontroli to podobno bujda? moze ktos potwierdzic dokladniej niz 'kolega kolegi kolezanki sasiada mial kontrole'? ;)
Option GT Max 3.19Hd - Blueconnect
kisiel291
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2006-10-24, 15:46
Lokalizacja: Rydzykowo

Re: Czy kontrolują tych co mają internet gsm?

Post autor: kisiel291 »

tak już bardziej poważnie kupno "goracego" fona z allegro do tego simdata, wsiądz w samochód.... i możesz udostęniać wszystko :) W końcu jak kraść to na full ;)
E160 Play
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Czy kontrolują tych co mają internet gsm?

Post autor: sardo nunspa »

PUTA MADRE :!: :!: :!:
Oni kontrolują legalność oprogramowania - windoza office i inne. Już o tym gdzieś czytałem. Czy firewall na nich wystarczy czy się trzeba linuksować :?:
Latka lecą...
kisiel291
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2006-10-24, 15:46
Lokalizacja: Rydzykowo

Re: Czy kontrolują tych co mają internet gsm?

Post autor: kisiel291 »

jeżeli masz imei znany dostawcy lub abonament to trzeba linuxować.
E160 Play
luki
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-10-18, 14:13
Lokalizacja: Tychy / Kraków

Re: Czy kontrolują tych co mają internet gsm?

Post autor: luki »

"Oni" nie maja prawa wejsc Ci do domu bez nakazu. A taki nakaz moga dostac od Prokuratora jedynie w przypadku podejrzenia zaistnienia przestepstwa, czyli np jestes na kwitach sklepu, w ktorym stwierdzono ze rozpowszechniali pirackie oprogramowanie, lub tez znalezli Twoje IP gdzies w logach przy okazji nielegalnych tresci.. w takie kontrole dla samych kontroli nie wierze - niech mi ktos udowodni ze sie myle!!

pozdrawiam :)
Option GT Max 3.19Hd - Blueconnect
Awatar użytkownika
zoomol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-12-06, 16:46
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy kontrolują tych co mają internet gsm?

Post autor: zoomol »

Witam!

Tak sobie czytam i z technicznego punktu widzenia, uważam, że policja mogłaby dojść do danego użytkownika w następujący sposób:

1. "ktoś" zgłasza przestępstwo i dysponuje adresem IP lub nazwą hosta.
2. Policja sprawdza IP lub hosta, tzn. kto w danym dniu i godzinie administrował. Jeśli IP statyczne - to łatwiej, jeśli dynamiczne (tak jak w przypadku sieci GSM/GPRS to trudniej).
3. Policja zgłasza się do danego operatora komórkowego (jeśli takowa zaistnieje potrzeba) z nakazem o udostępnienie danych odnośnie użytkownika, który dnia xx-xx-xxxx o godzinie xx:xx miał taki a taki adres IP lub taką a taką nazwę hosta.
4. Operator sprawdza, czy to było na zasadzie usługi przedpłaconej (PRE-PAID) czy na zasadzie usługi abonamentowej (POST-PAID) no i wówczas albo wyłapuje taką osobę (z abonamentu łatwiej) albo nie wyłapuje (usługa pre-paid). Dochodzą do tego jeszcze badania stacji bazowych BT (czyli z której stacji bazowej korzystał użytkownik), ale tak na prawdę komu chciałoby się w to bawić ??

Moim zdaniem tak to wygląda. Poprawcie mnie jeśli się mylę...

Pozdrawiam
Zoomol
On-line by: próbuję z Z300 w Orange :? uhh
batt21
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2006-10-31, 00:56
Lokalizacja: Wroclaw Karlowice

Re: Czy kontrolują tych co mają internet gsm?

Post autor: batt21 »

Oni kontrolują legalność oprogramowania - windoza office i inne. Już o tym gdzieś czytałem. Czy firewall na nich wystarczy czy się trzeba linuksować Question
PO takich kontrolach to by trzeba było postawić kraty na granicach i zamknąć 99,9% ludzi w tym kraju .pokarz mi takiego co ma na kompie 100% legal soft.
Znam ludka któremu wjechali na chatę,ale tylo dla tego że,chandlował softem na giełdzie i konkurencja go nadała
--------------------------------
P II Coman. 2 xp.sp2
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy kontrolują tych co mają internet gsm?

Post autor: raptou »

kisiel291 pisze:tak już bardziej poważnie kupno "goracego" fona z allegro do tego simdata, wsiądz w samochód.... i możesz udostęniać wszystko :) W końcu jak kraść to na full ;)

Oj, mógłbyś się zdziwić. namierzenie anonimowego prepaida jest równie proste jak zarejestrowanego abonamentu. A jest to możliwe dzięki gromadzeniu i analizie szczątkowych informacji. Zmiana imei też nic nie daje, dlatego, że nie samo imei jest archiwizowane. Sieć GSM jest tak skonstruowana, że wyklucza jakąkolwiek anonimowość. Podobnie jak w "normalnym" internecie" poczucie anonimowości jest złudne. Anonimowymi mozemy być jedynie wobec innych użytkowników sieci ale nigdy wobec operatora.

Jest na dzień dzisiejszy tylko jeden, ogólnodostępny, w pełni anonimowy, bezabonamentowy środek komunikacji, którego się nie da namierzyć. Pager - i to tylko dlatego, że może wyłącznie odbierać a nic nie nadaje. Kupuje się go jak paczkę zapałek i nie trzeba za niego płacić, co całkowicie wyklucza nawet szczątkowe info o właścicielu.
Awatar użytkownika
skalar13
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-02-11, 22:36
Lokalizacja: Adamowice

Re: Czy kontrolują tych co mają internet gsm?

Post autor: skalar13 »

Bo u nas na wiosce lata policja z prokuratorem, i mają normalnie nakaz prokuratorki i mogą wejść do chaty bez gadania. Chodzi mi oto <font color="#FF00FF"><b>»»skąd««</b></font> oni uzyskali informacje że konkretna osoba ma nielegalne oprogramowanie. Czy kontrolowali jakiś sklep? Sieć Wifi? Bo sie trochę obawiam. :|
Blue Connect + Nokia 6020 + oryginal CA-42 + antena kierunkowa Dipol = MAX 23kB/s
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Czy kontrolują tych co mają internet gsm?

Post autor: sardo nunspa »

Hm... Pacyfikacja jak za okupacji. Są dwa sposoby albo się włamują i sprawdzają, ale jakbyś ich nakrył to by mieli kwas. Druga rzecz to mogą łapać takich, co ciągną na potęgę filmy i muzykę albo jakieś nielegalne ** Zabronione ** a przy okazji wychodzi, że mają nielegalne oprogramowanie. Albo udostępniają muzykę.
Ale napisz więcej (jak jeszcze nie siedzisz :wink: ) w ilu domach byli. Prokurator nie może wystawiać w ciemno nakazu na całą wioskę, albo na całą dzielnicę.
Latka lecą...
Awatar użytkownika
Vl@dek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-01-22, 21:12
Lokalizacja: north-east

Re: Czy kontrolują tych co mają internet gsm?

Post autor: Vl@dek »

i chyba siedzi :? bo juz miesiac milczy :wink:
Awatar użytkownika
Artur_prezes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-17, 23:10
Lokalizacja: Ireland

Re: Czy kontrolują tych co mają internet gsm?

Post autor: Artur_prezes »

Witam, cała ta afera z pirackim oprogramowaniem jest prosta choć masa ludzi nie wie co to jest i wymyśla różne historyjki. Zwarzając uwage na mój zawód mogę podać parę rzeczy które pokażą, że niema sie czego bać. Policja dostała cynk, że jakis XXX sklep kompyterowy sprzedał nielagalne oprogramowanie (jako legalne oczywiście) XXX ludziom i policja wkracza do tych XXX ludzi, żeby zweryfikować to czy oprogramowanie jest legalne. A tak nawiasem mówiąc to nakaz można załatiwć z 5 minut więc nie ma się co bronić jego brakiem.
CLEARW'RE
Broadband
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Czy kontrolują tych co mają internet gsm?

Post autor: sardo nunspa »

Nieszczęśnik skalar13 pewnie wrzucił kompa do studni ze strachu :lol:
Latka lecą...
Awatar użytkownika
Artur_prezes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-17, 23:10
Lokalizacja: Ireland

Re: Czy kontrolują tych co mają internet gsm?

Post autor: Artur_prezes »

Lepiej zamurować pokój z którym stoi komputer i nikt go nie nakryje :D :D :D :D :D
CLEARW'RE
Broadband
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Czy kontrolują tych co mają internet gsm?

Post autor: Selvis »

Artur_prezes pisze:Lepiej zamurować pokój z którym stoi komputer i nikt go nie nakryje
A może po prostu przestrzegać prawa i mieć spokój?
Nie trzeba się wtedy obawiać jakiś kontroli itp...

Ja przynajmniej śpię spokojnie (i nie tylko śpię :D)
Jak mnie na coś nie stać to tego za wszelką cenę nie muszę mieć.
A jak mi zależy na jakimś programie, muzie czy innych, to mam o wiele większą satysfakcję, gdy żeby to mieć potrafię sobie odmówić czegoś innego.
ODPOWIEDZ