Budzet ok 800zl router + antena. Chalupy na półwyspie

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Witomin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-06-30, 12:51

Budzet ok 800zl router + antena. Chalupy na półwyspie

Post autor: Witomin »

Witam wszystkich.
Problem tak jak w temacie. Internet z Orange. Większość wakacji spędzam na półwyspie helskim w okolicach chałup. Zasięg i moc sygnału dobra bez dodatkowej anteny. Jednak internet działa w miarę szybko tylko nad ranem, ewentualnie późno w nocy, ze względu na obciążenie najbliższych bts-ów. Dlatego tez chciałbym "wymusić" komunikacje z bts-em w swarzewie. Ma to szanse powodzenia? Na jakim routerze i jakim oprogramowaniem będę w stanie wymusić komunikacje z wybranym nadajnikiem mimo sąsiedztwa z innymi bliższymi bts-ami.
Budżet ok 700 - 800zl.
Z góry dzięki za wszelkie sugestie
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Budzet ok 800zl router + antena. Chalupy na półwyspie

Post autor: matek451 »

A skąd wiesz jak obciążony jest BTS NetWorks w Swarzewie na LTE1800 NetWorks i LTE800 Orange? Robiłeś testy na każdym z pasm pod BTS-em? W Chałupach korzystasz z LTE1800 NetWorks czy LTE800 Orange na BTS-ie Chałupy 1?
Witomin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-06-30, 12:51

Re: Budzet ok 800zl router + antena. Chalupy na półwyspie

Post autor: Witomin »

Nie wiem jak obciążony jest bts w swarzewie, ale jestem przekonany, (przekonanie graniczące z pewnością) ze jest mniej obciążony niż bts-y na półwyspie.
Najchętniej bym się połączył z jakimś dalszym btsem, Puck albo i Gdynia, ale obawiam się ze odległość by była już zbyt duża.
Po południu albo w dni bez pogody, internet praktycznie przestaje działać. Bez względu na sieć. Próbowałem już plusa, playa i Orange. Aero2 działa tylko nad ranem ;-)
Nawiasem mówiąc nie mam wygórowanych wymagań. 2 - 5 Mbps w miarę stabilnie wystarczy mi do pracy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Budzet ok 800zl router + antena. Chalupy na półwyspie

Post autor: matek451 »

Pewność to będziesz miał jak sprawdzisz pod BTS-em w Swarzewie na twoim kierunku. Na jakim sprzęcie korzystasz z Orange teraz, jaki masz telefon z LTE? Sprawdzałeś jak działa 3G na UMTS2100 czy UMTS900 z BTS-ów w Chalupach, czasami te pasma są mniej obciążone. No i nic ne wiemy czy teraz łaczysz się w Orange z LTE1800NetWorks czy LTE800, możesz logować się do LTE1800, które ma priorytet ale może być zapchane. trzeba by sprawdzić LTe800. Pytań jest wiele i tylko testy dadzą wiążącą odpowiedź.
Witomin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-06-30, 12:51

Re: Budzet ok 800zl router + antena. Chalupy na półwyspie

Post autor: Witomin »

W tej chwili łącze się przez tplinka M7350(UN), pokazuje mi tylko 4g. Mogę przełożyć kartę do tableta i wtedy będę mógł przeprowadzić testy. Czy wersja lite programu network cel wystarczy do testów? Tablet to t535 samsunga.
Witomin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-06-30, 12:51

Re: Budzet ok 800zl router + antena. Chalupy na półwyspie

Post autor: Witomin »

Rzuty z network cell info
Obrazek

Obrazek

Mam nadzieje ze coś to wyjaśniło. ...
Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Budzet ok 800zl router + antena. Chalupy na półwyspie

Post autor: matek451 »

To jest połączenie z BTS-em LTE1800NetWorks w Swarzewie, pozwolenie T-Mobile a na drugim screene tez ten BTS ale inne ECI, jakie prędkości w obydwu przypadkach, gdzie wykonałes ten test? Trzeba by popatrzeć czy na tym tablecie jest mozliwość wymuszania pasm LTE.
Witomin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-06-30, 12:51

Re: Budzet ok 800zl router + antena. Chalupy na półwyspie

Post autor: Witomin »

Zrzuty zrobiłem u siebie " w przyczepie" dokładnie na zewnątrz przyczepy, na kampingu 1 km od chałup w stronę Władysławowa. Predkosci były bardzo dobre, bo pogoda i wieje, także wszyscy są na wodzie a nie przed komputerami. Tragedia zacznie się koło 17tej. Tablet na androidzie, jak sprawdzić czy mogę wymusić dane pasmo LTE?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Budzet ok 800zl router + antena. Chalupy na półwyspie

Post autor: matek451 »

Ale sam widzisz ze łączysz się z BTS-em Swarzewo, zobacz jak działa LTE z BTS-a Chałupy 1. W NCI musisz mieć wtedy eNB 140910.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Budzet ok 800zl router + antena. Chalupy na półwyspie

Post autor: robertnik »

No ale tam wyboru nie ma. Kup jakiś modem z LTE 800, bo ma największe pokrycie i to wszystko co możesz zrobić. Jak wieczorami turyści zalagują łącze to pij więcej piwa... :)
Witomin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-06-30, 12:51

Re: Budzet ok 800zl router + antena. Chalupy na półwyspie

Post autor: Witomin »

A myślicie ze dam radę złapać bts z pucka? Około 8 km w linii prostej...
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Budzet ok 800zl router + antena. Chalupy na półwyspie

Post autor: robertnik »

na 800MHz to możliwe, ale myślisz że w Pucku będzie mniej ludzi niż w Chałupach?
To zatoka. Z połowę Polski jedzie nad morze na wakacje, a każdy z nich ma smartfona...
Witomin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-06-30, 12:51

Re: Budzet ok 800zl router + antena. Chalupy na półwyspie

Post autor: Witomin »

Wobec tego zmodyfikuje pytanie: jaki router da mi możliwość wymuszania pasm i bts-ow?.
Chodzi mi o to aby w razie "zatwardzenia sieci" mógłbym wybrać najlepszy BTS i pasmo. Zdaje sobie sprawę ze dużo to nie pomoże, ale zawsze jest to jakaś opcja awaryjna.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Budzet ok 800zl router + antena. Chalupy na półwyspie

Post autor: robertnik »

Żaden nie oferuje wyborów BTSów, to można uzyskać anteną kierunkową i to nie zawsze.
Aukcja na 800MHz odbyła się ostatnia i jeszcze nie wszystkie smartfony potrafią ją obsługiwać(np Twój), więc to właśnie to pasmo będzie najmniej obłożone(mniejszy tłok).

EDIT
Z pasmami jest różnie. Ty jesteś na wakacjach, jak nic lepiej mieć mifi, choćby po to by włożyć do reklamówki i przywiązać gdzieś koło flagi na maszcie. Od huawei pewnie będą działać z programami toolbox, ltewatch_h
ODPOWIEDZ