Linux źle rozpoanaje modem Netbox ( iPlus )

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stone21
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2006-12-25, 12:56
Lokalizacja: Bydgoszcz/Zamczysko

Linux źle rozpoanaje modem Netbox ( iPlus )

Post autor: stone21 »

Mam internet w iPlusie i chce go używać pod Linuxem ale mój modem jest rozpoznawany jako skaner a nie jako modem co zrobić aby linux rozpoznał go jako modem dodam że Linux rozpoznaje nazwę Netbox i producenta MobileBox ale twierdzi że to skaner :?:
pigmej
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2006-10-20, 16:31

Re: Linux źle rozpoanaje modem Netbox ( iPlus )

Post autor: pigmej »

Le to nie tak zle...

Czesc linuxow modem Option Icon przez USB wykrywa jako.... dysk scsi :shock: a czesc jako pendrive:)

A co do pytania to nie wiem...
Pozdrawiam
J?drzej Nowak
jpiter
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-06-20, 23:25
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Linux źle rozpoanaje modem Netbox ( iPlus )

Post autor: jpiter »

a spróbuj pominąć ten fakt, że jest rozpoznawany jako skaner, tylko popróbuj łączyć się przy pomocy dostępnych na tej stronie skryptów z internetem używając wykrytego urządzenia jakby był wykryty jako modem. u mnie hwbrowser pisze że mam na PCIMCI Cardbus Controller (a żeczywiście jest to SE GC89), a internet działa ;)
Awatar użytkownika
stone21
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2006-12-25, 12:56
Lokalizacja: Bydgoszcz/Zamczysko

Re: Linux źle rozpoanaje modem Netbox ( iPlus )

Post autor: stone21 »

Mam linuxa PCLinux OS 0.92 z interfejsem KDE (2005) KERNEL 2.6...(z roku 2005)
Sprawa uległa zmianie przeczytałem w instrukcji Iplusa że trzeba zaistalować sterownik FTDI(konwersa (USB na RS232>COM) mam go (ze strony producenta) pod linuksa ale na stronie producenta są dwie wersje Vc virtual com i taki jest pod windą i jeszcze jeden Który wybrać? raczej ten pierwszy bo tak jest pod Windą. Potem będe miał dostęp do modemu bo teraz nie wykrywa go na żadnym porcie sprawdzałem wiele razy ale rozpoznaje nazwe i producenta Może nie musze instalowac tego sterownika FTDI bo przecież linux widzi modem
Zapomniałem dodać bo to przeoczyłem że w Hard Drake jest jedno nierozpoznane urządzenie i jest to mój modem też rozpoznaje producenta i nazwe modemu ale w pozycji Moduje jest napisane na czerwono unknown (nierozpoznane) myśle że linux nie wie co to za urządzenie dlatego jest unknown ma też skrypty łączenia do modemu comander jest on oprty o ten sam moduł modemu czyli Nokia 12i i konfiguracje modemu z komendami AT wyłączyłem kod pin na karcie sim żeby było łatwiej dzięki programowi tylko do Noki 12i ma on wiele funkci do konfigurowanie ustawień modemu coś jak w telefonie z wyświetlaczem.
ODPOWIEDZ