Konfiguracja GC89 - SimData

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Konfiguracja GC89 - SimData

Post autor: comin »

Witam
Właśnie jestem w trakcie konfiguracji połączenia GPRS na modemie Sony Ericsson GC89.
Zainstalowałem sterowniki i pozostaje stworzyć połączenie... właśnie, tylko jak?
Szukam na forum, gogluję i nic nie mogę znaleźć oprócz ustawień dla telefonów.
Wspomnę że staram się ustawienia dokonać bez instalacji oprogramowania Plusa.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Konfiguracja GC89 - SimData

Post autor: Jaco »

To coś słabo szukasz.Wszystkiego czego potrzebujesz masz w tym przyklejonym watku.Wystarczy go dokładnie przeczytać.
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1118
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Jaco, łącznie zmieniany 1 raz.
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Re: Konfiguracja GC89 - SimData

Post autor: comin »

Błąd 692: Wystąpiła awaria sprzętowa w modemie (lub innym urządzeniu łączącym). :(
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Konfiguracja GC89 - SimData

Post autor: Jaco »

comin pisze:Błąd 692: Wystąpiła awaria sprzętowa w modemie (lub innym urządzeniu łączącym). :(
A wpisałeś dodatkową komendę we właściwościach modemu?Nie poddawaj się tak łatwo. :lol:
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Re: Konfiguracja GC89 - SimData

Post autor: comin »

Jaco pisze: A wpisałeś dodatkową komendę we właściwościach modemu?Nie poddawaj się tak łatwo. :lol:
Próbowałem na różne sposoby, ale doszedłem do dziwnego spostrzeżenia, a mianowicie mogę się połączyć, ale wyłącznie przy uruchomionym 'Wireless Manager'...
Co zrobić żeby łączyć się tylko za pomocą windowsowskiego 'Połączenia'?

I jeszcze pytanko, jak sprawdzić stan konta bez konieczności wyjmowania karty (na forum znalazłem, że przez hiperterminal, ale ten sposób nie działa)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Konfiguracja GC89 - SimData

Post autor: Jaco »

Proponuję jeszcze wykorzystać program @pogara.Wyłącz PIN jeśli masz to możliwe poprzez normalną komórkę.Ten program sam wyszukuje modemu w systemie i wpisujesz tylko prawidłowy APN i powinno działać.Możesz go zassać z przyklejonego wątku.Naprawdę polecam.Poczytaj co i jak.
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Re: Konfiguracja GC89 - SimData

Post autor: comin »

Kolejny dzień walki i nadal nie mogę ustawić połączenia dial-up bez potrzeby uruchamiania 'Wiraless Manager' :(

Ale nie żebym nic nie zdziałał... Mogę sprawdzać stan konta za pomocą Hyperterminal :D
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Konfiguracja GC89 - SimData

Post autor: Jaco »

Komp widzi modem?Jesli widzi to musi połączyć.Karta loguje sie do sieci.Jeśli sie nie zaloguje to się nie połączysz choćby nie wiem co.Jeśli już próbowałeś przez tego managera to zobacz w połączeniach sieciowych.<font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> zrobił za ciebie połączenie.Z tamtąd spróbuj sie połączyć.Może ten modem jest walnięty.Podłączasz do do lapka czy do PC.A i jeszcze jedno ten modem to od któregoś z operatorów czy może bez simloka.Sprzawdz może ma simloka.W jakiej sieci przedtem pracował.
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Re: Konfiguracja GC89 - SimData

Post autor: comin »

Jaco pisze:Komp widzi modem?Jesli widzi to musi połączyć.
Komp widzi modem znakomicie
Karta loguje sie do sieci
Tak, mogę się połączyć przez stworzone przeze mnie połączenie i mogę przeglądać internet, ale wyłącznie przy uruchomionym 'Wiraless Manager'
Podłączasz do do lapka czy do PC.A
Do Lapka
i jeszcze jedno ten modem to od któregoś z operatorów czy może bez simloka
Modem jest z Plusa, ale ma zdjętego simlocka
Wspomnę, że pin też usunąłem i nadal kiepskawo...
Awatar użytkownika
crow6
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2006-04-26, 22:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konfiguracja GC89 - SimData

Post autor: crow6 »

Jak dla mnie to sa trzy mozliwosci:
1. Podales w polaczeniu zly numer portu (raczej rzadko sie to zdarza) lub zle ustawiles predkosc tegoz portu...
2. Nie wpisales komendy wlaczajacej nadajnik/odbiornik modemu (o ile mnie pamiec nie myli to bylo cos w tym stylu: AT+CFUN=1,1)
3. Nie wpisales komendy ustawiajacej apn.

Jesli chodzi o 2 i 3 to program @pogara lub moj (oba w przyklejonych watkach, a moj programik w dodatku jest domyslnie ustawiony na plusa pod gc79 wiec moze pomoze)...
Gott ist ein Popstar ]:->
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Re: Konfiguracja GC89 - SimData

Post autor: comin »

crow6 pisze:
1. Podales w polaczeniu zly numer portu (raczej rzadko sie to zdarza) lub zle ustawiles predkosc tegoz portu...
2. Nie wpisales komendy wlaczajacej nadajnik/odbiornik modemu (o ile mnie pamiec nie myli to bylo cos w tym stylu: AT+CFUN=1,1)
3. Nie wpisales komendy ustawiajacej apn.
Proszę o wyrozumiałość, ale nie za bardzo rozumiem o co chodzi w pkt 2 i 3...
Na mój rozum to przyczyna może leżeć w punkcie 2, bo rzeczywiście powinien najpierw zostać uruchomiony nadajnik żeby wybrać numer (gdy włączam Wirales Manager to chwile trwa zanim złapie sieć), więc na pewno przed wybraniem numeru musi być wysłana komenda do włączenia nadajnika...
Tylko gdzie ją wpisać?
Jak i gdzie wpisuje się komendę APN?

Ps. Program @pogara nie chce się uruchomić na laptopie (na PC chodzi)
Jak się nazywa programik autorstwa crow6?
Awatar użytkownika
crow6
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2006-04-26, 22:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konfiguracja GC89 - SimData

Post autor: crow6 »

bo rzeczywiście powinien najpierw zostać uruchomiony nadajnik żeby wybrać numer (gdy włączam Wirales Manager to chwile trwa zanim złapie sieć), więc na pewno przed wybraniem numeru musi być wysłana komenda do włączenia nadajnika...
Dobrze kombinujesz ;)
Program @pogara nie chce się uruchomić na laptopie (na PC chodzi)
Prawdopodonie nie masz zainstalowanego .NET (ale na 100% nie jestem pewien...)
Jak się nazywa programik autorstwa crow6
Nie podam linku bezposrednio do stronki bo juz kiedys to zrobilem i mialem problemy wiec powiem tylko, ze jest w tym poscie: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1118
Tylko gdzie ją wpisać?
albo w wyskakujacym terminalu podczas laczenia (trzeba ustawic w opcjach polaczenia aby pokazywalo terminal)
albo w hyperterminalu z Windowsa
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez crow6, łącznie zmieniany 2 razy.
Gott ist ein Popstar ]:->
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: Konfiguracja GC89 - SimData

Post autor: Jojo »

Dokładnie mam ten sam problem dial-up nie działa. Czy na innych GC79 dial-up działa normalnie?

Znalazłem przyczynę a rozwiązaniem jest AT+CFUN=1,1
Gdzie można doczepić to polecenie żeby nie wpisywać go za każdym razem w hiper terminalu?
Elektroniczna rewolucja
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

Re: Konfiguracja GC89 - SimData

Post autor: matinati »

Witam otóż już trochę wymęczyłem się z modemami SE GC79 a teraz obecnie mam GC89 8) . W ogóle nie korzystam z programu wireless manager wszystko mam zrobione przez dialup. Do podania pinu i włączenia radia bez konieczności ciągłego wpisywania wszystkiego w hiperterminalu używam prostego skryptu:

Kod: Zaznacz cały

echo.AT+CFUN=1,1>COM4
ping -n 2 127.0.0.1>NUL
echo.AT+CPIN=XXXX>COM4
XXXX - numer PIN.

Taki skrypt łatwo zrobić wystarczy że skopiujesz te komendy do notatnika i w notatniku zapiszesz to jako np. plik :
pin.bat
potem wystarczy przenieść ten plik bądź skrót do tego pliku do menu autostart w głównym menu START windowsa. Wtedy przy każdym uruchomieniu bądź ponownym zalogowaniu do nowej sesji będzie uruchamiane radio i podawany PIN do modemu. A zapomniałbym w właściwościach modemu w polu dodatkowe ustawienia mam wpisaną komendę

Kod: Zaznacz cały

AT+CGDCONT=1,"IP","www.plusgsm.pl" 
oczywiście to jest ustawienie APN dla plusa natomiast dla ery bądź orange analogicznie należy podać odpowiedni APN. To by było na tyle. :D
SE GC89 + ATK 13,5 dBi = max~30 KB/s
iPlus
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: Konfiguracja GC89 - SimData

Post autor: Jojo »

Należy jeszcze dodać że trzeba zmienić port na którym pracuje modem bo nie zawsze to jest COM4 w moim przypadku jest to COM3.
Właśnie się zastanawiałem jakie polecenie wpisać w tym skrypcie, dzięki matinati. W moim przypadku PIN mam wyłączony.
Elektroniczna rewolucja
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Konfiguracja GC89 - SimData

Post autor: mar_kow »

comin pisze: mogę się połączyć, ale wyłącznie przy uruchomionym 'Wireless Manager'...
Co zrobić żeby łączyć się tylko za pomocą windowsowskiego 'Połączenia'?
...Przede wszystkim przed próbą połączenia przez "windę" trzeba zdeinstalować Managera nie będzie problemu z portem który Manager na sztywno przypisuje do modemu... Reszta powinna pójść gładko (przynajmniej nie miałem problemów podczas konfiguracji GC89 koledze)...
ODPOWIEDZ