Problemy z routerem

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krolyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-02-01, 16:16

Problemy z routerem

Post autor: krolyk »

Mam problem dzieliłem internet Routerem na trzy kompy i było ok.
Router się rozwalił, (ale to inna sprawa), podłącam internet do pojedynczego kompa bezpośrednio modem -> karta sieciowa i nic, internetu nima. Mysle że to cos z DHCP ale nie jestem pewien. Resetowałem modem i też nic internetu niema. Podłączyłem inny router jest www ale niema GG i Email.
Czy muszę reinstalować system na trzech kompach.
Pomocy,
Krolyk
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy z routerem

Post autor: zDaleKi »

Od jakiego dostawcy masz internet, jakie ustawienia maił router jeżeli chodzi o IP, DNS itd?

Czemu twierdzisz że to wina DHCP? Miałeś DHCP na routerze ustawione? Jeżeli tak, to może Twój usługodawca nie ma serwera DHCP i trzeba adresy IP, bramy i DNS wpisać ręcznie. Albo ma DHCP tylko Twoje IP jest przypisane do adresu MAC w routerze i dlatego kompom nie przydziela adresu.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
krolyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-02-01, 16:16

Problemy2

Post autor: krolyk »

Internet z kablówki pobierany dynamicznie. Router rozdzielał sygnał automatycznie. Bez routera niema internetu <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> co robić.
Pozdrawiam
Krolyk
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy2

Post autor: zDaleKi »

krolyk pisze:Internet z kablówki pobierany dynamicznie.
Skoro masz internet z kablówki i adresy są pobierane dynamicznie czyli z DHCP. W takim razie na 99% masz nadawanie IP klientom na podstawie adresu MAC urządzenia. Twój router ma inny MAC a karta z komputera inny (bo tak musi być). Przypomnij sobie czy podawałeś swojemu usługodawcy adres MAC routera, czy może tylko miałeś tam sklonowany adres jakiejś karty sieciowej?
Musisz teraz albo sklonować ten adres na jednym z kompów lub podłączyć ten komp (tą kartę), którego adres MAC masz podany u swojego ISP.

NA 99% masz także filtrowanie adresów MAC, dlatego jak nawet ręcznie wpiszesz swoje IP do kompa, to nie zadziała, bo ma inny adres MAC karty.

Mam nadzieje, że zrozumiałeś.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ