Kłopoty z GC85

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Karol ,Białystok

Kłopoty z GC85

Post autor: Karol ,Białystok »

zakupiłem jakiś czas temu w idei SE GC85 (EDGE). Posiadam standardową antenkę dołączoną w zestawie. Załorzyłem do kompa stacjonarnego przez adapter. Mam najwyżej cztery kreski i niski transfer maksymalnie 40kbps(jak pokazuje Wireless Manager).Czy komp może w jakiś sposób zakłucać pracę modemu.W jaki sposób mogę zwiększyć transfer?
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Kłopoty z GC85

Post autor: krzysztof.wojcik »

po pierwsze sprawdź w biurze obsługi klienta/abonenta czy na swoim obszarze masz EDGE, 40kbps to transfer odpowiedni dla GPRS
Krzycho, tez Bialystok

Re: Kłopoty z GC85

Post autor: Krzycho, tez Bialystok »

GC85+idea,
zasieg gprs wyglada ze jest... ale to tak tylko na pozor, pchalem do swojego kompa stacjonarnego, max. 46.1kbps, wiec wsadzalem do paru notebookow, to lepiej wcale nie bylo, a ze nie bylo dolaczonej anteny to jeszcze problemy z zasiegiem byly. niby mieszkam dosc blisko centrum, ale to nic nie pomaga, zasieg mam 4-5 kreski, do notebooka wsadzalem praktycznie w centrum miasta. idea wystosowala pismo po reklamacjach, ze to problem z modemem, ale w punkcie idei(teraz orange) nie chca mi sprawdzic, a jak reklamacja to modem zabieraja na 2 tygodnie, za ktory jest zaznaczone w umowie ze zaplacilem i bez umowy nie chca wziasc nawet modemu do reklamacji... czysta parodia
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Kłopoty z GC85

Post autor: Szadzik »

Krzycho, tez Bialystok pisze:GC85+idea,
zasieg gprs wyglada ze jest... ale to tak tylko na pozor, pchalem do swojego kompa stacjonarnego, max. 46.1kbps, wiec wsadzalem do paru notebookow, to lepiej wcale nie bylo, a ze nie bylo dolaczonej anteny to jeszcze problemy z zasiegiem byly. niby mieszkam dosc blisko centrum, ale to nic nie pomaga, zasieg mam 4-5 kreski, do notebooka wsadzalem praktycznie w centrum miasta. idea wystosowala pismo po reklamacjach, ze to problem z modemem, ale w punkcie idei(teraz orange) nie chca mi sprawdzic, a jak reklamacja to modem zabieraja na 2 tygodnie, za ktory jest zaznaczone w umowie ze zaplacilem i bez umowy nie chca wziasc nawet modemu do reklamacji... czysta parodia
A w Wireless Managerze pokazuje Ci że masz zasięg EDGE? Jeśli nie to zainstaluj najnowsze oprogramowanie do GC85 (link jest tu gdzieś na forum) i wtedy w WM bedziesz miał napisane, czy jedziesz na GPRS czy na EDGE.
Back to the Future ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kłopoty z GC85

Post autor: zDaleKi »

Szadzik pisze:Jeśli nie to zainstaluj najnowsze oprogramowanie do GC85 (link jest tu gdzieś na forum) i wtedy w WM bedziesz miał napisane, czy jedziesz na GPRS czy na EDGE.
tutaj jest ten menager
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
krzycho

Re: Kłopoty z GC85

Post autor: krzycho »

oprogramowanie mam najnowsze(pokazuje bez laski edge jak jest na automatycznym zakresie)... update firmware orygianly SE tez najnowszy, zasieg egde na poziomie 27(5 kresek w wilrless manager), teraz przelaczylem sie na 1800 to przynajmniej jak sciaga to transfer sukcesywnie rosnie a nie spada... ale przy 1800 to skacze miedzy gprs a edge, ale przynajmniej spokojnie uzyskuje 46.1kbps
Karol ,Białystok

gc85

Post autor: Karol ,Białystok »

mam aktualizację WM i program odblokujący odpowiednie porty co podobno przyśpiesza pracę modemu,wyświetliło mi że mam edge,mimo to transfer jest nadal niski
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: gc85

Post autor: Szadzik »

Karol ,Białystok pisze:mam aktualizację WM i program odblokujący odpowiednie porty co podobno przyśpiesza pracę modemu,wyświetliło mi że mam edge,mimo to transfer jest nadal niski
Jaką kartę SIM masz włożoną do modemu? Jeśli licencjaGPRS/ EDGE to kiedy kupiłeś?
Może masz licencję GPRS i zaczęli Ci transfer ciąć!?
Back to the Future ;)
Tadeusz2

Re: Kłopoty z GC85

Post autor: Tadeusz2 »

Słuchajcie, czytam i czytam - ciągle ktos pisze o mozliwości wyboru 900 czy 1800 MHz. Przyznam, że szukałem w swoim WirelessManagerze takiej opcji - no i nie mogę znaleźć. Mam najnowsze (a może nie?) oprogramowanie - jest to: wersja programu 3.3.1.1518, wersja sterownika 3.0.0.1510 oraz wersja modemu gc85 R4D9. Napis informujący o zasięgu EDGE mam - po tym jak to najnowsze oporogramowanie zainstalowałem i wgrałem nowy firmware, ale opcji wyboru GSM900/1800 jako żywo nie umiem znaleźć. Możecie mnie jakos naprowadzić...?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Kłopoty z GC85

Post autor: Szadzik »

Tadeusz2 pisze:Słuchajcie, czytam i czytam - ciągle ktos pisze o mozliwości wyboru 900 czy 1800 MHz. Przyznam, że szukałem w swoim WirelessManagerze takiej opcji - no i nie mogę znaleźć. Mam najnowsze (a może nie?) oprogramowanie - jest to: wersja programu 3.3.1.1518, wersja sterownika 3.0.0.1510 oraz wersja modemu gc85 R4D9. Napis informujący o zasięgu EDGE mam - po tym jak to najnowsze oporogramowanie zainstalowałem i wgrałem nowy firmware, ale opcji wyboru GSM900/1800 jako żywo nie umiem znaleźć. Możecie mnie jakos naprowadzić...?

Kliknij drugą ikonkę od lewej na pasku z dużymi ikonkami i tam jest pozycja 'pasmo' czy jakoś tak. Nie szukaj tego w ustawieniach z menu 'file'.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ