Pomoc dla zielonego.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kwiatek666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-04-27, 11:37

Pomoc dla zielonego.

Post autor: kwiatek666 »

Witam.
Mieszkam w miejscowości Rdutów 5 , 99-350 Ostrowy powiat kutnowski, woj łódzkie.
DO tej pory korzystałem z internetu LTE lokalnego dostawcy, ale strasznie się skiepścił.
Kończy mi się umowa w plusie na telefony (3 sztuki) mam działalność.
Proszę o pomoc w wyborze oferty i operatora (wiem że musze coś testować ale oprócz plusa nie mam na razie innych kart). Proszę o pomoc od czego zacząć. Sprawdzałem te BTSy na stronie BTSearch ale nie bardzo ogarniam tematykę Internetu LTE i tych wszystkich prędkości.
Posiadam ruter hauwei b818 który nigdy nie był odpalany (odziedziczyłem po koledze i leży w szafce).
Dziękuje z góry za wyrozumiałość i okazaną pomoc.
Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: matek451 »

Wyboru nie masz wielkiego, Plus już znasz więc porównaj z Play. Orange i T-mobile oczywiście sobie mozesz darować.
kwiatek666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-04-27, 11:37

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: kwiatek666 »

Czyli Orange nie da rady w mojej lokalizacji? Szkoda bo tam mam najlepszą ofertę bo aż 999GB limitu.
powiedz mi czy jak kupie zwykłą kartę od Play to mogę wsadzić ją do tego rutera co mam i potestować jak bedzie działał net?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: wojteks »

Zwykłą ale internetową lub musisz pamiętać żeby nie włączył się roaming krajowy (ręczne wybrać własną sieć Play).
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: matek451 »

Tak, ale się trochę spóźniłeś 100GB za darmo do 29.04, kup jakąś internetową. Orange tam to syf sprawdź sam, w Ostrowach NetWorks ma golca z LTE800 na 10MHz, Plus ma tam LTE1800+900 na 25MHz. PLAY ma stacje z LTE2100+1800+800 w BZÓWKACH i Chruścinku i na kazdym 35MHz do dyspozycji
kwiatek666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-04-27, 11:37

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: kwiatek666 »

Ok dziękuję za pomoc, kupie jakąś kartę z PLAY i potestuje zobaczymy co wyjdzie
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: matek451 »

Testy na zewnątrz, karta w telefonie z NetMonster i screeny z aplikacji i speedtesty. A jak masz B818 to na nim też za oknem i wymuszasz po kolei pasma LTE2100/1800/800 i screeny z HManagera, HuaCTRL czy LTE H-monitor i speedtesty. Oczywiście sprawdź też Orange w taki sam sposób bo może nie mam racji.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: piotrzet »

Zrób również testy Orange/ T-Mobile. Dane które są na BTSearch są nieaktualne bo z 2018 roku. W tym czasie mogło zostać odpalone coś więcej.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: matek451 »

Jak @piotrzet napisał to T-mobile na bank szybko dołozy LTE1800 do tego golca.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: piotrzet »

Najpierw to zacznijmy od tego, że nawet nie wiesz czy już go tam od miesięcy nie ma. Ale jak zwykle twój profesjonalizm widać. Nie testuj bo po co. Przecież dane z bts są aktualne i na pewno nic więcej tam nie ma. Już w Radomiu się skompromitowałeś odradzałeś testy N, a wypad najlepiej spośród wszystkich.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: matek451 »

A ten wkoło o tym Radomiu pożyteczny i.... to jest rejon który znam na wylot mam tam kupę rodziny i od lat wiem ze NW tam nic nie robi, większość stacji to nędza 800/900MHz, a między Łęczycą a Krosniewicami wzdłuż DK91 nie ma żadnej stacji NW. Na wsi gdzie mam posiadłość w odległości 2km od DK91 nie ma nawet zasięgu wewnątrz. Ten rejon to jeden wielki syf, kiła i mogiła w wykonaniu NW, liczą się fakty a nie pobozne zyczenia miłośnika rózowego operatora z Kielc.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: piotrzet »

Tak widać jaki N słaby w tej okolicy, ze wygrał z innymi. Naprawdę nie kompromituj się po raz kolejny, bo z każdym razem robisz to co raz bardziej. Co kogo obchodzi gdzie twoje rodzina mieszka. Użytkownik podał konkretną lokalizację w niej zrobił testy i wyszło, że N najlepszy. Pomimo tego odradzałeś. Bo N to nic tam nie robi. Widać robi więcej niż konkurencja skoro wyniki lepsze.
Miłośnikiem to ty jesteś ale fioletowego gluta i każdemu wciskasz ten syf chociaż nie zawsze wypada najlepiej.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: matek451 »

A gdzie ty ..o widzisz jakieś testy wykonane przez autora tego tematu? Ja mu nic nie wciskam, Plusa z Ostrów już zna bo korzysta, PLay ma w okolicy 2 stacje bazowe, są dalej ale mają większą pojemność więc logiczne jest przetestowanie tego operatora. W przypadku NW jest ubogo do bólu więc niech testuje i sam się przekona. A od mojej rodziny ...u ci wara.
Za Play przemawia fakt ze kolega ma B818 więc póki co pre-paid wystarczy aby korzystać za niewielka kasę i dokładnie sprawdzić, Orange 999GB z lejkiem technicznym o ile w ogóle osiagnie tam 10Mb/s
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: piotrzet »

Ja w przeciwieństwie do ciebie czekam na testy a nie oceniam po starych danych BTSearch. Kolejny raz odradzasz testy jakiejś sieci, bo ci się tak podoba, a i dlatego, że nie jest to Play. Także lepiej skończ się kompromitować i poczekamy aż umieści dokładne testy również innych.
kwiatek666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-04-27, 11:37

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: kwiatek666 »

Koledzy nie kłóćmy się. Z tego powodu że pracuje 7 dni w tygodniu od 6 do 20 ciężko mam z czasem na testy. Ale postaram się coś posprawdzać w ten weekend dłuższy. A ile wynosi ten lejek w tym Orange 999GB? Nie ukrywam ze 2 dzieci na zdalnym a żona na zdalnej pracy i te Gb lecą dość szybko jak podliczy się wszystkie te netflixy i YT (no i TV mam z sharingu to też trochę internetu zżera) , także limit jakiś konkretny by się przydał.
Nie oczekuje też , że w mojej okolicy bezie od razu ze 100 Mb/s. Szukam czegoś stabilnego co by miało zawsze minimum te 20 tyle by mi wystarczyło raczej.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: matek451 »

A co to ma za znaczenie? Nikt za ciebie testów nie zrobi , skoro masz takie parcie na Orange to zacznij od niego. Pobierzesz 15-20GB w Orange to dostaniesz lejek do 10Mb/s do końca dnia. Ja nie mam abonamentu i w Play /Virgin/Vikings korzystam do bólu.
kwiatek666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-04-27, 11:37

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: kwiatek666 »

To ile za to płacisz bo słyszałem ze w playu 15 Gb kosztuje bodajże 10 złotych? kolega tak płaci na telefonie jak wykorzysta limit. Ja mam parcie jedynie na to żeby nie mieć 100 GB limitu bo tyle to chyba mi na tydzień nie starczy przy tym nauczaniu zdalnym i pracy i całych telewizjach internetowych i netflixach. Do tej pory nie miałem limitu w moim obecnym Internecie LTE żadnego i żadnych lejków, ale przez słaby zasięg mało kiedy miałem 10 Mb/s niestety.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: matek451 »

W Play/Virgin na pre-paidach od 10m-cy 100GB jest za darmo a jedyny koszt to zakup startera 3-5 zł, ilość kart dowolna, jak potrzebowałem to odpalałem 10 szt i 1TB za 30-50 zł, promocja Virgin do końca maja. Ale w zapasie już 500GB na Vikings, bo pakiet 250GB za 30 zł kumuluje się. W Play u mnie mam "stałe" łacze 300-350Mb/s niezależnie od pory dnia. Oczywiście do tego posiadam kartę PiNK z taryfą Ink50 i uslugą NbL i w godzinach 0-9 pobieram ile chcę, czasami 2-3TB danych , koszt 8 zł/m-c. Nie mam potrzeby korzystania z drogich abonamentów, brak umowy jest bezcenny.
kwiatek666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-04-27, 11:37

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: kwiatek666 »

aha, rozumie, no ale ja nie mam czasu się niestety tak bawić, wolę zapłacić więcej ale bez wymiany kart bo po prostu nie ma mnie w domu a dzieci tego nie zrobią za mnie. Żona to ledwo umie telewizor przyciszyć. Nie pobieram nic w nocy. Wole mieć umowę i zero jakichkolwiek problemów. Miałem tak teraz przez 6 lat, ale niestety 6 lat temu 10Mb/s wystarczało teraz nie wystarcza. 300 Mb/s to raczej u mnie na wsi mogę sobie pomarzyć. Jakbym miał 30 chociaż to już byłbym w 7 niebie. Więcej mi do szczęścia nie potrzeba. Dlatego nie potrzebuje szybkiego Internetu, chce jedynie stabilne łącze z dość dużym limitem. Koszty nie są aż tak ważne. Oczywiście jak mam 999Gb za 65 złotych a 300 Gb za 100 złotych to też to raczej nie jest sprawiedliwe i fajne ze strony niektórych operatorów.
Co do lejka w Orange to jest to jakoś gdzieś określone, podane, gdzie o tym można przeczytać bo nigdzie nie znalazłem takiej informacji, a chciałbym wiedzieć co to za lejek i co i jak?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: wojteks »

kwiatek666 pisze: tego powodu że pracuje 7 dni w tygodniu od 6 do 20 ciężko mam z czasem na test
No ale niewolnictwo jakby już dawno się skończyło. To prosta droga żeby się wykończyć.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: matek451 »

Teraz majówka więc chyba sobie odpocznie i idealny moment aby kupić starter Orange i przetestować na telefonie, innej opcji nie ma. Musisa sam się przekonać jak działa ten operator z komina na cukrowni, bo operatora to widać że już wybrałeś. No i zdecyduj się bo piszesz ze nie potrzebujesz szybkiego internetu , 30Mb/s ze stacji only LTE800 na 10MHz to jest wymagajacy rezultat, ludzie cieszą się jak mają z takiej stacji 5-10Mb/s. Normalna stacja NW jest na kominie SM w Krośniewicach i w Witoldowie.
kwiatek666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-04-27, 11:37

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: kwiatek666 »

Nie wybrałem jeszcze żadnego operatora i potestuje playa i orange na początku. Ciekawiło mnie jedynie co to znaczy "lejek w 999GB Orange" bo coś o nim pisałeś i myślałem ze znasz jakieś konkrety jak to działa , kiedy go wprowadzają itd. Bo jak nie będę mógł tam korzystać z tych 999 GB bez limitu to po ch mi taki internet... Równie dobrze mogę nadal płacić MPC i mieć dalej Internet bez limitu ze słabym zasięgiem - na jedno wyjdzie.
Niestety Krośniewice i Witoldów dość daleko i po drodze górki i lasy.

Wojteks wiem kolego, no ale jak się prowadzi swoją działalność to trzeba zapier.... bo ZUS i US nie śpi :)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: piotrzet »

Jak nie chcesz lejków technicznych to w T-Mobile masz ofertę bez limitu i bez lejków. Wybierasz tylko prędkość maksymalną
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: matek451 »

No pewnie, wybierze sobie do 200Mb/s albo i nawet bez limitu prędkości a co wolno mu, kto by tam patrzył na możliwości sieci NW u niego. No i kwestia ze telefony z Plusa też by trzeba przenieść do Niemca i pozostaje pytanie czy ma taka możliwość juz teraz i czy w ogóle chce. Ale niech testuje i T-mobile bo w tej sieci ruch internetowy około 50% mniejszy od konkurencji więc może mu się zapali to wymarzone 30Mb/s szczególnie wieczorami gdy wszyscy siedza w internecie. Lejki sa na podstawie RŚUT, operator moze ograniczyć prędkość gdy stwierdzi ze nadmiernie korzystasz z internetu, w przypadku Orange 15-20GB wykorzystane jednorazowo jest tak odbierane przez operatora, szczególnie gdy korzysta się z bieda stacji NW, nadmiernie ja obciążasz więc cię przycinają.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: onken »

Magenty czasami tak właśnie ogranicza ( w godzinach szczytu ) na podstawie RŚUT - sprawdzone :)

Ale dobrze że naprawdę rzadko.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: Hermogenes »

Ile ten ZUS teraz wynosi jak ja prowadziłem firmę to jeden dzień działalności pokrywał składki. Inna sprawa to nie miałem czasu na te nefliksy i inne TV. Albo pracujesz, albo na faceboku plotek słuchasz, no niezły hejt ale taka jest rzeczywistość. Pozdrawiam Hermogenes
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: piotrzet »

matek451
Ja nie jestem tobą, że mówię co ma wybrać bez konkretnych testów. Zrobi testy zobaczymy co mu wyjdzie. Napisałem o tej ofercie, ze ma taką również możliwość, a ty jak zwykle nie czytasz ze zrozumieniem a się rzucasz. standard.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: matek451 »

@onken niemożliwe, dla jednego będzie to nie do przełknięcia. @Hermogenes on i tak nie ma czasu ale żona, dzieci zapewne płaczą jak im muli te kilka Mb/s co ma teraz więc ma chłop problem na głowie, wielu z nas to przerabia. Głowa rodziny więc ma to zmienić, zrobi testy to zobaczy co i jak ale ogólnie lokalizacja nie jest łatwa więc trzeba pokombinować, operator, oferta to jedno, router i antena zewnetrzna to drugie ale wszystko po testach. Najważniejsze to aby nie pominął niemieckiego operatora bo coś czuję że u niego z nim to będzie bomba i radość jednego z użytkowników a jak jeszcze Play okaże się nędzny to radości nie będzie końca. Autor ma telefony z Plusa to nieśmiało zapytam a jak działa ten operator u niego, test tak jak pozostałych na zewnątrz. Bo jak też kiepsko to kolega z Kielc znowu będzie szczęśliwy.
kwiatek666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-04-27, 11:37

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: kwiatek666 »

No niestety PLUS działa u mnie słabo, a nawet bardzo słabo. W domu praktycznie nie da się rozmawiać przez tel a jeśli chodzi o internet to z komina w Ostrowach mam tylko EDGE 900 , czasem łapie mi LTE 1800 ale nawet wtedy nie mam więcej jak 5 Mb/s a w godzinach wieczornych to ledwo 1. Abonament z Plusa na telefony też mi sie kończy mniej więcej za 3 miechy. Mam już karty z Orange i Play ale dawno nie kupowałem i zapomniałem ze trzeba je zarejestrować jeszcze.. jutro znajdę jakąś żabkę czy pocztę. Ruter mam jakiś moze bedzie dobry - Huawei 4G Router 3 Prime B818, tylko nie wiem czy można do niego antenę zewnętrzną podłączyć, sprawdzę jak go znajdę bo zona oczywiście w szale sprzątania schowała go dokładnie. Niemiecki operator to który (moze głupie pytanie ale nie wiem)

@Hermogenes - ZUS teraz to jedyne 1457,49 złotych.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Pomoc dla zielonego.

Post autor: piotrzet »

Sprawdź B818 bez anten. Zobaczymy co da się wyciągnąć bez anten. Dobrze byłoby gdybyś robił testy również na zewnątrz. matek jak zwykle oderwany od rzeczywistości. To, że Plus ma najwięcej nie znaczy, że działa najlepiej ale testy N! oczywiście odradzone na podstawie starych danych btsearch ;) Standard.
ODPOWIEDZ