Internet bezprzewodowy a sieć osiedlowa

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kobra
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-02-19, 22:00

Internet bezprzewodowy a sieć osiedlowa

Post autor: Kobra »

Witam, nie za bardzo się znam na tym a mam pytanie bo aktualnie mam sytuację, że jestem w sieci osiedlowej i mam połączone dwa kompy przy tym, że internet mam na drugim tylko wtedy kiedy mam odpalony ten pierwszy. Zamierzam kupić laptopa i chciałbym stworzyć poprzez router internet bezprzewodowy, ale mam problem bo żeby mieć internet w tym drugim kompie musiałem przełożyć kartę sieciową z tego pierwszego, ponieważ w tej sieci jest tak, że internet jest przypisany jakby do karty sieciowej. I teraz nie wiem czy jak kupię router czy to będzie działać. Jeśli tak to jaki router polecacie. Zaznaczam, że chodzi o mieszkanie w bloku.

Będę wdzięczny za wszelkie informację na ten temat, przeglądałem już tutaj różne podobne tematy ale nie znalazłem takiego który by wyjaśnił taką sytuację.

Interesują mnie również informację na temat laptopów jakie polecacie, ja osobiście używał będę praktycznie wyłącznie do internetu, programów biurowych oraz komunikatorów. Ja wynalazłem Maxdatę Eco4000IW, co o niej myślicie (laptop w cenie do 2800zł).

Mam jeszcze pytanie o internet bezprzewodowy którego będę używał sporadycznie kiedy nie będę w domu, jaki polecacie najlepiej, osobiście mi się wydaję, że simdata jest najlepszym rozwiązaniem, co o tym sądzicie? Jeśli simdata to jaki modemy polecacie oraz ile to mnie będzie kosztować?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Pozdrawiam
Kobra
Awatar użytkownika
kszysek
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2006-07-19, 08:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Internet bezprzewodowy a sieć osiedlowa

Post autor: kszysek »

Router kup jakikolwiek, byle był miał WiFi, do użytku domowego się nada (edimax, planet etc.)
Będzie działać tylko będzie trzeba wklepać do routera MAC adres karty, bo to właśnie do niego jest przypisany adres IP jaki jest Ci narzucany z serwera DHCP

Laptopa Maxdata sobie daruj, tak jak inne kompletnie nie znanych marke, kup HPka, FS, IBM, Toshibe ewentualnie ASUSa

SimData to rzeczywiście rozwiązanie najlepsze

Dobry model kupisz juz od >700 (HSPDA, UMTS, EDGE, GPRS)

Jeśli nie wiesz o co chodzi z MAC adresem, serwerem DHCP etc. to lepiej sobie daruj. poproś kogoś na pewno jest na forum ktoś z Twojej okolicy za piwo pomoże ;)
<| Blackberry Bold 9700 - Orange |Ipad2-3G Orange | Dell N4020 + Huawei e3131 - Orange | Hp Mini 311 | Hp t5630w Thin Client + Wimax |> To tyle :)
http://speedtest.net/result/1917097660.png
6182

Re: Internet bezprzewodowy a sieć osiedlowa

Post autor: 6182 »

Kobra pisze:Mam jeszcze pytanie o internet bezprzewodowy którego będę używał sporadycznie kiedy nie będę w domu, jaki polecacie najlepiej, osobiście mi się wydaję, że simdata jest najlepszym rozwiązaniem, co o tym sądzicie? Jeśli simdata to jaki modemy polecacie oraz ile to mnie będzie kosztować?
Jeśli z internetu komórkowego będziesz korzystać sporadycznie,jako modemu używaj telefonu-wystarczy dowolny z GPRS+bluetooth/irda/kabelek do laptopa (osobiście polecam pierwsze rozwiązanie ze względu na możliwość postawienia telefonu w dowolnym miejscu o najlepszym zasięgu) :)
ODPOWIEDZ