D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kozak13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-11-19, 13:36
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: kozak13 »

Witajcie, zwraca się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu. Mianiowicie...
Internet Plusa router D Link dwr 960
od 3 dni mryga czerwona dioda sygnału.
Wszelkie resety restarty i aktualizacje nie przynoszą efektu.
Co ciekawe to już drugi router 960 z którym mam ten sam problem. Pierwszy świrował tak trzykrotnie po czym wymieniłem go na nowy gdyż już nie dało się nic zrobić. Kupiłem drugi używany lecz niemal nowy. Działał spoko ponad miesiąc po czym znowu pojawił się problem sygnału. Wszelkie próby resetów itp nie dają skutku.
Infolinia informuje że faktycznie w czwartek był problem na nadajniku ale Pani widzi że karta ma połączenie, natomiast nie ma nadal internetu.
Co ciekawe po telefonie na infolinie dioda na chwile zaświeciła się na zielono po czym znów czerwony.
Chyba już myślę nad wyrost ale wszystkie problemy pojawiły się już po terminie trwania trwania umowy tj po 2 latach.
Wcześniej przez cały okres trwania umowy nie działo się nic zupełnie.
Co począć. Przecież nie wywale po miesiącu korzystania routera za kilka stów żeby szukać kolejnego nie próbując jakoś to naprawić.
Czy spróbujecie coś poradzić?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26173
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: wojteks »

1. Zabrać router w miejsce z dobrym sygnałem, sprawdzić czy się łączy.
2. Zmienić kartę sim, sprawdzić czy się łączy (innego operatora /jezeli nie ma simlocka/ gdzie na pewno jest zasięg)

3. Jeżeli nie będzie połączenia wyrzucić router do elektrośmieci.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19230
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: matek451 »

DWR-960 /966 to od poczatku był elektrośmieć, padło już z 90% sprzętu który sprzedawał Plus, jego wartość jest zerowa. Nikt kto ma minimum wiedzy o sprzęcie do LTE go nie kupi, miałeś jeden więc wiedziałeś ze to szmelc więc po co kupowałeś kolejny za kilka stóe ? Do Plusa i tej jego "mega" sieci LTE wystarczy często router bez agregacji pasm LTE a wypasem jest B525 jak masz na BTS-ie FDD LTE2600, korzystasz z agregacji B7+B3?
Czeka cię kolejny zakup routera.B525 te z Plusa, Play kupisz za 150-200 zł.
Mike87
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2021-05-30, 08:36

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: Mike87 »

Nie można czasem na niego wgrać openwrt?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26173
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: wojteks »

A niby co to ma dać, to zdaje się elektrośmieć.
Nie pomagam na PW!
kozak13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-11-19, 13:36
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: kozak13 »

Sprzęt poprzedni był od Plusa, ten teraz jest komercyjny.
Zmiana miejsca nie zmienia stanu, karta przełożona do telefonu łączy się poprawnie z internetem.
Co więc może powodować ów problem. Uszkodzony slot sim? Oprogramowanie? Czy pozostałość routera?
Sprzęt działał i nagle psiskus.
Naprawdę nic z tym nie zrobię?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26173
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: wojteks »

kozak13 pisze:Sprzęt działał i nagle psiskus.
Naprawdę nic z tym nie zrobię?
Hmm, żarówka świeciła i nagle przestała, dziwne, nie możliwe .....
Nie pomagam na PW!
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1813
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: Mig25 »

wojteks pisze:A niby co to ma dać, to zdaje się elektrośmieć.
Nie wiadomo , pod openwrt można więcej dowiedzieć się co modemowi dolega , a być może wystarczy wysłać do modemu komendę do ustawień fabrycznych , i ruszy. No ale to dla dłubaczy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19230
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: matek451 »

Kolega nie czyta co się do niego pisze tylko jak mantrę powtarza to samo a z tym routerem i openwrt to walczą ze 2 lata, niestety ale jego ocena jest jednoznaczna, to po prostu szajs.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4022
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: radius »

Mike87 pisze:Nie można czasem na niego wgrać openwrt?
Można: https://openrouter.info/forum/viewtopic.php?f=19&t=4497
Podejrzewam, że gdybyś miał log może by tam Ci coś więcej napisali.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Mike87
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2021-05-30, 08:36

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: Mike87 »

radius pisze:
Mike87 pisze:Nie można czasem na niego wgrać openwrt?
Można: https://openrouter.info/forum/viewtopic.php?f=19&t=4497
Podejrzewam, że gdybyś miał log może by tam Ci coś więcej napisali.
Ja używałem dlink 921 z openwrt, był o niebo lepszy od oryginalnego softu z którym były tylko problemy i ograczenia. Na B535 niestety nie ma alternatyw i trzeba się męczyć na oryginalnym oprogramowaniu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19230
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: matek451 »

To nie tylko kwestia FW, ten router to sprzętowo jedna wielka tragedia, opinie na stronie Obsyego/Cezarego są jednoznaczne.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1813
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: Mig25 »

Router jest jaki jest ,ale koledze chyba nie o takie rady chodziło... To padaka ,to elektrozłom ,itd.
Wyobraźcie sobie ,że psuje się wam jakaś drobnostka w samochodzie np Mitshubishi ,a tam na forum zamiast otrzymać fachowa poradę jak naprawić ,to teksty w stylu ten samochód to szrot ,zabytek i nadaje się tylko na zlom... Nawet nie wiadomo ,czy kolega kupił drugi za grube pieniądze(za które można było wybrać coś lepszego),czy też za bezcenne i chce go ożywić, bo może mu taki akurat wystarcza.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26173
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: wojteks »

Na alledrgo 600pln za podobno nowy. Skoro kupił nowy to reklamacja, jak kupił bez gwarancji to elektrośmieci i tu za bardzo nie ma miejsca na doktoryzowanie się.

Z samochodem to słabe porównanie bo tam jedna mała część 600 potrafi kosztować, czasami naprawa nie jest opłacalna i na złom samochód się nadaje.
Nie pomagam na PW!
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1813
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: Mig25 »

To z czym mam porównać , z żoną ? Kiedyś była młoda i piękna , a teraz nie , to na śmietnik :)

Kolega wyraźnie napisał, że wolałby go naprawić :)
Więc jedyna droga aby go naprawić , to doktoryzowanie się z openwrt i komendami AT.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19230
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: matek451 »

Ale nikt mu nie odmawia prób z alternatywnym softem , ma linka to niech pyta, próbuje . Ale tak jak pisałem 90% tych routerów z dystrybucji Plusa ju wyzionęło ducha, to bardzo nieudany sprzęt, a w ofercie operatora podobnie jak DWR-966 był krótko. Alternatywny sprzęt Huawei czy ZTE jest a 150-200 zł więc pytanie czy warto w ogóle się trudzić.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26173
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: wojteks »

Mig25 pisze:Więc jedyna droga aby go naprawić , to doktoryzowanie się z openwrt i komendami AT.
No to niech się bawi, zabawa jest za darmo.
Nie pomagam na PW!
kozak13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-11-19, 13:36
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: kozak13 »

Bardzo dziękuję koledzy za ożywioną i konstruktywną dyskusję. Cieszę się że na tym forum można znaleźć sporo pomocnych sugestii.
Macie racje router kupiony za 300 zł od znajomego który po pół roku używki w biurze zmienił dostawcę netu i zwolnił sprzęt.
Cóż widocznie i ten jak poprzedni który miałem od Plusa wyzionął ducha.
Choć tamten próbowałem odesłać do autoryzowanego serwisu i za pierwszym razem coś poradzili.
Z tym softem open wrt spróbuję bo i tak nic do stracenia ale chyba niewiele wskuram z uwagi na brak umiejętności i trochę czasu, przyznaję się bez bicia.

Zdaję się na waszą wiedze. Oceniacie ten sprzęt kiepsko więc nie będę chyba już odsyłał do serwisu bo szkoda kasy na wysyłki.

Co proponujecie więc z LTE na sim do domku z piętrem, żeby działało Wifi przyzwoicie. Nie ukrywam że na DWR 960 wifi miało bardzo dobry zasię bo i poza domem jakieś 50m na końcu działki.
Co więc równie dobrego acz wytrzymalszego?
kozak13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-11-19, 13:36
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: kozak13 »

A co powiecie na router ZTE MF 286?
Polecany przez technika z sieci dla mojej lokalizacji...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19230
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: matek451 »

Technik z Plusa ma taki sam niski poziom wiedzy jak internet Plusa, po pierwsze to najpierw podaje się lokalizację, pokazuje testy Plusa i na tej podstawie dobiera sprzęt. MF286n występuje w kilku wersjach ale skąd on o tym ma wiedzieć, u tego operatora sprzęt jest słabiutki i mega drogi ale do LTE Plusa pewnie i tak wystarcza. Kluczowy jest pomiar parametrów sygnału na LTE2600/1800 wewnatrz i dane dotyczace eNB z którym się łaczysz, MF286r bo taki jest w ofercie Plusa ma agregację tych pasm ale dziwnie skonfigurowane złacza antenowe i jesli wymagana jest antena zew. na 1800-2600MHz to się nie nadaje.
kozak13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-11-19, 13:36
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: kozak13 »

Spoko
Wrzuce network cel info i po południu zgram screeny do oglądnięcia parametrów.
Chyba że jakaś inna apka będzie lepsza.

Technik patrzył na lokalizację i na częstotliwości i na tej podstawie sugerował ten zte
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19230
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: matek451 »

Network Cell Info to syf, korzysta się z NetMonster, a co miał sugerować jak w PLUSIE wybór jest żaden bo jeszcze tylko B535 ale ten kosztuje u nich 1,5 raza więcej niż u konkurencji. Do LTE PLUSA nie potrzeba nic więcej, do B7+B3 wystarczy nawet używany B525.
kozak13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-11-19, 13:36
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: kozak13 »

Wrzucam screeny z Net Monstera.
Proszę o opinie i poradę odnośnie sprzętu
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19230
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: matek451 »

Przecież już dostałeś informację B535/B525 , ale twoim problemem są słabe parametry sygnału na LTE1800 i tragiczne na LTE2600, od zawsze powinieneś korzystać z anteny zewnętrznej. A ten ...a z Plusa polecał ci router który z anteną zew. pracuje w SISO 1X1 , bo ma skopaną konfigurację gniazd anten zewnętrznych. Jaki masz teraz DL/UL na telefonie z tymi parametrami sygnału w agregacji LTE1800+2600 i dlaczego wybrałeś tam Plusa?
Ten operator wisi na maszcie NetWorks w Korytnicy, Orange i T-mobile mają tam agregację LTE2600+2100+1800+800 i to u nich stacja węzłowa na światłowodzie.
kozak13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-11-19, 13:36
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: D link dwr 960 znowu mryga signal stregth

Post autor: kozak13 »

Dl 23
UL 8
Robione na speed test

Plusa wybrałem bo byłem od dawna w sieci a co do netu to nigdy tego nie rozkmniniałem. Zawsze jakoś było.
W końcu zastanwiam się nad tym wyborem bo mogę zmienić operatora.

Zmierzone teraz na zewnątrz w linii prostej od nadajnika w kortynicy
DL 35
UL 6
Poniżej dodatkowe pomiary wewnątrz i na zewnątrz na 1800 + 2600
W tej chwili płacę 25 zł za net więc troche szkoda przechodzić na orange czy t mobile i płacić ok 70 zł.
Może ten B535 + antena załatwią na ten czas sprawę. Nie wymagam jakichś mega prędkości acz chciałbym osiągnąć możliwie najwięcej ile mogę z tego?
Czy jedna polecasz zmienić na orange / t mobile i dać nowy router?
ODPOWIEDZ