dostęp z wan do huawei b535

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
goldi_wro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-07-06, 09:37

dostęp z wan do huawei b535

Post autor: goldi_wro »

Cześć
od niedawna mam huawei b535 z karta plus. używam go na działce dla dostępu do kamer. Chciałbym mieć do niego dostęp z zewnątrz, ustawiłem ddns no-ip z którym router się połączył, ale nie mogę się do niego wbić przez ten adres. Próbowałem w ustawieniach wszystkich opcji, także tej z wyłączeniem zapory, ale coś nadal blokuje dostęp. Wiecie co powinienem ustawić ?

EDIT:
Próbowałem też z podłączonym internetem przez port WAN
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6552
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: dostęp z wan do huawei b535

Post autor: onken »

A publiczny IP masz wykupiony ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
goldi_wro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-07-06, 09:37

Re: dostęp z wan do huawei b535

Post autor: goldi_wro »

nie bardzo wiem jak działa ddns ,ale wydawało mi się że router powinien być dostepny pod adresem który dostałem z no-ip nawet bez publicznego IP na routerze.
Status połączenia na routerze mówi że się połączył z no-ip
goldi_wro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-07-06, 09:37

Re: dostęp z wan do huawei b535

Post autor: goldi_wro »

ok, chyba jednak tak to nie zadziała.

a wiecie może jak się wbić do routera po VPN ? wpiąłem się nim do mojej domowej sieci, ale ruch działa tylko z routera do mojej domowej sieci, na odwrót juz nie. będąc podłączony do routera mogę przeglądać moją siec domową, ale chciałbym raczej w drugą stronę mieć dostęp.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26173
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: dostęp z wan do huawei b535

Post autor: wojteks »

goldi_wro pisze:nie bardzo wiem jak działa ddns ,ale wydawało mi się że router powinien być dostepny pod adresem który dostałem z no-ip nawet bez publicznego IP na routerze.
Status połączenia na routerze mówi że się połączył z no-ip
IP publiczny u operatorów komórkowych to taki na który da się wejść z zewnątrz (zwykle płatna usługa i nie u każdego dostępna).

Co do VPN to w sieci gdzie są kamery musi być klient VPN który samoczynnie nawiąże kontakt z serwerem VPN i udostępni zasoby sieci z kamerami/rejestratora.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ