Bez kabla w mieszkaniu

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
heparyna
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-02-25, 09:31

Bez kabla w mieszkaniu

Post autor: heparyna »

Czesc

Mam do Was pytanie, pewnie ktos mi na nie jest w stanie odpowiedziec.
Mam w domu internet z TV kablowej. Mam 2 porty RJ45 w scianie.

Mam 2 komputery, laptop i stacjonarny. Stoja one w innych pokojach niz te 2 gniazdka sa umieszczone.

Moja zona nie chce kabli. Musze wiec cos z tym zrobic bo kable ida sobie przez caly przedpokoj...

Jakie istnieje rozwiazanie ? Jestes slabo zorientowany w temacie. Nie chcialbym tez wydac duzo pieniedzy, chce kupic cos co bedzie dzialalo.


Dzieki za ewentualna pomoc.

Lukasz
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bez kabla w mieszkaniu

Post autor: przewaks »

Najprostrzym rozwiązaniem będzie kupno routera WIFI, który podłączysz bezpośrednio do sieci (gniazdka z kablówki). Do tego będziesz musiał dokupić karty WIFI do komputera i laptopa (o ile nie jest w nim na stałe zamontowana bo zazwyczaj w nowszych laptopach karty WIFI już są). I to właściwie byłoby na tyle. Pozostaje jeszcze kwestia konfiguracji routera ale to również jest prosta sprawa i nie powinna zajać więcej niż 15-20 min.
heparyna
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-02-25, 09:31

a co bys polecal ?

Post autor: heparyna »

Dzieki za info. A jakie urzadzenia bys polecil, tanie, dzialajace na malej odleglosci ? Moj laptop nie ma karty WiFi niestety. Musze kupic.

Pozdrawiam - Lukasz
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Bez kabla w mieszkaniu

Post autor: MaxFM »

najprostrzy router np SparkLAN WRTR-141 i do lapka pcmcia wifi np Linksys WPC54G lub jakas inna
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bez kabla w mieszkaniu

Post autor: przewaks »

MaxFM pisze:najprostrzy router np SparkLAN WRTR-141 i do lapka pcmcia wifi np Linksys WPC54G lub jakas inna
Takich taniości to ja osobiście nie polecam. Może to i działa poprawnie ale... Ja osobiście używam Linksysa, model WRT54G. Może nie jest to najtańsze urządzenie ale za to działa niezawodnie. Mam ten sprzęt od 2,5 roku, działa non stop i jeszcze ani jednej awarii, ani jednego zawieszenia routera. Sugeruję więc kupić coś z Linksysa, ostatecznie D-Link... W razie czego chętnie pomogę w wyborze (daj znać na PW).
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Bez kabla w mieszkaniu

Post autor: MaxFM »

Testowałem sparklany i działaja bardzo ładnie. Chipset Realtek. Wiadomo ze nie polecam dawac ich na stacje bazowe jako ap dla 30 osob. Do uzytku domowego jak najbardziej ok. A dlinkiem to mozna sobie w pilke pograc.
ODPOWIEDZ