ED 77

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pomoc

ED 77

Post autor: pomoc »

mam pelen zasieg 7 kresek i podawana szybkosc 230/kbs. mimo to przesyl jest okropny czasami nawet strony nie moge wyswietlic. mieszkam od nadajnika ok 1 km . zapewniano mnie w orange ze EDGE bedzie dzialal dlatego postanowilem kupic ...
co moze pomoc ? antena kierunkowa ?
kecaj05
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2005-09-30, 17:35
Lokalizacja: Lasówka

ED 77

Post autor: kecaj05 »

Ja do przekaznika mam okolo 8 km ten sam modem i przewaznie 4 kreski.Predkosc co najmniej jeszcze raz taka jaka mialem w tpsie na analogowym modemie.U mnie wystepuje inny problem podczas logowania dialerem czesto wywala go na autoryzacji!!!Nie bardzo wiem od czego to zalezy.Co do anteny jeszcze nie wiem jaki moze przyniesc efekt gdyz mam zamiar sobie ja sprawic ale czekam na odpowiedz od dystrybutora.Wszystkie antenowe akcesoria znajdziesz na dipol.com.pl
Gość

Re: ED 77

Post autor: Gość »

ktos mi powiedzial ze zalezne jest tez od konfiguracji komputera. ja mam stacjonarny
kecaj05
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2005-09-30, 17:35
Lokalizacja: Lasówka

ED 77

Post autor: kecaj05 »

Ja również amd 1800 xp radeon 9600 512 mb ram asus a7v880 xp home ale mysle ze trzeba bedzie pogrzebać w ustawieniach modemu połączenia itp jeżeli nie pomoże zakup anteny
majk

Re: ED 77

Post autor: majk »

ja rowniez posiadam ten modem i jestem z niego dosc zadowolony. transfer ok. 18-20kB/s. (po przekroczeniu limitu (nie wiem tylko ile naprawde sciagnalem i czy rzeczywiscie uzbieralo sie tego 1GB) spadl jednak do niemilosiernych 2-4kB/s).
a!!! uzywam anteny kierunkowej- skutek taki, ze transfer jest stabilny. na wbudowanym pipku, ktory udaje antene czesto transfer zamieral na kilka-kilkanascie sekund, co bylo zjawiskiem nader irytujacym.

mam jednak taki maly problem:

1) czy ktos wie skad mozna pobrac sterowniki do tego modemu - moja plytka ulegla uszkodzeniu i zostalem bez :( odwiedzilem stronke producenta, ale tam zupelnie nic nie ma (albo ze mnie sierota i nie moge sie dopatrzec;)

2) czy w jakis tajemny sposob mozna na stale zapamietac nr PIN , albo zrezygnowac z jego wprowadzania??? - probowalem przelozyc karte SIM do tel. i zdezaktywowac, ale nie zadzialalo:(
kecaj05
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2005-09-30, 17:35
Lokalizacja: Lasówka

ED 77

Post autor: kecaj05 »

Majk więc znalazłem stronę producenta i podobnie jak Ty nie dopatrzyłem się tam sterowników, szukałem na stronie Noki ale też bez efektu. Co do pinu czy chodzi Ci o to żeby podczas każdego uruchamiania program nie pytał o pin?Jeżeli tak to jest taka możliwość w samym programie w ustawieniach włącz autopin. Proponuję również ściągnąć nowszą wersję edge dialera za stronki orange. Jeśli wiesz coś o dodatkowych ustawieniach modemu to daj znać.Pozdrawiam
kecaj05
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2005-09-30, 17:35
Lokalizacja: Lasówka

ED 77

Post autor: kecaj05 »

Jeżeli nie znajdziesz nigdzie sterowników podeślij mi swojego e-mala na adresik [email protected] pokombinujemy razem.
Raptor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2005-12-09, 03:40

Re: ED 77

Post autor: Raptor »

kecaj05 pisze:U mnie wystepuje inny problem podczas logowania dialerem czesto wywala go na autoryzacji!!!Nie bardzo wiem od czego to zalezy.Co do anteny jeszcze nie wiem jaki moze przyniesc efekt gdyz mam zamiar sobie ja sprawic ale czekam na odpowiedz od dystrybutora.Wszystkie antenowe akcesoria znajdziesz na dipol.com.pl
Miałem podobnie - pomogła zewnątrzna antenka samochodowa +7dB - niestety kupiłem ją zanim znalazłem to forum - teraz przymierzam sie do wymiany na kierunkowa bo nadajnik z edge ma troche niższy poziom sygnału i przeważnie modem łaczy mi się z 3 innymi w GPRS a nie z tym jednym edge (i zamiast ok. 15kb/s mam 1-5kb/s - szlag mnie trafia) - mam nadzieje że kierunkowa pomoże :|
majk pisze: mam jednak taki maly problem:

1) czy ktos wie skad mozna pobrac sterowniki do tego modemu - moja plytka ulegla uszkodzeniu i zostalem bez :( odwiedzilem stronke producenta, ale tam zupelnie nic nie ma (albo ze mnie sierota i nie moge sie dopatrzec;)

2) czy w jakis tajemny sposob mozna na stale zapamietac nr PIN , albo zrezygnowac z jego wprowadzania??? - probowalem przelozyc karte SIM do tel. i zdezaktywowac, ale nie zadzialalo:(
najnowsze sterowniki mozna pobrac tutaj

dodano właśnie automatyczne wprowadzanie PINu i można tez zlecić automatyczne łaczenie po uruchomieniu programu - czyli w końcu po starcie systemu modem sam sie łaczy
jamajka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-10-10, 12:26

Re: ED 77

Post autor: jamajka »

Witam wszystkich. Mam kilka problemów. Mam internet z Orange. Modem ED77. Program do niego to EDGE Dialer ED77.
1) Gdy wyłączam internet, nagle cały komputer mi się zawiesza. Wtedy muszę brać reseta... Czego może to być przyczyną???:(
2) Z 10 minut bardzo szybko chodzi mi internet, potem wolno. Dlaczego?
3) Do ściągania mamy 500mb. Jeżeli chodzę sobie np. po tym forum, to coś ściągam??? Czy tylko jak pobieram jakieś programy itp?
4) Czy można dokupić do tego modemu jakieś antenki zewnętrzne?
Bardzo bym prosił o odpowiedzi na gg: 7146494 . Zazwyczaj jestem niewidoczny. Proszę o rady!!!!!!
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: ED 77

Post autor: bob »

ODPOWIEDZ