witam,pomóżcie laikom

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pepeszka79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-06-24, 21:33

witam,pomóżcie laikom

Post autor: pepeszka79 »

Witam wszystkich.Mam problem. :( Mieszkam w bliźniaku,za scianą sąsiedzi mają lifeboxa,użyczyli mi modem bezprzewodowy do niego do laptopa(nie znam poprawnej nazwy).Niestety z mobilnego komputera stał się stacjonarnym ponieważ mogę go(internet)używać tylko w sypialni na pietrze(sasiedzi też mają na piętrze).Na dole jest bardzo kiepski zasięg a najczęściej nie ma go wcale.Czy jest jakaś mozliwość polepszenia sygnału?Czy jest ruter którego mozna podłączyć pod lifeboxa,ale z tego co widzimy to w lifeboxie nie ma takiego gniazdka.Druga spawa.W markecie widziałam modem za 150 zł z anglii czy jeśli do tego wykupie sam abonament np,w erze to czy bedzie to działało?Czy moze znacie jakies nie drogie modemy,bo ten w np. erze za 600 zł to dla mnie kosmos.Dziekuje za jakąkolwiek pomoc. :help:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: witam,pomóżcie laikom

Post autor: Jaco »

Zajrzyj na Allegro jest dość spora rozpiętość cenowa jeśli chodzi o modemy PMCIA. Co do modemu z Anglii nie wiemy co to jest za model.Jakieś szczegóły.Do liveboxa poszukaj info w forum Internet Radiowy gdzie są watki o dzieleniu łącza.
pepeszka79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-06-24, 21:33

Re: witam,pomóżcie laikom

Post autor: pepeszka79 »

Dzięki bardzo,poszukam! :hello2:
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: witam,pomóżcie laikom

Post autor: regedit »

a może coś takiego: http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/tel ... rod=604771
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: witam,pomóżcie laikom

Post autor: przewaks »

Bez przesady. Za taką cenę to już będziesz mógł kupić router i to całkiem porządny. Nie znam dokładnie budowy Lifeboxa ale wydaje mi się, że można podeń podłączyć jakikolwiek router. A już najlepszym rozwiązaniem byłoby pozbycie się tego "dzieła szatana" i postawienie zwykłego routera z modemem DSL i WIFI.
ODPOWIEDZ