Aircard 850 + 3G Wather = problem z siecią - ROZWIAZANIE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
moll47u
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2007-06-30, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Aircard 850 + 3G Wather = problem z siecią - ROZWIAZANIE

Post autor: moll47u »

Mam laptopa Lenovo IBM ThinkPad X60s i po zainstalowaniu oprogramowania 3G Wather i włożeniu karty Aircard 850 gdy jest włączone Wi-Fi przestaje działać i jedno i drugie - czy nawet po ponownym uruchomieniu komputera - nie działa wi-fi (przy próbie pingowania dostaje komunikat hardware fault - czy coś podobnego) i nie działa połączenie poprzez 3G Watcher. Łączy się z siecią ale nie pobiera ip ...
Pomaga odinstalowanie Aircard 850 z oprogramowaniem - ponowne uruchomienie komputera wyłączenie wi-fi instalacja karty - wszystko działa do momentu kiedy zapomnę wyłączyć wi-fi ... blokuje się i jedno i drugie ... Całą operację trzeba powtarzać.
Czy ktoś miał takie problemy?
Wiem że w USA takie laptopy jak mój czyli X60 są sprzedawane z wbudowaną kartą HSPDA na minipcima (tak jak kiedyś wi-fi było osobnym modułem).

Tylko nie piszcie żeby odinstlować "Access connections" ThinkVantage ...
to oprogramowanie ratuje mi dużo czasu.

Edit: 13.07.2007

Rozwiązanie (warto przeczytać bo myślę że nie tylko ja mogłem mieć taki problem szczególnie jeśli masz błąd "This connection has limited or no connectivity. You might not be able to access the Internet or some network resources." ):

Przed przystąpieniem do n/w instrukcji naprawczej należy bezwzględnie wykonać backup komputera (Ghost, Acronis). To co zrobiłem - pomogło mojemu komputerowi :)

1. Wyjąć kartę ze slotu. Odinstalować stare oprogramowanie 3G Watcher
2. ściągnąć nowe oprogramowanie ze srony producenta: http://www.sierrawireless.com/support/
3. z tej samej strony pobrać nowy firmware do karty
4. Ze stromy M$ pobrać patch http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en
5. Pobrać FIX http://www.majorgeeks.com/WinSock_XP_Fix_d4372.html
6. Poczytać stronę: http://www.pchell.com/support/limitedconnectivity.shtml
7. Uruchomić komputer ponownie
8. Przeczyścić komputer ccleaner (lub podobnym)
9. Ponownie uruchomić komputer
10. Wyłączyć sieć LAN/WiFi, uruchomić instalację 3G Watcher
11. Spróbować połączyć się z operatorem (BE, iPlus, BC)
12. Wyłączyć/wyjść z 3G Watchera - odpalić aktualizację Firmware (może potrwać nawet 10 minut). Po zakończeniu uruchomić ponownie laptopa.
13. Zainstalować patch pobrany z M$ KB884020
14. Zrestartować komputer
15. Uruchomić WinsockXPFix.exe
16. Zrestartować komputer ...

I powinno wszystko zacząć działać !!!


:D
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Aircard 850 + 3G Wather = problem z siecią - ROZWIAZANIE

Post autor: sardo nunspa »

Dziękuję, że opisałeś jak rozwiązać problem. Na pewno komuś to się przyda.
Latka lecą...
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Aircard 850 + 3G Wather = problem z siecią - ROZWIAZANIE

Post autor: mar_kow »

...Jeśli chodzi o instalację to pierwszym krokiem powinno być pobranie oprogramowania Sierry - wszystkie inne np. Cingulara sprawiają problemy... Flashowanie starego firmware to następny krok - wszystkie modemy zakupione na Allegro mają firmware sprzed 1,5 roku... Po aktualizacji nie powinien wystąpić żaden problem z połączeniem ani sprzętem...
moll47u
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2007-06-30, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aircard 850 + 3G Wather = problem z siecią - ROZWIAZANIE

Post autor: moll47u »

Nie do końca się z Tobą zgodzę ...
Karta super śmiga we wszystkich komputerach które nie są spod znaku Lenovo/ThinkPad a to za sprawą oprogramowania "ThinkVantage Access Connections" które się kłóci z oprogramowaniem i modemem Sierry - z racji tego iż modem jest wykrywany jako karta Wi-Fi !!!
Miałem wcześniej Globrotera GT Max i wsadzałem kartę - odpalałem oprogramowanie klikałem connect i jazda!

Jeszcze mała aktualizacja problemów z modemami aircard (chym jeśli ktoś ma podobne do moich opisanych wcześniej):

- Jeśli usypiamy komputer i mamy włączone Wi-Fi bezwzględnie nie wkładamy karty Aircarda do slotu ... Po odpaleniu komputera wyłączamy w ThinVantage Access Connections kartę Wi-Fi i BT !! wsadzamy kartę i odpalamy 3G Wather - próbujemy się połączyć z operatorem.
- Jeśli nie możemy się połączyć z internetem (limited connections) i nie "latają pakiety" (zero kb) wyłączamy kartę Wi-Fi pod którą zainstalował się Aircard w "Network connections". Uruchamiamy ponownie i próbujemy się połączyć ...
- Jeśli dalej nie możemy się połączyć z siecią sprawdzamy czy na pewno połączenia Wi-fi i inne nie sa uruchomione - jeśli tak - wyłączamy wszystko . Wyjmujemy kartę i ponownie uruchamiamy ponownie komputer. Sprawdzamy czy możemy się połączyć (oczywiście wsadzamy kartę, odpalamy 3G Wather ...).

Jeszcze na koniec ... czasamu po odpaleniu komputera i po wyłączeniu normalnego Wi-Fi i wsadzeniu Aircarda może ThinkVantage spytać się o przypisanie mac do noweo wykrytego portu - klikamy na cancel !!!!

Jeśli ktoś ma prostsze rozwiązanie takiego problemu - proszę opisać ;) - Tylko nie liczą się odpowiedzi - weź zmień na Globttrotera .... ("too sili")
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Aircard 850 + 3G Wather = problem z siecią - ROZWIAZANIE

Post autor: mar_kow »

...Ciekawa sprawa... Na moim lapku (składak Vobisa na Fujitsu Siemens) również instaluje się jako dodatkowa karta WiFi ale nie stwarza żadnego problemu sprzętowego, korzystam bez wyłączania którejś z nich. Mało tego mogę skorzystać z neta po WiFi lub po kablu bez odłączania modemu (wystarczy tylko wyłączyć połączenie GSM)... Kolejne doświadczenia... Może aktualizacja oprogramowania modemu coś da - mój od razu był sflashowany najbardziej aktualnym biosem...
moll47u
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2007-06-30, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aircard 850 + 3G Wather = problem z siecią - ROZWIAZANIE

Post autor: moll47u »

FSC dodaje do swoich komputerów aplikację 3G Watchera. Mogę się mylić ale chyba te modele ze zintegrowaną kartą HDSPA są oparte o modemy minipci Sierry.

Tak jak wcześniej napisałem - w laptopach Lenovo/Thinkpad jest specjalne oprogramowanie do zarządzania siecią, które gryzie się na 100% z 3G Watcherem.
wankus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2007-07-08, 19:46
Lokalizacja: wawa

Re: Aircard 850 + 3G Wather = problem z siecią - ROZWIAZANIE

Post autor: wankus »

moll47u pisze: Tak jak wcześniej napisałem - w laptopach Lenovo/Thinkpad jest specjalne oprogramowanie do zarządzania siecią, które gryzie się na 100% z 3G Watcherem.
to jednak chyba sprawa indywidualna - u mnie 3G watcher nie kloci sie z access connections. wszystko dziala sprawnie. choc sam access connections potrafi sporo napsuc, ale to inna sprawa... ;-)
DELL 700m + AirCard 850 + iplus = 1.7Mbit (w wawie)
moll47u
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2007-06-30, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aircard 850 + 3G Wather = problem z siecią - ROZWIAZANIE

Post autor: moll47u »

A która wersje masz? - 4.41?
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Aircard 850 + 3G Wather = problem z siecią - ROZWIAZANIE

Post autor: mar_kow »

...Moja wersja do 875-tki: http://www.sierrawireless.com/support/s ... form_id=11
moll47u
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2007-06-30, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aircard 850 + 3G Wather = problem z siecią - ROZWIAZANIE

Post autor: moll47u »

Chodziło o ThinkVantage AC ...
wankus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2007-07-08, 19:46
Lokalizacja: wawa

Re: Aircard 850 + 3G Wather = problem z siecią - ROZWIAZANIE

Post autor: wankus »

moll47u pisze:A która wersje masz? - 4.41?
tak, dokladnie - 4.41
DELL 700m + AirCard 850 + iplus = 1.7Mbit (w wawie)
ODPOWIEDZ