poczta na pendrive

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

poczta na pendrive

Post autor: wlodus »

witam wszystkich

posiadam iplusa z ktorego korzystam dosc malo (max 300-400 mb w msc)
natomiast nie pobieram w ogole poczty przez iplusa w domu tylko sciagam wszystko na pena w pracy, ale robie to tak ze mam otwarta poczte i zapisz i zapisz i zapisz i zapisz :)
jest to wkurzajace jak nie wiem, ale przyuwazylem u jednego z klientow cos takiego ze mial na penie zainstalowany jakis program do poczty i wkrzucajac pena do jakiegokolwiek komputera z netem i odpalajac ten program sciagal sobie poczte/
ja poczty sciagam ok 1,5 gb w msc gdyz glowie to sluzbowa poczta wiec iplus moj nie bardzo sie nadaj.
drodzy koledzy i kolezanki co kabli nie posiadaja ;)
czy znacie jakis taki program co moglby mi to umozliwic??
byloby to bardzo dobre i szybkie dla mnie rozwiazanie

prosze o pomoc
pozdrawiam
Łukasz
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: poczta na pendrive

Post autor: przewaks »

@wlodus, proponuję zainteresować się tzw. wersją portable jakiegoś klienta pocztowego. Na stronie http://portableapps.com znajdziesz przenośną wersję aplikacji Mozilla Thunderbird (link bezpośredni). Osobiście z takiego rozwiązania nigdy nie korzystałem, nie jednokrotnie używałem natomiast Firefoxa w przenośnej wersji i sprawował się świetnie. Myślę więc, że takie rozwiązanie powinno Ci odpowiadać.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: poczta na pendrive

Post autor: wlodus »

ooooo

jestem troche zaskoczony, nie wiedzialem ze sa programy przeznaczone typowo do pendriva.
no i wczoraj troche pogrzebalem i cos znalazlem ale naarzie w pracy nie mam jak go zainstalowac bo malo czasu ale jest akurat caly weekend w pracy wiec pewnie jakos to zrobie i pokombinuje a pozniej opisze jak to dziala...

dzieki za pomoc.
pozdrawiam


DOPISEK

Panowie i panie no poprostu cudenko :)
tak jak pisalem troche poszukalem pokombinowalem i znalazlem cos co mi sie podoba
jest to Opera@USB 9.22
Wyglada praktycznie tak samo jak opera normalna a ze ja sam uzywam opery to mi sie to podoba, mozna ja wlaczyc w kazdym kompie i ma sie wtedy wlasne ustawienia przegladarki a co wazne ona nei zostawia sladow w innym kompie po tym co my robilismy. teraz wlasnie pisze przez ta przegladarke no i nie chodzi to za szybko ale to zapewne wina usb ale poczta sprawuje sie super, niestety jest to komputer firmowy i jest tu dosc dziwne sprawdzanie kazdej nowej poczty przez antywirusa ale gotara gra :)
troche dziwne jest program opery do poczty nie moge sie przyzwyczaic zwlaszcza ze do tego uzywalem zazwyczaj outlocka.
ogolnie jezeli ktos chce miec tez poczte mobilna nie wchodzac na strony jest to super rozwiazanie i dodatkowo jezeli ktos lubi poczte to moze ja miec w kazdym komputerze.

pozdrawiam
Łukasz najprawdopodobniej nie-ojciec Anety Krawczyk.
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: poczta na pendrive

Post autor: przewaks »

wlodus pisze:troche dziwne jest program opery do poczty nie moge sie przyzwyczaic zwlaszcza ze do tego uzywalem zazwyczaj outlocka.
Proponowany przeze mnie Mozilla Thunderbird w wersji portable działa właśnie jak Outlook/Outlook Express dlatego też poleciłem akurat takie rozwiązanie bo wydawało mi się najprostsze. Ale miło wiedzieć, że Opera też takie rzeczy robi.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: poczta na pendrive

Post autor: wlodus »

mozilli nigdy nie lubilem
a opera z wygladu jest bardoz podobna natomiast nie ma kilku rzeczy ktore ma outlock.
moze na drugim penie wlacze mozille dla testow :)
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: poczta na pendrive

Post autor: zDaleKi »

wlodus pisze:jestem troche zaskoczony, nie wiedzialem ze sa programy przeznaczone typowo do pendriva.
Opis programów typowo na pendriva był w Chipe 7/2007. :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: poczta na pendrive

Post autor: wlodus »

znalazłem ten artykuł w necie :)
jestem ogólnie bardzo zadowolony z takiego rozwiązania ale chyba będę musiał zmienić pena bo ten jest dość mały (3 cm dlugosci) i choinka go wszędzie gubię ;) a do tego ma gumowa obudowę fajny bo już zalany był i źyje ale no kiepsko coś do niego przyczepić.

Pozdrawiam
Łukasz kolejna osoba nie potrafiąca rozróźnić który z braci Kaczyńskich ma kota a który żone.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez wlodus, łącznie zmieniany 1 raz.
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
ODPOWIEDZ