[wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

[wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: mar_kow »

EDIT:
Temat wydzielony z wątku: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=46058#46058
BliSki.
End EDIT


regedit pisze:...sam używam i powiem tyle że u mnie KAV pobiera nie więcej niż 30-40MB miesięcznie
...I jest to jeden z najlepszych antyvirków... Nawet na NOD'zie się zawiodłem...
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: regedit »

Pytanie nie do mnie, ale ja też zawiodłem się na NOD'zie

Może i jest lekki i szybki ale dochodziło do takich sytuacji, że wykrywał wira i nic nie dało się zrobić. Opcje usuń, przesuń do kwarantanny itp nie działały...
Wolę KAV'a ;)
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: mar_kow »

BliSki pisze:Dlaczego się zawiodłeś na NODzie?
...Nawet przy włączonej zaawansowanej heurystyce wpuścił mi wira którego nawet nie potrafił usunąć... A zainstalowałem go po konferencji zorganizowanej przez firmę DAGMA która jest dystrybutorem produktów firmy ESET na Polskę. Trzy dni bajerów w Gdańsku po których otrzymałem półroczną licencję za darmo, nie liczyć dobrego żarcia i drinków w hotelu :D
...Nie minął miesiąc jak musiałem przeinstalować system... A zabierając czasami robotę do domu nie mogę obie pozwolić na "robaczywy" system...
...A jak na razie po roku czasu Kaspersky Intenet Security w wersji 6.0 a teraz 7.0 nie zawódł... No i dodatkowo wbudowany firewall jest pożyteczną aplikacją...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: zDaleKi »

Nie chce bronić NODa, czy ESET tylko zadziwia mnie, bo właśnie wiele osób pisało, że dopiero NOD wykrył im wirusy, które inne antywiry w tym KAV nie były znajdywane.
Pytanie jest taki, czy jak Wam NOD coś wykrył i nie umiał skasować, to czy inne antywiry to coś znalazły?
mar_kow pisze:...A jak na razie po roku czasu Kaspersky Intenet Security w wersji 6.0 a teraz 7.0 nie zawódł... No i dodatkowo wbudowany firewall jest pożyteczną aplikacją...
Najnowszy NOD (czy jak tam się on teraz będzie nazywać) w wersji jeszcze Beta ma też firewalla ;)

Ja ostatnio używałem AOL AVS (na bazach i silniku Kasperskiego) i faktycznie nie było problemu z wirusami.

Na marginesie podzielę temat, bo się rozwija OT ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: mar_kow »

BliSki pisze:Nie chce bronić NODa, czy ESET tylko zadziwia mnie, bo właśnie wiele osób pisało, że dopiero NOD wykrył im wirusy, które inne antywiry w tym KAV nie były znajdywane.
...NOD też ma swoje zalety to pewne zwłaszcza ostatnie wersje, w każdym bądź razie znalazł sporo rzeczy które MKS pozostawił...
...Dobrze jest czasami przeskanować system jakąś inną wersją online (między innymi NOD'em), choć jak na razie - czysto...
...Ponadto używam Ad-Aware SE Prof 1.06 który dodatkowo na bieżąco chroni system przed szpiegami... W takim połączeniu + anty rootkit - wiry mają małe szanse...
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: canidy »

Hmm, może to żadne cudo, ale jestem bardzo zadowolony z Avasta. Korzystam od kilku lat i żadnych problemów z wirusami.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: Sundance_kid »

Swego czasu używałam Pandy i byłam zadowolona. Minus jest taki, że może zamulić system. U mnie może nie było to bardzo odczuwalne ale u kumpeli zamulała tak, ze nie dało się korzystać. U innej kumpeli za to po instalacji Pandy system przestał się uruchamiać. I jeszcze jeden minus: w dwóch przypadkach spotkałam się z tym, ze nie dało się jej odinstalować.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: mar_kow »

Sundance_kid pisze:... Minus jest taki, że może zamulić system. ...
...Oj może... Wersja Kasperskiego 7.0 też bardziej obciąża system - o wiele bardziej niż 6.0. Fakt że jest bardziej złożony...
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: wlodus »

ja mam kasperskiego 7
no i hmmm ogolnie czy ja wiem czy dobry czy nie ...
inaczej...DZIAŁA :)
co mi sie w nim podoba a co wkurza
jak odczytuje poczte to powiadamia mnie o listach i czy chce je przyjac...a wkurza ze nie zapamietuje tych odrzuconych i tych przyjetych...
ogolnie moze byc
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: mar_kow »

wlodus pisze:... a co wkurza
jak odczytuje poczte to powiadamia mnie o listach i czy chce je przyjac...a wkurza ze nie zapamietuje tych odrzuconych i tych przyjetych...
...Mam go na laptopie. Wystarczy odklikać "ptaszki" na okienkach z odebraną pocztą i przestanie denerwować. Ale można go też podszkolić - tylko to trochę czasu zajmuje biorąc pod uwagę ilość spamu...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: zDaleKi »

Eset czyli firma "produkujca" Nod'a już jest w końcowej fazie wersji 3 swego pakietu. Niedawno była Beta teraz jest już RC1. Zobaczymy co ona przyniesie.

Ja teraz testuje sobie i jak na razie jest OK :)

Do nowości jest to, że oprócz antyvira będzie również firewall i antyspam.
Oczywiście będzie też wersja z samym AnyVirem
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: mar_kow »

BliSki pisze:...Ja teraz testuje sobie i jak na razie jest OK :)...
...Może i przyjdzie i wypróbować - Kaspersky trochę "przesłodził" z tą 7-mką. Dla zwykłego zjadacza spamu po ustawieniu wszystkich opcji będzie to nie lada zagwozdka... W zasadzie to zaczyna się od maksymalnej blokady. Żeby ustanowić jakiekolwiek połączenie, czy nawet uruchomienie przeglądarki innej niż IE to trzeba używać różnego rodzaju wykluczeń. Mówię o wersji finalnej Internet Security 7.0.0.125 i max ustawieniach...
...Jak dla mnie O.K. - lubię takie zagadki :wink:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: Jaco »

Ja mam Kasperskiego wersję Internet Security 6.0 Versję 6.0.2.614 i jestem zadowolony.Jak zaczynałem przygodę z netem miałem Avasta,później gdy dostałem się na to forum to na GG AOL AVS polecił mi Demon i to ten był naprawdę w pytkę bo Free.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: mar_kow »

Jaco pisze:... i to ten był naprawdę w pytkę bo Free.
...Duża zaleta... Nie trzeba kombinować... :wink: I fakt, 6-tka "Kacperka" w sumie najsprytniej zrobiona...
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: przewaks »

To może kilka słów ode mnie.
Na codzień używam już od roku NOD-a i bardzo go sobie chwalę. Fakt, że sprzęt mam w miarę mocny (Pentium D 3GHz i 1GB RAM), więc obecności antywira nawet nie czuję (pracuję obecnie na Viście). Kiedyś, jeszcze za czasów XP, testowałem Norton Antywirusa ale szybko zeń zrezygnowałem. Później przyszła pora na Kasperskiego. Aplikacja niby dobra ale... strasznie spowalniała uruchamianie się systemu tak więc podobnie jak NAV poleciała do kosza. Testowałem również Avasta i... ten program jest chyba najdziwniejszy ze wszystkich. Na normalnym PC-cia działa "jak cię mogę" - da się pracować na kompie ale jest gorzej niż gdy jest NOD. Zainstalowałem natomiast Avasta na laptopie i... totalna porażka. System (Vista) zwolnił do takiego stopnia, że nie dało się na nim normalnie pracować. Kiedy natomiast wróciłem do NOD-a wszystko wróciło do normalności.
Co do wykrywalności wirusów. Nortonowi zdażyło się wpuścić kilka robaków, Kasperski i Avast nie wykryły żadnego (testowane w innym czasie). NOD ma owszem problemy z niemożnością usunięcia niektórych wirusów (przycisk Usuń jest nieaktywny) ale z tym można sobie poradzić poprzez ręczne usunięcie pliku (mało wygodne ale bardzo rzadko się to zdarzyło, przynajmniej u mnie). Tak więc pozostaję wierny NOD-owi i mam gorącą nadzieję, że nowa wersja (z firewallem) będzie równie dobra jak obecna.
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: mar_kow »

przewaks pisze:... Tak więc pozostaję wierny NOD-owi i mam gorącą nadzieję, że nowa wersja (z firewallem) będzie równie dobra jak obecna.
...Każdy ma swoją receptę na "higienę" - oby tylko skuteczna...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: zDaleKi »

mar_kow pisze:...Każdy ma swoją receptę na "higienę" - oby tylko skuteczna...
Każdy system ma swoje zalety i wady.
Porównując aVasta (darmowego) do jego płatnych odpowiedników trzeba o tym pamiętać, że to je też odróżnia (cena!). Ponadto ciekawe która wersja tego aVata tam była, bo jak wiadomo wersje antyvirusów i FireWalli muszą być specjalne pod Vistę...

Ja uważam, że najlżejsze dla systemu są NOD i Kasperski....
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: przewaks »

Korzystałem z najnowszej, licencjonowanej, wersji Avasta. Według strony producenta obsługuje ona Vistę... Ja jednak za ten program chyba podziękuję choć znam ludzi, którzy z powodzeniem go używają.
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: mar_kow »

przewaks pisze:... choć znam ludzi, którzy z powodzeniem go używają.
...Jeżeli korzystają tylko z poczty i przeglądają portale wp czy onet to w zupełności im to wystarczy... Ale gdy korzysta się z bankowości internetowej, czy szpera w poszukiwaniu słusznie "legalnego" softu czy multimediów to trzeba mieć niezłego "Cerbera"...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: zDaleKi »

mar_kow pisze: czy szpera w poszukiwaniu słusznie "legalnego" softu czy multimediów to trzeba mieć niezłego "Cerbera"...
To może lepiej nie "szperać" i mieć spokój!?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: mar_kow »

BliSki pisze:...To może lepiej nie "szperać" i mieć spokój!?
...Gdyby babcia miała wąsy... :lol: Mając świadomość co można "wyszperać" trudno tak... Świerzbią palce...
...A odnośnie babci - nie zapomnijcie schować jej dowodu w dniu wyborów... :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: Sundance_kid »

mar_kow pisze:
przewaks pisze:... choć znam ludzi, którzy z powodzeniem go używają.
...Jeżeli korzystają tylko z poczty i przeglądają portale wp czy onet to w zupełności im to wystarczy...
Nawet czasem nie wystarcza na tyle. Znajomi którzy go używają dodatkowo wspomagają się skanerami online i te im dużo potrafią jeszcze znaleźć.

Ja nie korzystam z żadnego na chwilę obecną i mi z tym średnio dobrze. Jakby mi nie wsysnęło całej pracy magisterskiej to by było lepiej. Teraz myślę nad zakupem jakiegoś, na razie zbieram informacje co i jak. Bo Kaspersky raz mnie zawiódł i to poważnie. Było dużo roboty z przywróceniem komputera do stanu używalności.

Kiedyś korzystałam z BigDeffendera (czy coś w ten deseń) i większych problemów nie miałam.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: mar_kow »

Sundance_kid pisze:...Kiedyś korzystałam z BigDeffendera (czy coś w ten deseń) i większych problemów nie miałam.
...Pakiet BitDeffender'a jest podobno dobry zwłaszcza Internet Security. Mam go gdzieś ale nie testowałem. Można ustawić tak, że żaden program do monitoringu sieci nie rozpoznaje systemu użytkownika...
...Wada to to, że trzeba mieć mocny sprzęt...
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: Sundance_kid »

Akurat na dwóch kompach testowałam i poza jednym przypadkiem kiedy coś mu odbiło i zawieszał przeglądarki to większych uwag do niego nie mam. I nie zauważyłam, żeby obciążał a to w przypadku mojego trupa jest bardzo dużym plusem.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: wlodus »

kurcze a co sie porobilo z mks vir??
3 lata temu mialem go jak kolega zakupil liecnje na 20 komputerow a uzywal tylko 18 wiec mozna bylo troche pouzywac...
fajny byl, wkurzalo mnie tylko ze po wlozeniu plyty do napedu straszszszszszsznie dlugo trwalo zanim ta plyte moglem odpalic bo on ja sobie sprawdzal ale to mala wada...
tylko ze wtedy jeszcze mialem duzo gorsyz sprzet i win 2000.
pozniej jak zmienilem toster na lepszy zgubilem gdzies ten klucz licencyjny i wrzucilem avasta...
jeden pedzel :)
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: zDaleKi »

wlodus pisze:kurcze a co sie porobilo z mks vir??
A co się mało porobić?
Dużo o tym było kiedyś w internecie...
Część pracowników a właściwie większość przeszła do innej konkurencyjnej firmy (nie wnikając w szczegóły)... Nie chce tu wnikać w szczegóły, kto chce znajdzie w google.

Co do skuteczności różnych programów, to jak znajdę linki do wyników skuteczności, to podeślę.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: wlodus »

no cóż jak to się mówi peszek...
ale mimo wszystko najlepszy program antywirusowy to brak netu :)
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: zDaleKi »

wlodus pisze:mimo wszystko najlepszy program antywirusowy to brak netu :)
O tym mówił już kiedyś Marek Sell :D
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: Ufo atakuje »

Ja ze swojej strony polecić mogę też internetowy skaner Kasperskiego z rozszerzoną bazą http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html Zawsze aktualny i bardzo skuteczny.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: [wydzielony] Skuteczność różnych systemów antywirusowych

Post autor: sardo nunspa »

Ja używam AVG, darmowej wersji, jestem zadowolony :D
Latka lecą...
ODPOWIEDZ