podział sygnału internetowego przypisanego do nr IP karty

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maaaat
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2007-09-03, 13:56

podział sygnału internetowego przypisanego do nr IP karty

Post autor: maaaat »

Mam przypisany sygnał internetowy do konkretnego nr IP komputera i chciałbym go podzielić na jeszcze 2 użytkowników. W jaki sposób jest możliwy podział sygnału w przypadku posiadania przez wszystkich użytkowników laptoptów i co do tego jest potrzebne?? I jaki podać numer IP komutera (karty sieciowej)??
Proszę o pomoc :)
Ostatnio zmieniony 2007-09-05, 14:14 przez maaaat, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: podział sygnału internetowego przypisanego do nr IP karty

Post autor: Jaco »

Zacznij od ObrazekSzukaj tematów na forum wpisz sobie dzielnie łącza i przeczytaj wszyskie wątki.Ponadto za pomoca opcji Obrazek edytuj tytuł wątku bo nieczego nie wnosi do problemu.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: podział sygnału internetowego przypisanego do nr IP karty

Post autor: zDaleKi »

Poszukaj na forum i w FAQ postów na temat dzielenia internetu, jest tam wszystko w tym temacie. Słowo kluczowe: klonowanie MAC.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
maaaat
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2007-09-03, 13:56

Re: podział sygnału internetowego przypisanego do nr IP karty

Post autor: maaaat »

Wiem, że podobne tematy były podejmowane, ale czy mogę prosić o opis. Jest to dla mnie naprawdę ważne... Zastanawiam się nad kupnem karty sieciowej USB >KLIK< i podział łączna na dwa dodatkowe stanowiska przez switch + program win gate. Jest to jedyny "dostawca" Internetu i nie mam wyboru :(.

--
Zmniejszyłem link
Moderator-> Fanta
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: podział sygnału internetowego przypisanego do nr IP karty

Post autor: zDaleKi »

Ale czemu chcesz robić takie wynalazki?
Chodzi mi o kartę sieciową na USB + switch + program?
Nie lepiej kupić router z klonowaniem MAC adresu? wtedy każdy komp może chodzić niezależnie... Wiem, że to może większy wydatek, ale naprawdę warto, uwierz mi.

Przeczytaj wszystkie posty z tego FAQ: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=19009#19009
A najdokładniej tego: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=8140
Oraz tego: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=44827#44827

Potem pytaj jak dalej będzie coś niejasne.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
maaaat
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2007-09-03, 13:56

Re: podział sygnału internetowego przypisanego do nr IP karty

Post autor: maaaat »

Myślałem, że tak będzie łatwiej i dlatego pytam. A jaki router byś proponował (prosiłbym o link) oraz na kabel, czy wi-fi, będzie to w dwóch sąsiednich pokojach, więc mi to jest bez różnicy, tylko nie wiem które jest szybsze i z czym jest mniej problemów konfiguracyjnych, bo nie wiem czy sobie poradzę??? A na razie dzięki za pomoc :) A chciałem dokupić kartę sieciową do lapsa, ponieważ dostałem jakiś najprostszy switch, chyba D-Link DES-1005D...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: podział sygnału internetowego przypisanego do nr IP karty

Post autor: zDaleKi »

maaaat pisze: A jaki router byś proponował (prosiłbym o link) oraz na kabel, czy wi-fi,
Ja zawsze polecam (jeżeli to ma być router do internetu) Linksysa WRT54GL - mnie jeszcze nie zawiódł. Faktem jest, że ja tam wgrywam oprogramowanie tomato, ale to już inna bajka.
Masz w nim wbudowanego switcha na 4 kompy (po kablu) jak też AP czyli WiFi.

Tobie spokojnie wystarczy z oprogramowaniem fabrycznym. Co do linka, to dużo jest tego typu routerków na allegro po symbolu łatwo znajdziesz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
maaaat
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2007-09-03, 13:56

Re: podział sygnału internetowego przypisanego do nr IP karty

Post autor: maaaat »

:/ a coś w bardziej "rozsądnej" cenie??
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: podział sygnału internetowego przypisanego do nr IP karty

Post autor: przewaks »

To jest rozsądna cena. Kupując "tani" router może się okazać, że będzie z nim więcej problemów niż to wszystko warte. Po za tym Linksys nie jest jeszcze najdroższy (porównaj choćby urządzenia firmy AVM). W pełni popieram kolegę @BliSki. Sam z Linksysa korzystam i również bardzo go chwalę. Uważam też, że na sprzęcie sieciowym nie można oszczędzać bo potem ma się więcej problemów niż by się chciało.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: podział sygnału internetowego przypisanego do nr IP karty

Post autor: zDaleKi »

przewaks pisze:Uważam też, że na sprzęcie sieciowym nie można oszczędzać bo potem ma się więcej problemów niż by się chciało.
Dokładnie mam takie samo założenie i dlatego polecam to co mi się nie raz sprawdziło, jak też moim znajomym.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ