Field test (netmonitor) nokia 6600

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
am_warszawa
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2007-09-01, 14:18
Lokalizacja: Warszawa -- kabaty

Field test (netmonitor) nokia 6600

Post autor: am_warszawa »

witam
nie moge znaleźć instrukcje do field testu.
Interesuje mnie gdzie moge znaleźć CID, LAC i odległość od BTSa, częstotliwość i ile widzianych jest innych btsów. (i najlepiej ich parametry)
zamierzam dodać kilka z nich do btsearch.org
Toshiba Core 2 Duo 2 ghz/2 GB ram/GF 7600/100 GB
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Field test (netmonitor) nokia 6600

Post autor: Jaco »

am_warszawa
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2007-09-01, 14:18
Lokalizacja: Warszawa -- kabaty

Re: Field test (netmonitor) nokia 6600

Post autor: am_warszawa »

Niestety nie pomogło. Ten opisywany netmonitor jest zupełnie inny. W moim nie ma nigdzie napisane CID, LAC itp.
Może wiecie skąd można pobrać netmonitora na N80, 5140i ?
Szukałem ale albo linki nie działały albo mi programy typu NokTools nie działa na kompie.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez am_warszawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Toshiba Core 2 Duo 2 ghz/2 GB ram/GF 7600/100 GB
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Field test (netmonitor) nokia 6600

Post autor: Jaco »

Prosisz o instrukcję a w rzeczywistości prosisz o sam netmonitor. :?: Z tym to raczej do serwisu się udaj.
am_warszawa
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2007-09-01, 14:18
Lokalizacja: Warszawa -- kabaty

Re: Field test (netmonitor) nokia 6600

Post autor: am_warszawa »

prosze o instrukcje do field test na symbian S60, a przy okazji mam 5140i więc może znacie jakieś linki albo coś.
Toshiba Core 2 Duo 2 ghz/2 GB ram/GF 7600/100 GB
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Field test (netmonitor) nokia 6600

Post autor: Ufo atakuje »

am_warszawa pisze:prosze o instrukcje do field test na symbian S60, a przy okazji mam 5140i więc może znacie jakieś linki albo coś.
Mówisz i masz: :lol:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=8531
am_warszawa
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2007-09-01, 14:18
Lokalizacja: Warszawa -- kabaty

Re: Field test (netmonitor) nokia 6600

Post autor: am_warszawa »

Dziki Ufo.. ale mam pytania :D
Jak sprawdzić odległość od nadajnika.
Czy w tesicie 1.9, Identifier to CID połączonego z nami nadajnika? Jak nie to gdzie on jest (ten CID)
Gdzie jest pokazany LAC?
Jak przeliczyć CH na kod hexadecymalnym (16-stkowym). Bo wpisuje w Opcje--> Execute numer kanału np. 16, i w tesie 1.3 na pierwszym miesjcu NIE pokazuje pod CH 16, tylko poprzednią antene, a inne są zablokowe.. i oczywiście brak zasięgu :D
Jaka jest różnica między patrzeniem na CH, a na tescie 6.12? Przeciesz po CH wiemy na jakim paśmie nadaje antena ?
Toshiba Core 2 Duo 2 ghz/2 GB ram/GF 7600/100 GB
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Field test (netmonitor) nokia 6600

Post autor: Ufo atakuje »

Czy w tesicie 1.9, Identifier to CID połączonego z nami nadajnika?
Tak, w kodzie dziesiętnym.Ostatnia jego cyfra to sektor.
Gdzie jest pokazany LAC?
Też w teście 1.9 - "Location area"
Jak przeliczyć CH na kod hexadecymalnym (16-stkowym). Bo wpisuje w Opcje--> Execute numer kanału np. 16, i w tesie 1.3 na pierwszym miesjcu NIE pokazuje pod CH 16, tylko poprzednią antene, a inne są zablokowe.. i oczywiście brak zasięgu Very Happy
Wpisałeś błędny kod, gratuluję. Teraz musisz wpisać tam 3333, OK i zresetować telefon. Potem możesz zacząć od nowa.
Start>Programy>akcesoria>kalkulator ,zakładka widok, zaznaczasz "Profesjonalny" czy "naukowy", zaznaczasz pozycje przy DEC wpisujesz numer kanału np.16, zaznaczasz HEX-i przelicza (10).
Jaka jest różnica między patrzeniem na CH, a na tescie 6.12? Przeciesz po CH wiemy na jakim paśmie nadaje antena ?
Tak, a po teście 6.12 wiemy czy pierwszy kanał (lub ten wymuszony) obsługuje EDGE czy GPRS.
am_warszawa
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2007-09-01, 14:18
Lokalizacja: Warszawa -- kabaty

Re: Field test (netmonitor) nokia 6600

Post autor: am_warszawa »

ok. dzięki. a jak sprawdzić odległość od BTSa, i jak zrobić aby CID dziesiętny przekształcić w taki format jaki jest podawany przy komendzie: At+CREG?
Toshiba Core 2 Duo 2 ghz/2 GB ram/GF 7600/100 GB
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Field test (netmonitor) nokia 6600

Post autor: Ufo atakuje »

Jak znasz lokalicację BTS-a to najlepiej na mapie :)
http://mapa.szukacz.pl/

Jest jeszcze taki parametr TA (test 1.1) w netmonitorze. Ponoć jeśli BTS jest blisko, czy nie zasłonięty można można obliczyć odległość do niego, ale nie sprawdzałem tego.
CID podawany przez at+creg jest właśnie w kodzie 16-stkowym (w wiekszości modemów). Możesz przeliczać tak jak Ci podałem, w kalkulatorze Windows.
am_warszawa
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2007-09-01, 14:18
Lokalizacja: Warszawa -- kabaty

Re: Field test (netmonitor) nokia 6600

Post autor: am_warszawa »

ok. dzięki.
Przy wymuszaniu anteny, gdy przeliczam CH z DEC na HEX wychodzą mi np. takie coś: 34A. Jak wprowadzić to A??
I też gdy wymuszam BTSy, gdy zmieniam CH z DEC na HEX (niektóre są wymuszane, ale nie mają zasięgu... mimo że były na drugim miejscu na liście? Czemu?
I czy są netmonitory na trzecią wersje S60 ?

...
Próbowałem różnych metod.. i gdy wymuszamy kanał nie trzeba CH konvertować na HEX bo: gdy chcemy np. wymisić CH 18, przekształcimy go w HEX = 12, wpiszemy 12 i będzie brak zasięgu ponieważ patrząc na 1.9 widzimy że wymusiliśmy kanał 12, a nie 18. Tak więc wniosek taki że nie należy go przekształcać. Czasami to przekształcanie gdziała bo po przekształceniu go HEXa, dostajemy numer taki sam jaki jest na naszej liście.
Toshiba Core 2 Duo 2 ghz/2 GB ram/GF 7600/100 GB
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Field test (netmonitor) nokia 6600

Post autor: Ufo atakuje »

Zapewniam cie, że trzeba koniecznie przeliczyć to na hex. 842(dec)=34a(hex) i wpisać w hex .Może być małe "a", wpisujesz normalnie, jak SMS. W instrukcji przedstawiłem to na przykładzie, widziałeś. Jeśli wpisałeś błędny kanał i nie ma zasięgu, musisz spowrotem wpisać 3333, wyłączyć i włączyć telefon i spróbować od nowa. Pamiętam, że kanały mające dla wartości C1 i C2 liczby 100 nie działały, coś było źle. Jak nie idzie powtórz procedure i spróbuj z następnym.


PS. Może to wina softu, że nie działa jak należy. Sprawdź wersje softu:
*#0000# - wyświetla wersję softu w telefonie

Było napisane:
NetMonitor współpracuje tylko z:
....
Nokia 6600 - firmware v5.27 lub 4.09
am_warszawa
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2007-09-01, 14:18
Lokalizacja: Warszawa -- kabaty

Re: Field test (netmonitor) nokia 6600

Post autor: am_warszawa »

soft jest ok. V5.27.
Ale tej literki wstawic nie moge. mam tylko włączony tryb numeryczny.. i nie moge żadnej litery wipsać. (normalnie gdy chce zmienić tryb klikam na taki przycisk z "ołówkiem" i zmieniam. Tu on nie działa.
Załuważyłem że ty masz na zdięciu :Enter input (text).
Ja mam tylko Enter input.

------------------------------------------------------------
doszedłem do wniosku że mamy inne wersje gdzie na 6600 nie trzeba tego CH do HExa robić, bo wpisuje go bez konwertowania.. dostaj CIDA, robie go do hexa i na btsearch.org pokazuje mi btsy w mojej okolicy (1-5 km), sprawdziłem wszystkie jakie miałem na liście. Wieć tym się różni pewnie netmonitor na nokie 6600.
Powiedz mi jeszcze, bo nokia 6600 nie obsługuje EDGE, ale pokazuje mi kanały powyżej 512, ale gdy wymuszam go to nie ma zasięgu, tylko cida pokazuje. Zasięgu nie ma bo komórka pasma 1800 nie obsługuje, ale czy tak moge rozpoznawać btsy GPRS od EDGE? czy nie zawsze te powyżej 512 nadają na EDGE?
Toshiba Core 2 Duo 2 ghz/2 GB ram/GF 7600/100 GB
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Field test (netmonitor) nokia 6600

Post autor: Ufo atakuje »

am_warszawa pisze:ok. dzięki.
Czasami to przekształcanie gdziała bo po przekształceniu go HEXa, dostajemy numer taki sam jaki jest na naszej liście.
Czyli czasem działa, czasem nie? Może poszukaj w google tego programu: best_screen_snap60
i zrób screeny bo już sam nie wiem.
Po wymuszeniu powinieneś mieć zasięg odpowiadający RX, móc normalnie rozmawiać lub łączyć się z internetem.

Prawda jest taka, że tylko dla Nokii 6630 ten netmonitor jest oryginalny i działa na wszystkich softach. Do reszty są to prawdopodobnie przeróbki.
Ale tej literki wstawic nie moge. mam tylko włączony tryb numeryczny.. i nie moge żadnej litery wipsać. (normalnie gdy chce zmienić tryb klikam na taki przycisk z "ołówkiem" i zmieniam. Tu on nie działa.
Może tu jest pies pogrzebany.
dostaj CIDA, robie go do hexa i na btsearch.org pokazuje mi btsy w mojej okolicy (1-5 km),
Nie musisz go przerabiać na hex :) Baza www.btsearch.org przyjnuje też w DEC. Przyjmuje też w hex, tylko trzeba tam dopisać literkę "h"na koniec.
Powiedz mi jeszcze, bo nokia 6600 nie obsługuje EDGE, ale pokazuje mi kanały powyżej 512, ale gdy wymuszam go to nie ma zasięgu, tylko cida pokazuje. Zasięgu nie ma bo komórka pasma 1800 nie obsługuje, ale czy tak moge rozpoznawać btsy GPRS od EDGE? czy nie zawsze te powyżej 512 nadają na EDGE?
To nie tak. i te od 1-124 i te powyżej 512 mogą obsługiwać EDGE. Brak zasięgu jest związany z jakimś błędem. Pamietaj, że przy każdym nowym wymuszeniu kanału musisz spowrotem wpisać 3333, wyłączyć i włączyć telefon i powtórzyć od nowa. Jeśłi masz już wymuszony błędny kanał (i brak zasięgu) i wymusisz od razu następny, to nic z tego nie będzie. :!: Może to jest przyczyna.
am_warszawa
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2007-09-01, 14:18
Lokalizacja: Warszawa -- kabaty

Re: Field test (netmonitor) nokia 6600

Post autor: am_warszawa »

wymuszając CH, mam zasięg max. RX -85. CZego mam ci zrobić print screeny?
Wymuszając kanały wszystkie ładnie działają (testowane btsy też) (CH od 16 do 90) a CH 818, 842, 822 są na liście, gdy wymuszam zasięg RX jest około 90 ale nie ma zasięgu we wskaźniku noki (ten orginalny co w każdej noki jest). tak więc myśle że one nadają na częstotliwości 1800 a takiej nokia 6600 nie obsługuje.. ale CIDy z tych Ch odbieram i są poprawne.
Jest jakiś netmonitor na PC albo jakiś telefon z umtsem?
Toshiba Core 2 Duo 2 ghz/2 GB ram/GF 7600/100 GB
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Field test (netmonitor) nokia 6600

Post autor: Ufo atakuje »

No jak nie osbługuje 1800:
http://www.nokia.com.pl/nokia/telefony/ ... 600/cechy/
Wymuszając kanały wszystkie ładnie działają (testowane btsy też) (CH od 16 do 90)
Czyli jest zasięg i możesz dzwonić, tak?. A kanały wpisałeś w systemie dziesiętnym, czyli normalnie i są wymuszone i działają?

PS.Inna sprawa, że ten model obsługuje tylko GPRS, i to zaledwie do 40,2 Kb/s.
am_warszawa
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2007-09-01, 14:18
Lokalizacja: Warszawa -- kabaty

Re: Field test (netmonitor) nokia 6600

Post autor: am_warszawa »

tak, zasięg mam i wszystko <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> super na wymuszonych nanałach w trybie dziesiętnym. Wszystkie wymuszone Ch od 16 do 90 w btsearch.org są na czestotliwosci 900, a te 842 i 822 są opisane jako 900/1800. netmonitor pokazuje RX, ale nie moge dzwonic.
Toshiba Core 2 Duo 2 ghz/2 GB ram/GF 7600/100 GB
ODPOWIEDZ